Gwiazdy wspierają Paradę Równości 2021 i LGBT+: Małgorzata Rozenek, Natalia Nykiel, Maffashion

Gwiazdy wspierają Paradę Równości i LGBT+

Gwiazdy wspierają Paradę Równości i LGBT+

Małgorzata Rozenek, Michał Piróg, Natalia Nykiel... Gwiazdy wspierają Paradę Równości, która przeszła ulicami Warszawy, a także LGBT+. Zobaczcie, kto pojawił się w tłumie i jakie wpisy udostępniają znane osoby.

Parada Równości w Warszawie jest wydarzeniem, którego celem jest szerzenie idei wolności, równości i tolerancji. Uczestnicy zebrali się pod Pałacem Kultury i Nauki. Stamtąd ruszyli w przemarsz ulicami stolicy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – po raz pierwszy odbywa się w czasie pandemii koronawirusa.

Organizatorzy na stronie wydarzenia zaapelowali do uczestników, by ci nosili maseczki, a także zachowywali bezpieczny odstęp od innych osób:

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o noszenie maseczek i w miarę możliwości utrzymywaniu bezpiecznego odstępu. Jeśli nie czujesz się dobrze, kaszlesz lub masz gorączkę, prosimy, zostań w domu.

To jednak nie koniec nowości:

 Organizatorzy musieli wziąć pod uwagę wciąż obowiązujące obostrzenia dotyczące zgromadzeń publicznych. Maksymalna liczba uczestników zgromadzenia to 150 osób, odstępy między zgromadzeniami muszą wynosić co najmniej 100 metrów. Zarejestrowano ich więc kilkanaście – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Gwiazdy wspierają Paradę Równości 2021. Kto się pojawił?

Paradę Równości 2021 wspiera mnóstwo osób. Wśród nich nie brakuje gwiazd. Jedną z nich jest Małgorzata Rozenek, która na tę okazję wybrała oryginalną, tęczową kreację. Była tak samo wyjątkowa, jak jej makijaż, który z daleka przyciąga spojrzenia. (Zdjęcia make-upu z bliska prezentujemy tutaj).

Chociaż nie wszystkie gwiazdy pojawiły się w stolicy osobiście, część z nich udostępniła w social mediach wpisy, którymi wyrażały swoje wsparcie. Wśród nich jest Anna Mucha, która opublikowała tekst skłaniający do refleksji. Podkreślała, że dyskryminacja jest czymś złym:

kto Ty jesteś …? chyba każdy z nas zna ten wierszyk… jestem częścią wspólnoty, częścią społeczeństwa… żyje „między swemi”. nie ma Polski bez LGBT+ nie ma kultury, nie ma wrażliwości, nie ma gospodarki, nie ma codzienności… Dyskryminacja jest złem. Homofobia jest złem. Miłość jest dobrem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

Z kolei Aleksandra Żebrowska przekonuje, że „Bez LGBT+ nie ma MATKI POLKI”

Paradę Równości i LGBT+ wsparli m.in. Ada Fijał, Stanisław Rozenek, Ramona Rey, Michał Piróg, Natalia Nykiel, Julia Wieniawa, Tatiana Okupnik, Madzia Wójcik, Kayah, Maffashion.

Zdjęcia w galerii.


Ramona Rey - Gwiazdy wspierają LGBT+

Ramona Rey - Gwiazdy wspierają LGBT+

Michał Piróg - Gwiazdy wspierają LGBT+

Michał Piróg - Gwiazdy wspierają LGBT+

Ada Fijał - Gwiazdy wspierają LGBT+

Ada Fijał - Gwiazdy wspierają LGBT+

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×