Tych 20 gwiazd sięgało po marihuanę. Kora, Krawczyk, Wiśniewski, Wojewódzki, Tusk… Kto jeszcze?

Gwiazdy, które paliły marihuanę

Gwiazdy, które paliły marihuanę

Gwiazdy, które palą lub paliły marihuanę. Wśród nich aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i politycy. Kora, Krawczyk, Wojewódzki i Tusk to tylko niektórzy z nich.

Marihuana to popularna używka. Zarówno w Polsce, jak i na świecie, cieszy się ona coraz większą popularnością, a coraz więcej osób chce, by była ona legalna również do stosowania rekreacyjnego. Okazuje się, że nie tylko Mata sięga po używkę, którą będzie starał się zdepenalizować w Polsce. Robią lub robili to też znani aktorzy, muzycy i politycy. Poznajcie naszą listę 20 gwiazd, które sięgały po marihuanę.

Kto ze znanych ludzi palił? Czy sięgał też po inne używki? Czy robi to dalej?

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Kora Jackowska

W 2012 roku Kora Jackowska została oskarżona o posiadanie marihuany. Sprawa ostatecznie została warunkowo umorzona przez sąd. Sama wokalistka pod koniec życia zapewniała, że już nie pali. Nie ukrywała jednak, że dawniej sięgała po używkę, zwłaszcza w czasach młodości. Narkotyk ten miał być wtedy lepszej jakości niż ten obecny dzisiaj na rynku.

Kiedy właśnie paradoks polega na tym, że ani Kamil (chodzi o wieloletniego partnera Kory – przyp. red.), ani ja nie palimy marihuany, Kamil – bo nie lubi, a ja nie palę, bo tak naprawdę w Polsce nie ma marihuany bez toksycznych dodatków i jest sztucznie wzmocniona. To już nie jest marihuana naszej młodości. Ale jeśli nie palę, to nie znaczy, że jestem paleniu przeciwna – wyznała.

Kora w młodości eksperymentowała też z innymi substancjami, ale nie przypadły jej one do gustu i źle wpływały na jej samopoczucie.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Robert Biedroń

Europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń lubi sobie czasami zapalić. Lewicowy polityk od początku kariery popierał zresztą legalizację marihuany. W jednym wywiadzie powiedział:

Palę od czasu do czasu. Jestem za. Uwielbiam jej zapach, marihuana sprawia mi przyjemność.

Przypomnijmy, że Biedroń był kiedyś posłem Ruchu Palikota, czyli partii, która bardzo aktywnie zabiegała o dekryminalizację.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Liroy

Liroy jako poseł Kukiz’15 działał na rzecz legalizacji. Obecnie rozwija też markę zajmującą się konopiami. Jak sam się przyznał, przez lata sam palił marihuanę.

Zdarzało mi się palić po 10 gram dziennie. Dzisiaj nie mam na to czasu – otworzył się w jednym z wywiadów.

Czyżby Liroy w młodości przebił nawet Snoop Dogga, jeśli chodzi o konsumpcję tej używki?

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk również był koneserem marihuany. Nawet nie ukrywał, że zdarzało mu się sięgać po używkę. W wywiadzie dla pisma CKM powiedział:

Przede wszystkim trzeba zacząć od medycznej marihuany, która pomaga chociażby chorym na padaczkę, a nadal jest nielegalna. Należałoby wreszcie przebić tę ścianę. Ale nie widzę też problemu w rekreacyjnym kurzeniu gandzi. Niestety, ja nie mogę teraz tego robić ze względu na astmę. A dobrze wiem, że na bóle trzustki, żołądka czy zwyczajne uspokojenie marihuana wielokrotnie mi pomogła. Po trawie nawet ja zachowuję się jak aniołek, choć potrafię wpie*** pół krowy.

