Gwiazdy promują Eurowizję Junior 2020 w Polsce. TVP przedstawiło prowadzących show

Eurowizja Junior 2020

Eurowizja Junior 2020

Eurowizja Junior 2020: Prowadzący zostali zaprezentowani podczas oficjalnej konferencji prasowej. Znamy nazwiska gospodarzy tegorocznej edycji konkursu, który odbędzie się w Warszawie.

29 listopada oczy prawie całej Europy skierowane będą na Warszawę. To właśnie tutaj odbędzie się 18. edycja Eurowizji Junior. Po raz drugi z rzędu Polska została gospodarzem jednego z najpopularniejszych dziecięcych widowisk na świecie. Pierwszy raz w historii konkurs odbędzie się zdalnie, co oznacza, że występ każdego z reprezentantów zostanie nagrany wcześniej w lokalnym studiu telewizyjnym. Ma to oczywiście związek z trwającą pandemią koronawirusa i obostrzeniami panującymi w poszczególnych krajach.

Wiadomo już, że o Grand Prix dziecięcej Eurowizji zawalczą nastoletni artyści z 13 państw, w tym z debiutujących w konkursie Niemiec. Polskę reprezentować będzie Alicja Tracz, zwyciężczyni specjalnego, preselekcyjnego wydania Szansy na sukces.

10-latka znana z The Voice of Kids zaśpiewa napisaną na potrzeby wydarzenia piosenkę pt. I’ll be standing. Utwór skomponowali dla niej Gromee z żoną Sarą Chmiel. Wybór piosenki wzbudził sporo kontrowersji, a to ze względu na zbyt krótki fragment śpiewany po polsku. Jedną z najważniejszych zasad konkursu jest ta, że przynajmniej 60% piosenki reprezentanta musi być zaśpiewanych w jego ojczystym języku. Na szczęście wiadomo już, że do czasu finału piosenka Alicji Tracz zostanie zmodyfikowana i dostosowana do wytycznych.

Eurowizja Junior 2020: Prowadzący. Znamy nazwiska

Skoro znamy już reprezentantkę Polski, to teraz przyszła pora poznać gospodarzy Eurowizji Junior 2020. TVP podczas uroczystej konferencji prasowej przedstawiła skład ekipy, która poprowadzi wydarzenie emitowane na całym świecie.

Podobnie jak rok temu gospodynią show została płynnie mówiąca po angielsku Ida Nowakowska. Tym razem jednak nie zobaczymy u jej boku przystojnego Aleksandra Sikory. Miejsce prezentera zajął Rafał Brzozowski. Z kolei z uczestnikami krótkie rozmowy przeprowadzać będzie Małgorzata Tomaszewska – rok temu w tej roli wystąpiła Roksana Węgiel.

Wiadomo także, że zgodnie z eurowizyjną tradycją gwiazdą wieczoru będzie Viki Gabor, która zaśpiewa swój przebój Superhero.


Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020

Alicja Tracz z rodzicami

Alicja Tracz z rodzicami

Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski i Ida Nowakowska – prowadzący Eurowizję Junior 2020

Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski i Ida Nowakowska – prowadzący Eurowizję Junior 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×