Szukaj

Eurowizja Junior 2020: Zmiany w głosowaniu widzów. Polska już tak łatwo nie wygra konkursu?

Eurowizja Junior 2020: Nowe zasady głosowania

Eurowizja Junior 2020: Nowe zasady głosowania

Głosowanie na Eurowizji Junior na nowych zasadach. Organizatorzy konkursu zdecydowali się na modyfikację formuły, która obowiązywała w ostatnich latach. Jak bardzo wpłynie na wynik Polski, która typowana jest do trzeciego zwycięstwa?

Ostatnie dwie edycje Eurowizji Junior były szczególne dla polskich fanów. Nasze reprezentantki dwukrotnie sięgnęły po zwycięstwo. Najpierw wygrała Roksana Węgiel, która w Mińsku porwała publiczność hitem Anyone I Want To Be, a rok później, w Gliwicach, na najwyższym stopniu podium stanęła Viki Gabor z przebojem Superhero.

Wielu fanów dziecięcego konkursu uważa, że Polska ma szansę na trzecie z rzędu Grand Prix. W tym roku o punkty powalczy 10-letnia Alicja Tracz, która podczas wydarzenia zaprezentuje wybraną przez widzów piosenkę I’ll be standing. Utwór wzbudził sporo kontrowersji, a to ze względu na pierwotny tekst, który łamie regulamin konkursu. Według zasad Eurowizji Junior piosenka powinna być zaśpiewana przynajmniej w 60% w języku ojczystym uczestnika.

Wiadomo już, że tekst polskiej propozycji został zmodyfikowany i dostosowany do wytycznych. Fani wciąż czekają na oficjalną premierę nowej wersji. Zanim jednak ta trafi do sieci, media obiegły informacje o nowych zasadach głosowania.

Eurowizja Junior 2020: Głosowanie widzów na nowych zasadach

Zgodnie z regulaminem zwycięską piosenkę wybiorą widzowie i jurorzy. O wyniku zdecydują głosy w stosunku 50:50. W przeciwieństwie do poprzednich lat wszystkie występy zostaną nagrane w lokalnych studiach, które będą zaaranżowane w jednolitym stylu. Ma to związek z pandemią koronawirusa i licznymi ograniczeniami w przemieszczaniu się.

Aby chronić zdrowie wszystkich artystów i zapewnić, że konkurs nadal będzie przebiegał w uczciwy i bezpieczny sposób, wszystkie konkurujące utwory zostaną wykonane w studiu, w każdym z uczestniczących w konkursie krajów. Ograniczenia w podróżowaniu i bieżące problemy związane z pandemią COVID-19 oznaczają, że niestety nie możemy sprowadzić wszystkich artystów do Polski, aby osobiście rywalizowali w tym roku na Konkursie Piosenki Junior Eurowizji – poinformował Martin Österdahl, dyrektor wykonawczy konkursu.

Prowadzący Eurowizję JuniorRafał Brzozowski, Małgorzata Tomaszewska i Ida Nowakowska – na żywo będą zapowiadać poszczególne, wcześniej już zarejestrowane występy. W studiu zabraknie publiczności, a wszystkie osoby pracujące na planie będą musiały przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

Zmianie uległy także zasady głosowania widzów. Jak donosi eurowizja.org, internauci będą mogli wesprzeć tylko trójkę faworytów. W poprzednich latach można było wskazać nawet pięć ulubionych piosenek. To, co ważne, nadal będzie można głosować na swojego kandydata.

Dotychczas internauci w głosowaniu online wskazywali od trzech do pięciu uczestników, których piosenki przypadły im do gustu. Od tego roku fani konkursu będą mogli wybrać tylko ulubioną trójkę. Zmiana podyktowana jest najprawdopodobniej mniejszą liczbą państw biorących udział w widowisku – czytamy na łamach serwisu o Eurwizji.

Głosowanie na Eurowizji Junior zostanie przeprowadzone w dwóch turach. Pierwsze głosy będzie można oddawać od 27 listopada do dnia i godziny rozpoczęcia konkursu (29.11, 17:00). System zostanie ponownie otwarty, tym razem na 15 minut, tuż po wyemitowaniu wszystkich prezentacji.


Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski i Ida Nowakowska – prowadzący Eurowizję Junior 2020

Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski i Ida Nowakowska – prowadzący Eurowizję Junior 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×