Szukaj

Jacek Kurski dostanie niezłą odprawę na otarcie łez. Mówi się o zawrotnej kwocie!

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska Prezesa Zarządu TVP. Jak każdego pracownika obowiązuje go trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Zwolnionemu prezesowi należy się także całkiem pokaźna odprawa. O jakiej kwocie mowa?
Jacek Kurski - zarobki

Jacek Kurski - zarobki

Jacek Kurski na Prezesa Zarządu TVP został powołany w 2016 roku. Obsadzenie go na tym stanowisku było mocno kontrowersyjne i nie spotkało się z aprobatą wielu dziennikarzy Telewizji Publicznej. Niektórzy z nich, unosząc się honorem, sami odeszli z pracy, a inni zostali zwolnieni w wyniku roszad, jakich dokonał Kurski.

Mężczyzna po prawie czterech latach został odwołany ze stanowiska. Decyzję już w poniedziałek skomentowała m.in. Monika Zamachowska, która na Instagramie dodała bardzo wymowny post.

Jacek Kurski odwołany z TVP. Jaką odprawę dostanie?

Jacek Kurski, zanim opuści TVP, dostanie sporą odprawę. Ile będzie wynosić? Do tej informacji dotarł Fakt. Informator dziennika podaje, że Jacek Kurski przez 6 miesięcy nie może zatrudnić się w konkurencyjnej spółce. Telewizja publiczna musi zatem wynagrodzić zwolnionemu prezesowi te pół roku i wypłacić solidną odprawę.

Wynagrodzenie Prezesa TVP jest objęte tajemnicą, jednak jak informował sam Kurski, poprosił telewizję o jak najniższą pensję. Jest nią 7-krotność średniej krajowej, czyli niemal 36,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Jacek Kurski - jesienna ramówka TVP 2019

Jacek Kurski – jesienna ramówka TVP 2019

Odwołując prezesa, spółka jest mu winna wypłacić odprawę za 3-miesięczny okres wypowiedzenia oraz za czas zakazu konkurencji. Kurski otrzyma odprawę w wysokości około 330 tysięcy złotych brutto. Całą sprawę skomentował również poprzedni Prezes TVP Robert Kwiatkowski:

O takiej kwocie za zwolnienie z pracy zwykły Polak może tylko pomarzyć!- Na pewno PiS nie da mu zginąć za jego lojalność. Może dostanie stanowsiko w spółce skarbu państwa? -spekuluje Robert Kwiatkowski

Trudno nie zgodzić się z Robertem Kwiatkowskim, że kwota, jaką otrzyma Jacek Kurski, jest imponująca i nieosiągalna dla przeciętnego człowieka nawet po kilkudziesięciu latach pracy.


Jacek Kurski – otwarcie nowego studia

Jacek Kurski – otwarcie nowego studia "Pytanie na śniadanie"

Jacek Kurski - Sylwester 2017 z TVP 2 w Zakopanem

Jacek Kurski - Sylwester 2017 z TVP 2 w Zakopanem

Jacek Kurski - pogrzeb Cezarego Mocka

Jacek Kurski - pogrzeb Cezarego Mocka

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×