Gwiazdor „M jak miłość” ma raka. Jego sytuacja jest dramatyczna. Właśnie ruszyła zbiórka pieniędzy

M jak miłość

M jak miłość

Gwiazdor M jak miłość jest śmiertelnie chory - zmaga się z rakiem płuc, który już teraz ma przerzuty do mózgu. Jego sytuacja jest dramatyczna. Poprawić ją może zbiórka pieniędzy, która niedawno ruszyła.

M jak miłość to serial, który mimo upływu lat cieszy się ogromną popularnością. Od 2000 roku losy Mostowiaków i ich przyjaciół przyciągają przed telewizory wiele osób. Początkowo historie bohaterów pisała Ilona Łepkowska. W pewnym momencie zrezygnowała z pracy. W jednym z wywiadów powiedziała, że gdyby to od niej zależało, już dawno skończyłaby ten serial:

Ja każdy z seriali, który zaczynałam, kończyłabym najdalej po czterech, pięciu latach. Tylko nie dawało się ich skończyć po takim czasie, ponieważ były zbyt dużym sukcesem – komentowała Łepkowska w programie „Gwiazdy bez maski”.

Produkcja nadal gości na antenie i ma się świetnie. Na planie pojawiają się nowi aktorzy, inni żegnają się ze swoimi postaciami, jeszcze inni wracają po czasie. W tym ostatnim gronie jest m.in. Kacper Kuszewski, który wcielał się w postać Marka Mostowiaka. Ku uciesze fanów, podobno pojawi się w nowych odcinkach, które zostaną wyemitowane po wakacjach.

Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Przez pewien czas z M jak miłość był też związany Jan Janga-Tomaszewski. Wcielał się w postać Egona Rogali, współwłaściciela pubu Marka Mostowiaka. Występował też na scenie Teatru Ateneum w Warszawie, a także w Teatrze Roma, gdzie był jednym z bohaterów spektaklu Tuwim dla dorosłych. 

Okazuje się, że sytuacja aktora jest dramatyczna. Poważnie zachorował, o czym poinformował w sieci jego kolega Jacek Bończyk. Utworzył zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc Janowi.

Jak poinformowano w opisie, Janga-Tomaszewski przez kilka miesięcy walczył z półpaścem. Ze względu na pandemię koronawirusa, dopiero w maju został kompleksowo przebadany. Stwierdzono u niego raka płuc:

 Zwracam się do Państwa o pomoc i wsparcie dla Jana Jangi Tomaszewskiego – mojego wspaniałego kolegi aktora, którego mogliście przez lata oglądać na deskach stołecznych teatrów, w wielu filmach i produkcjach dubbingowych […] Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi. Ze względu na pandemię kontakt z lekarzami był mocno utrudniony, więc dopiero w maju b.r. można było zacząć kompleksowe badania. Niestety, po wielu korowodach związanych z rejestracją i odsyłaniem z placówki do placówki, okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu.

Przez chorobę Jan Janga-Tomaszewski nie może być aktywny zawodowo. Jego sytuacja finansowa dramatycznie się pogorszyła. Organizatorzy zbiórki zwracają się do ludzi dobrej woli, by  ułatwili aktorowi życie i pomogli opłacić rachunki, w tym te m.in. za leki czy transport:

 Stan Jana Jangi wyklucza go z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania. Jeśli dodam, że od blisko 2 lat nie miał możliwości zarobienia na życie w teatrze, filmie czy koncertach (tak jak niemal wszyscy artyści) – widać, że sytuacja finansowa walczącego z nowotworem Jana jest naprawdę trudna. Mogę Was zapewnić, że mimo wielu przeciwności, Jan się nie poddaje – zawsze był twardym facetem, który nie rozczulał się nad sobą, a chętnie pomagał innym. Zwracam się więc z gorącą prośbą – pomóżcie mu i wesprzyjcie go jak możecie, według Waszych możliwości. Każda kwota, którą uda nam się zebrać, podreperuje zanikające zasoby finansowe, ułatwi Jaśkowi codzienne życie i pozwoli opłacić leki oraz transport.

Cel zbiórki, którą możecie wesprzeć tutaj, ustawiono na 30 tysięcy złotych. Na ten moment udało się zebrać prawie połowę kwoty.


Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Gwiazdor M jak miłość Jan Janga-Tomaszewski ma raka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×