Szukaj

Słowa piosenki Ali Tracz na Eurowizję Junior łamią regulamin. 10-latce grozi dyskwalifikacja

Alicja Tracz

Alicja Tracz

Ala Tracz będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizja Junior. Mało brakowała, a zostałaby zdyskwalifikowana. Dlaczego?

Finał preselekcji na Eurowizję Junior 2020 zakończył się wygraną Alicji Tracz. Dziewczynka okazała się bezkonkurencyjna. Za swój występ z piosenką I’ll be standing dostała maksymalną liczbę punktów u widzów i jurorów. Okazuje się jednak, że o mały włos, a w konkursie mogłaby zostać zdyskwalifikowana. Na szczęście fani w porę dostrzegli problem i zawiadomili TVP.

Dlaczego piosenka Ali Tracz mogłaby zostać zdyskwalifikowana na Eurowizji Junior?

Piosenkę I’ll be standing skomponowali dla Alicji Gromee i Sara Chmiel. Utwór szybko wpada w ucho, ma chwytliwy refren i już teraz przez wielu fanów Eurowizji uważany jest za faworyta. Jednak pojawił się problem, który wychwycili fani. Na szczęście zareagowali w porę, bo mało brakowało, a mogłoby się skończyć dyskwalifikacją.

Trzeba będzie zmienić tekst I’ll Be Standing. Internauci dostrzegli, że utwór narusza obowiązujący obecnie regulamin Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Kompozycja, dzięki której Ala Tracz podbiła serca telewidzów i jurorów programu Szansa na Sukces wymaga wprowadzenia zmian. Jedną z najważniejszych zasad konkursu jest ta, że przynajmniej 60% piosenki reprezentanta musi być zaśpiewanych w jego ojczystym języku. Słuchając kompozycji Gromee’ego i Sary Chmiel łatwo jednak zauważyć, że słów po angielsku jest znacznie więcej niż tych w języku polskim, który możemy usłyszeć w minimalnym, ostatnim fragmencie:

Powstać i silnym być
Żyć marzeniem swym
Nawet gdy coś zrani nas
Będę siłą
Będę siłą
Będę siłą
Będę siłą

Na szczęście niezgodność z obowiązującym regulaminem została szybko wychwycona, dzięki czemu jest czas na wprowadzenie odpowiednich zmian. Dziennik Eurowizyjny donosi, że Telewizja Polska została już poinformowana o sprawie. Pozostaje nam czekać na publikację ostatecznej, eurowizyjnej wersji utworu.

Przypomnijmy, że Viki Gabor zdecydowała się na wypuszczenie piosenki Superhero w opcji zgodnej z regulaminem Eurowizji (polsko-angielska) oraz wersji promocyjnej, tylko po angielsku.

Przypominamy, że tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się już 29 listopada pod hasłem Move The World. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie odbędzie się na innych zasadach, niż dotychczas, a reprezentanci z innych krajów niestety nie pojawią się w Warszawie.


Alicja Tracz

Alicja Tracz

Alicja Tracz

Alicja Tracz

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×