Nie był jednak pewien, czy powinno się legalizować marihuanę dla celów rekreacyjnych.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Michał Piróg

Michał Piróg sięga po zioło, ponieważ zalecił mu to lekarz. Wszystko przez problemy z astmą. W rozmowie z dziennikarzami TVN wyjaśnił:

Ja jestem chory na astmę. Kiedyś miałem wizytę we Francji u lekarza. Usłyszałem wprost od lekarza, żebym palił marihuanę, ponieważ marihuana nie doprowadzi do rozedmy płuc.

Jeszcze w późniejszych wywiadach podkreślał przywiązanie do marihuany.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska także zalicza się do grona fanów suszu z konopi. Zdarzało się jej sięgać po niego w czasach studenckich. Przed laty chwaliła się:

Wynajmowałem z grupą przyjaciół wielkie, potwornie zimne mieszkanie przy krakowskich Plantach. Zachłystywałam się wolnością, cudowną atmosferą luzu. Były długie rozmowy, palenie trawki i popijawy do rana.

Czy dziś marihuana dalej jej towarzyszy? Tego nie wiemy.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Anna Dereszowska

Anna Dereszowska opowiedziała o THC u Kuby Wojewódzkiego. Ten wprost zapytał ją o konsumpcję tego specyfiku. W odpowiedzi usłyszał:

Bardzo sporadycznie, mówię zupełnie szczerze, nie należę do osób, które nadużywają, jestem ostrożna, ale nie uważam, że marihuana należy do groźnych. W niewielkich ilościach jest to bardzo przyjemna rzecz. Ja nie mówię, że trzeba zalegalizować, absolutnie, ale każdy z nas próbował i uważam, że jest to mniej szkodliwe od nałogu alkoholowego czy tytoniowego.

Aktorka w tym ostatnim ma sporo racji.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk bardzo chętnie sięga po susz. Uważa on ponadto, że nie powinno się klasyfikować marihuany jako narkotyku. Twierdzi:

Nie nazywajmy tego narkotykiem. To jest jak herbatka. Jedzenie. Me and my food.

Przy innej okazji powiedział, że dzięki konopiom indyjskim udało mu się wyjść z uzależnienia od śmiercionośnej heroiny.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Margaret

Margaret jakiś czas temu przyznała się do palenia. Wyznała, że jej ulubiona odmiana to cali. Więcej przeczytacie o tym tutaj. Wokalistka popiera też legalizację.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Donald Tusk

Kamil Sipowicz, mąż Kory, w rozmowie z Robertem Mazurkiem powiedział, że Donald Tusk palił marihuanę w latach młodości, czemu ten nigdy nie zaprzeczał.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Janusz Palikot

Janusz Palikot swego czasu lobbował za legalną marihuaną. Do historii przeszedł protest, w trakcie którego zapalił skręta przed Sejmem. Polityk miał też palić przy innych okazjach.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Kuba Wojewódzki

Także Kuba Wojewódzki nie robi z marihuany tematu tabu. Jak przyznał, zdarzało mu się zapalić. Nigdy jednak nie brał twardych i syntetycznych narkotyków:

Od czasu do czasu sięgnę po jointa, ale żadne chemikalia wciągane do nosa, wcierane w dziąsła czy wkładane do tyłka nigdy mnie nie interesowały.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Cleo

Cleo o THC opowiedziała u Wojewódzkiego. Twierdzi, że zdarzyło się jej raz zapalić po koncercie. Niemniej jednak nie jest ona zwolenniczką używek.

Ja się boję dziwnych reakcji, dlatego nie biorę narkotyków. Spróbowałam, zakaszlałam i ja naprawdę nie nadaję się do tego. Było mi trochę weselej, ale po tych dwóch próbach zaciągnięcia się miałam wrażenie, że zjem cały autobus koncertowy. Ja bym ważyła 300 kg, gdybym paliła – powiedziała.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski także próbował suszu. Palenie nie sprawiało mu jednak przyjemności. Powiedział niegdyś:

