Szukaj

Eurowizja Junior 2020 w Polsce odbędzie się ZDALNIE. Co to oznacza w praktyce?

Eurowizja Junior 2020

Eurowizja Junior 2020

Eurowizja Junior 2020 zdalnie. Dziecięcy konkurs odbędzie się na nowych zasadach. Producenci zdecydowali się na rozwiązanie, z którego zrezygnowali przy tegorocznej głównej Eurowizji. Tłumaczymy, o co chodzi.

29 listopada odbędzie się finał Eurowizji Junior 2020. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa producenci show podjęli decyzję o organizacji widowiska w bardzo innowacyjny sposób. Koncert odbędzie się w zupełnie innych warunkach niż dotychczas.

Eurowizja Junior 2020 zdalnie. Tłumaczy, o co chodzi

Dziennik Eurowizyjny ze szczegółami opisuje, co zmieni się w najnowszej edycji dziecięcego show – a zmieni się sporo. Eurowizja Junior 2020 odbędzie się zdalnie. Oznacza to, że występ każdego z 13 reprezentantów zostanie nagrany wcześniej w lokalnym studiu telewizyjnym. W trosce o jak najlepszą jakość i obaw przed ewentualnymi problemami z łączami zrezygnowano z realizacji zdalnych występów na żywo.

Wszystkie kraje uczestniczące w Eurowizji Junior 2020 otrzymały szereg wytycznych co do wyglądu sceny oraz zaplecza technicznego i kamer. W ten sposób producenci show chcą zapewnić równe traktowanie i sprawiedliwą rywalizację pomiędzy młodymi wokalistami.

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Ciężko przewidzieć, ale obawy są, zwłaszcza w przypadku państw, które wykazują silne parcie na wygraną konkursu. Telewizje z Niemiec i Hiszpanii podają, że występy będą nagrane wcześniej i przekazane do EBU i TVP tak, by można je było wmontować w cały scenariusz show i elementy realizowane na żywo – informuje Dziennik Eurowizyjny.

Eurowizja Junior 2020 będzie przebiegała według doskonale znanego widzom scenariusza – po występie otwierającym koncert, prowadzący przypomną zasady głosowania i sposób wyboru piosenki zwycięskiej. Każdą prezentację poprzedzą pocztówki i belki z informacją o utworze (wykonawca, tytuł i autorzy).

Być może nagranych wcześniej oklasków, by wszystko wyglądało realistycznie. Europejska Unia Nadawców nie planuje publikować szczegółowych zasad realizacji występu – taką informację posiadają jedynie nadawcy publiczni – czytamy na łamach polskiego serwisu o Eurowizji.

Głosowanie na Eurowizji Junior 2020. Co się zmieni?

Głosowanie prawdopodobnie odbędzie się drogą internetową tak jak w ostatnich latach. Niewielka różnica dotyczy jednak głosowania jurorów, którzy po ośmioletniej przerwie połączą się z gospodarzami poprzez łącze satelitarne ze swojego lokalnego studia (czyli tak jak w przypadku głównej Eurowizji). Nie będzie również specjalnej próby dla jurorów, w której trakcie przyznawane są punkty – ocenione zostaną te same występy, które obejrzą telewidzowie.

Wręczenie nagrody także powinno zostać zrealizowane w studiu lokalnym – może EBU przekaże każdemu nadawcy replikę trofeum na potrzeby nagrania ceremonii przekazania nagrody.

Reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2020 poznamy w niedzielę, 27 września, podczas wielkiego finału specjalnego wydania Szansy na sukces. W miniony weekend jurorzy wybrali pierwszego z trzech finalistów. Wiemy już, że ponad 30% szansę na wygraną ma Lena Marzec.


Eurowizja Junior 2020 – kraje uczestniczące

Eurowizja Junior 2020 – kraje uczestniczące

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×