Szymon Hołownia wystartuje w wyborach! Z takim planem przegoni wszystkich

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich. Właśnie ogłosił ten fakt podczas spotkania w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Szymon Hołownia, odszedł z Mam Talent, na swoim Instagramie wydał oficjalne oświadczenie, w którym podkreślał, że:

Odchodzę z „Mam Talent!”, bo dałem temu programowi wszystko, co mogłem dać, a gdy coś się kończy, coś się zaczyna. Milionom z Was, którzy oglądaliście nas przez te lata – dziękuje, i NA PEWNO się NIE rozstajemy!

Teraz już na pewno wiadomo, że to jego: NIE rozstajemy się, nie oznacza niczego innego niż to, że będzie startował w najbliższych wyborach prezydenckich.

Szymon Hołownia będzie startował w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia ogłosił swoją decyzję o starcie w wyborach podczas spotkania pod hasłem „Dlaczego i po co”, które odbywa się własnie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Jego oświadczenie poprzedził krótki film „My – łączy nas znacznie więcej”, w którym ponad 70 proc. Polaków uważa, że prezydentem kraju może być ktoś, kto nigdy nie zajmował się polityką.

Dlaczego Teatr Szekspirowski? Żeby zakończyć hamletyzowanie: kandyduje czy nie kandyduje. Dlaczego Gdańsk? Bo tu dobrze jest coś zacząć. Ale i dlatego, że prawie rok temu zobaczyliśmy coś, co spowodowało, że coś w nas pękło: Polak zabił Polaka. Tu zaczęło się burzenie wspólnoty. Ale w szoku nie można tkwić za długo – powiedział Hołownia.

(…) mamy XXI wiek, w którym politykę prowadzi się nie siekierą, a skalpelem – padły ważne słowa.

Powiedział, że dwie prowadzone przez niego fundacje nauczyły go, że można poprawić świat o centymetr, potem kolejny, a potem zobaczyć, że poprawiło się kawał świata.

Polityka to jedno z narzędzi do zmieniania, a nie bagno. Polityka jest po to, żeby pomagać ludziom odkrywać moc, jaka w niej tkwi. Chcę takiej Polski, która bardziej niż o ławeczki niepodległości dba o 14 milionów wykluczonych komunikacyjnie Polaków. O transseksualna dziewczynę, która, zaszczuta, rzuciła się z mostu – mówił.

Hołownia, postrzegany jest jako publicysta katolicki, ale powiedział, że potrzebny jest rozdział Kościoła od Państwa.

Potrzebny jest arbiter, który z różnych partii wyłapie tych, którzy naprawdę chcą zmiany. Prezydent nie jest strażnikiem żyrandola, ma całe mnóstwo ustrojowych narzędzi, by być gwarantem tego, że zmieści się w tym kraju i wyborca PiS, i PO i innych partii. Robić taką Polskę,w której, mimo że jej mieszkańcy się nie zgadzają, są w stanie ze sobą rozmawiać. Powiem wprost – chcę kandydować na prezydenta – padły najważniejsze słowa spotkania Hołownia.

 

Czy z takim programem Hołownia ma szansę na elekcję?

 

Zobacz: Szymon Hołownia startuje na prezydenta Polski. Szok w finale „Mam Talent”! Wydało się przypadkiem


Marcin Prokop i Szymon Hołownia - Mam Talent, finał

Marcin Prokop i Szymon Hołownia - Mam Talent, finał

Marcin Prokop, Szymon Hołownia - Mam Talent

Marcin Prokop, Szymon Hołownia - Mam Talent

scena z: Szymon Hołownia, SK:, , fot. Filip Radwański/AKPA

scena z: Szymon Hołownia, SK:, , fot. Filip Radwański/AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×