Paliłem też marihuanę, ale to nie dla mnie, bo jak ją zapalę i piję alkohol, to idę spać i nic z tego nie mam. Trawkę absolutnie popieram, choć jej nie palę. Wszystko jest dla ludzi (…) Jeżeli komuś się wydaje, że może zapalić trawę i jechać samochodem, to jest nieodpowiedzialny i powinien pójść do więzienia. Jeżeli się najara w domu, to może kopcić, ile mu się podoba. Ale to jest moje zdanie.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Andrzej Piaseczny

Po marihuanę najprawdopodobniej sięgał też Andrzej Piaseczny. Piosenkę o tej używce śpiewali goście jego imprezy urodzinowej. On sam nie ukrywa, że marzy o depenalizacji używki.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski to kolejny polityk, który przyznał się do palenia. Zdarzało mu się to robić w młodości. Prezydent Warszawy napisał o tym we wpisie na Facebooku:

W młodości pijałem tanie wina, z rzadka paliłem zioło i bywałem „niegrzeczny”.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Krzysztof Cugowski

Lider Budki Suflera Krzysztof Cugowski palił tylko okazjonalnie i to w dawnych czasach.

Paliłem papierosy, ale przestałem 23 lata temu. Zdarzało mi się palić marihuanę. Jak przestałem palić papierosy to przestałem palić też trawę, bo bym się udusił – ujawnił.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Misiek Koterski

Niestety Misiek Koterski miał spory problem z narkotykami. Zaczynał od zioła, ale wkrótce sięgnął po twarde narkotyki. Teraz jest zdecydowanym wrogiem wszystkich używek.

90% moich znajomych, których dotknęła ta choroba, już nie ma na tym świecie. To jest wielka loteria. Mam świadomość wielkiej łaski, którą dostałem. Jestem wdzięczny i szczęśliwy. Mam poczucie, że dla mnie nie ma powrotu. Wyciągnąłem wszystkie szczęśliwe losy z kapelusza. To jest taka choroba, że nie ma zabawy. Ja wygrałem życie. Dla mnie powrót prawdopodobnie – powiedział o uzależnieniu od narkotyków.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Popek

Umieszczenie na tej liścia Popka nie jest specjalnym zaskoczeniem. Muzyk sam wiele razy rapował o tym, że palił marihuanę. To tylko przykład:

Pytasz czy jaram?
Oczywiście ze jaram
Jaram tak dużo, że nie wiem co gadam

Raper niestety sięgał też po mocniejsze narkotyki.

Gwiazdy, które paliły marihuanę: Antoni Królikowski

Antoni Królikowski nie wstydzi się, że palił. Spróbował miękkiego narkotyku w bardzo młodym wieku. Jak opowiedział mediom:

Pierwszy raz zapaliłem na koncercie hiphopowym. Miałem wtedy 15 lat. Zapaliłem i w ogóle mi to nie podeszło. Potem jeszcze próbowałem, nie ukrywam tego, ponieważ młody człowiek chce spróbować wszystkiego.

Co myślicie na temat marihuany?


Komentarze

 • DuchCoWidziałNiejedno pisze:

  Miało być o gwiazdach, a tu poza S. Dogiem, oraz Cugowskim nic nie ma. Same patałachy. Tak na marginesie dodam, że Cugowski w „Przepraszam, czy tu biją” przebija Snoopy Doga.

 • Gość pisze:

  Oj, ale autorytety to są dla mnie, że hej.

 • Gość pisze:

  Pisałaś to po dawce bimbru? Rzuć to,bo ci szkodzi.

 • Gość pisze:

  Taki live nie znam co to za ćpuny tilburg prawie jak warszawa jasne ha ha prawie jak śrem prawie tylko źe ma ring 50 autostrad mln magazynów i mln polaczków na szparagach za kakało a miasto 1tys mieszkanców art plastic king of world i to tyle

 • Gość pisze:

  Taki live nie znam co za ćpuny ha ha tilburg prawie jak warszawa jasne ha ha prawie jak śrem prawie tylko źe ma ring 5 autostrad mln magazynów i mln polaczków na szparagach za kakało art plastic king of world i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×