Wirtualna Polska

Tych 17 gwiazd przyznało, że paliło marihuanę. Wiśniewski, Biedroń, Krawczyk, Trzaskowski… Kto jeszcze?

Tych 17 gwiazd przyznało, że paliło marihuanę. Wiśniewski, Biedroń, Krawczyk, Trzaskowski… Kto jeszcze?

Gwiazdy, które paliły marihuanę

Gwiazdy, które palą lub paliły marihuanę i wprost o tym powiedziały. Wśród nich aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i politycy. Kora, Krawczyk, Wojewódzki to tylko niektórzy z nich.

Wirtualna Polska

Marihuana to popularna substancja. Zarówno w Polsce, jak i na świecie, cieszy się ona coraz większą popularnością, a coraz więcej osób chce, by była ona legalna również do użytkowania rekreacyjnego. Okazuje się, że nie tylko Mata sięga po używkę, którą będzie starał się zdepenalizować w Polsce. Robią lub choćby bardzo sporadycznie robili to też znani aktorzy, muzycy i politycy. Poznajcie naszą listę gwiazd, które sięgały po marihuanę, także po tę medyczną.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Kora Jackowska

W 2012 roku Kora Jackowska została oskarżona o posiadanie marihuany. Sprawa ostatecznie została warunkowo umorzona przez sąd. Wokalistka pod koniec życia zapewniała, że już nie pali. Nie ukrywała, że dawniej sięgała po używkę, zwłaszcza w czasach młodości. Miała być wtedy lepszej jakości niż ten obecny dzisiaj na rynku.

Kiedy właśnie paradoks polega na tym, że ani Kamil (chodzi o wieloletniego partnera Kory – przyp. red.), ani ja nie palimy marihuany, Kamil – bo nie lubi, a ja nie palę, bo tak naprawdę w Polsce nie ma marihuany bez toksycznych dodatków i jest sztucznie wzmocniona. To już nie jest marihuana naszej młodości. Ale jeśli nie palę, to nie znaczy, że jestem paleniu przeciwna – wyznała.

Kora w młodości eksperymentowała też z innymi substancjami, ale nie przypadły jej one do gustu i źle wpływały na jej samopoczucie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Robert Biedroń

Europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń lubi sobie czasami zapalić. Lewicowy polityk od początku kariery popierał zresztą legalizację marihuany. W jednym wywiadzie powiedział:

Palę od czasu do czasu. Jestem za. Uwielbiam jej zapach, marihuana sprawia mi przyjemność.

Wirtualna Polska

Biedroń był kiedyś posłem Ruchu Palikota, czyli partii, która bardzo aktywnie zabiegała o dekryminalizację.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Liroy

Liroy jako poseł Kukiz’15 działał na rzecz legalizacji. Obecnie rozwija też markę zajmującą się konopiami. Jak sam się przyznał, przez lata sam palił marihuanę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zdarzało mi się palić po 10 gram dziennie. Dzisiaj nie mam na to czasu – otworzył się w jednym z wywiadów.

Czyżby Liroy w młodości przebił nawet Snoop Dogga, jeśli chodzi o konsumpcję tej używki?

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Krzysztof Krawczyk

Wirtualna Polska

Krzysztof Krawczyk stosował marihuanę ze względów medyczny. W wywiadzie dla pisma CKM powiedział:

Przede wszystkim trzeba zacząć od medycznej marihuany, która pomaga chociażby chorym na padaczkę, a nadal jest nielegalna. Należałoby wreszcie przebić tę ścianę. Ale nie widzę też problemu w rekreacyjnym kurzeniu gandzi. Niestety, ja nie mogę teraz tego robić ze względu na astmę. A dobrze wiem, że na bóle trzustki, żołądka czy zwyczajne uspokojenie marihuana wielokrotnie mi pomogła. Po trawie nawet ja zachowuję się jak aniołek, choć potrafię wpie*** pół krowy.

Nie był jednak pewien, czy powinno się legalizować marihuanę dla celów rekreacyjnych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Michał Piróg

Michał Piróg sięga po zioło, ponieważ zalecił mu to lekarz. Wszystko przez problemy z astmą. W rozmowie z dziennikarzami TVN wyjaśnił:

Ja jestem chory na astmę. Kiedyś miałem wizytę we Francji u lekarza. Usłyszałem wprost od lekarza, żebym palił marihuanę, ponieważ marihuana nie doprowadzi do rozedmy płuc.

