Ilona Łepkowska o końcu „M jak miłość”. To dopiero zrobiła fanom prezent na 20-lecie serialu…

Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska

M jak miłość świętuje 20-lecie. Ilona Łepkowska, która odpowiada za sukces serialu, mówi o jego końcu. Co na to fani produkcji?

Serial M jak miłość świętuje w tym roku 20 lat. Z tej okazji aktorzy związani z produkcją dzielą się archiwalnymi zdjęciami z planu i zasypują swoich fanów wspominkowymi niespodziankami. Tak jak Joanna Koroniewska, która ostatni raz pojawiła się w 1313. odcinku. W środowy wieczór pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcia z planu, którymi zachwyciła fanów.

Ilona Łepkowska o końcu serialu M jak miłość

Z serialem przez nieco dłuższy czas, bo aż siedem lat, była związana Ilona Łepkowska. Scenarzystka pisała losy rodziny Mostowiaków do 2007 roku. Jak niedawno oceniła, gdyby mogła, to już 16 lat temu zakończyłaby produkcję. Wiedziała jednak, że w tym przypadku nie było to takie proste:

 Ja każdy z seriali, który zaczynałam, kończyłabym najdalej po czterech, pięciu latach. Tylko nie dawało się ich skończyć po takim czasie, ponieważ były zbyt dużym sukcesem – komentowała Łepkowska w programie „Gwiazdy bez maski”.

Autorka hitu dodała, że pomimo upływu lat serial jest chętnie oglądany przez widzów, co może mieć wpływ na taką, a nie inną decyzję Telewizji Polskiej:

W przypadku „M jak miłość” jest dylemat z tym, że coś idzie dobrze, publiczność to lubi, producent wiadomo zarabia na tym pieniądze, tak jak cała ekipa, stacja i nadal jest to najpopularniejszy serial w TVP. Ciężko jest powiedzieć: „zabieramy swoje zabawki i wychodzimy stąd”. Jako autorka, jako scenarzystka kończyłabym wszystko. Dlatego ja zaczynałam seriale i odchodziłam.

Dodajmy, że to dzięki Łepkowskiej popularność zdobyło kilka polskich aktorek, wśród których warto wymienić m.in. Annę Muchę i Małgorzatę Kożuchowską. Scenarzystka i ostatnia z wymienionych gwiazd przez pewien czas były w konflikcie. Ilona miała za złe Małgosi, że o jej odejściu dowiedziała się z internetu:

O odejściu Małgorzaty Kożuchowskiej dowiedziałam się z internetu. Zadzwoniła do mnie później w tym samym dniu. Mówi do mnie: „Ilona, pewnie już wiesz”. Odpowiedziałam, że wiem, ale problem w tym, że nie od niej bezpośrednio. To było najbardziej bolesne – zdradziła w Fakcie Ilona Łepkowska.

Na szczęście paniom udało się pogodzić, o czym przeczytacie tutaj.


Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska

Ilona Łepkowska i Małgorzata Kożuchowska

Ilona Łepkowska – MocArty RMF Classic 2019

Ilona Łepkowska – MocArty RMF Classic 2019

Ilona Łepkowska - konferencja prasowa filmu

Ilona Łepkowska - konferencja prasowa filmu "Kogel-Mogel 3"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×