Wirtualna Polska

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska sięgała po susz w czasach studenckich. Przed laty chwaliła się:

Wynajmowałem z grupą przyjaciół wielkie, potwornie zimne mieszkanie przy krakowskich Plantach. Zachłystywałam się wolnością, cudowną atmosferą luzu. Były długie rozmowy, palenie trawki i popijawy do rana.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Anna Dereszowska

Anna Dereszowska opowiedziała o THC u Kuby Wojewódzkiego. Ten wprost zapytał ją o konsumpcję tego specyfiku. W odpowiedzi usłyszał:

Bardzo sporadycznie, mówię zupełnie szczerze, nie należę do osób, które nadużywają, jestem ostrożna, ale nie uważam, że marihuana należy do groźnych. W niewielkich ilościach jest to bardzo przyjemna rzecz. Ja nie mówię, że trzeba zalegalizować, absolutnie, ale każdy z nas próbował i uważam, że jest to mniej szkodliwe od nałogu alkoholowego czy tytoniowego.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk sięga po susz. Uważa on ponadto, że nie powinno się klasyfikować marihuany jako narkotyku:

Nie nazywajmy tego narkotykiem. To jest jak herbatka. Jedzenie. Me and my food.

Przy innej okazji powiedział, że dzięki konopiom indyjskim udało mu się wyjść z uzależnienia od heroiny.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Margaret

Margaret jakiś czas temu przyznała się do palenia. Wyznała, że jej ulubiona odmiana to cali. Więcej tutaj.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Kuba Wojewódzki

Także Kuba Wojewódzki nie robi z marihuany tematu tabu. Zdarzało mu się zapalić:

Od czasu do czasu sięgnę po jointa, ale żadne chemikalia wciągane do nosa, wcierane w dziąsła czy wkładane do tyłka nigdy mnie nie interesowały.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Cleo

Cleo o THC opowiedziała u Wojewódzkiego. Twierdzi, że zdarzyło się jej raz zapalić po koncercie. Niemniej nie jest zwolenniczką używek.

Ja się boję dziwnych reakcji, dlatego nie biorę narkotyków. Spróbowałam, zakaszlałam i ja naprawdę nie nadaję się do tego. Było mi trochę weselej, ale po tych dwóch próbach zaciągnięcia się miałam wrażenie, że zjem cały autobus koncertowy. Ja bym ważyła 300 kg, gdybym paliła – powiedziała.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski także próbował suszu, lecz palenie nie sprawiało mu przyjemności. Powiedział niegdyś:

Paliłem też marihuanę, ale to nie dla mnie, bo jak ją zapalę i piję alkohol, to idę spać i nic z tego nie mam. Trawkę absolutnie popieram, choć jej nie palę. Wszystko jest dla ludzi (…) Jeżeli komuś się wydaje, że może zapalić trawę i jechać samochodem, to jest nieodpowiedzialny i powinien pójść do więzienia. Jeżeli się najara w domu, to może kopcić, ile mu się podoba. Ale to jest moje zdanie.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski sporadycznie palił w latach młodości. Prezydent Warszawy napisał o tym na Facebooku:

W młodości pijałem tanie wina, z rzadka paliłem zioło i bywałem „niegrzeczny”.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Krzysztof Cugowski

Lider Budki Suflera Krzysztof Cugowski palił tylko okazjonalnie i to w dawnych czasach.

Paliłem papierosy, ale przestałem 23 lata temu. Zdarzało mi się palić marihuanę. Jak przestałem palić papierosy to przestałem palić też trawę, bo bym się udusił – ujawnił.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Misiek Koterski

Misiek Koterski miał spory problem z narkotykami. Zaczynał od zioła, a z czasem sięgnął po twarde narkotyki. Teraz jest wrogiem wszystkich używek.

90% moich znajomych, których dotknęła ta choroba, już nie ma na tym świecie. To jest wielka loteria. Mam świadomość wielkiej łaski, którą dostałem. Jestem wdzięczny i szczęśliwy. Mam poczucie, że dla mnie nie ma powrotu. Wyciągnąłem wszystkie szczęśliwe losy z kapelusza. To jest taka choroba, że nie ma zabawy. Ja wygrałem życie. Dla mnie powrót prawdopodobnie – powiedział o uzależnieniu od narkotyków.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Popek

Umieszczenie na tej liścia Popka nie jest zaskoczeniem. Muzyk wielokrotnie rapował o tym, że palił marihuanę. To tylko przykład:

Pytasz czy jaram?
Oczywiście ze jaram
Jaram tak dużo, że nie wiem co gadam

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Antoni Królikowski

Antoni Królikowski używa medycznej marihuany, przez co całkiem niedawno został zatrzymany przez policję.

Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. (…) Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie – później tłumaczył w oświadczeniu.

Aktor sięga po tę substancję, ponieważ cierpi na stwardnienie rozsiane.

Co myślicie na temat marihuany?


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×