Euro 2020: Awans Polski oczami ekspertów. Mylą się bardzo rzadko. Jakie mamy szanse na wyjście z grupy?

Euro 2020

Euro 2020

Euro 2020. Eksperci przeanalizowali, jakie szanse mają Polacy na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Nie są to zbyt optymistyczne wieści.

Polacy swoją przygodę z Euro 2020 rozpoczęli w poniedziałek, 14 czerwca. W Sankt Petersburgu zmierzyli się z rywalami ze Słowacji. Mecz nie zakończył się dla nich szczęśliwie. Nie tylko stracili gola już w pierwszej połowie, ale na dodatek Grzegorz Krychowiak zdobył czerwoną kartkę, przez co zawodnicy ponad dwadzieścia minut grali w osłabionym składzie. Biało-czerwoni przegrali 1:2.

Kolejny pojedynek rozegrali w minioną sobotę. Chociaż nie byli faworytami, doprowadzili do remisu 1:1. Na boisku nie brakowało emocji. Pierwsza bramka padła w 25. minucie. Na swoim koncie zapisał ją Hiszpan Alvaro Morata. Gdy wydawało się, że nie można jej zaliczyć, weryfikacja wideo przesądziła, że wszystko odbywało się zgodnie z przepisami. Kolejny strzał zdobyli Polacy. W drugiej połowie Robert Lewandowski umieścił piłkę w świetle bramki i doprowadził do remisu. Potem sędzia odgwizdał rzut karny dla przeciwników. Naszej drużynie sprzyjało szczęście – Hiszpanie nie wykorzystali okazji.

W środę polscy piłkarze rozegrają kolejny mecz. Zmierzą się z drużyną Szwecji. Od wyniku tego spotkania będzie zależało, czy przejdą do kolejnego etapu rozgrywek. Szwedzkie media wiedzą, że nie będzie to łatwe spotkanie dla ich zawodników:

Wniosek z meczu w Sewilli jest jeden: zdesperowana Polska to nie jest coś, na czym można oprzeć życzenia Szwedów – podaje Aftonbladet.

Euro 2020. Czy Polacy mają szansę na awans do 1/8 finału?

Chociaż Polaków od decydującego starcia dzieli jeszcze trochę czasu, w mediach pojawiają się kolejne doniesienia na ten temat. Statystycy z The Gracenote przewidzieli, które kraje znajdą się 1/8 finału Euro 2020. Te wnioski nie są zbyt optymistyczne dla naszych zawodników.

Zdaniem ekspertów Polacy mają jedynie 26 proc. szans na to, by wyjść z grupy. Zdecydowanie wyżej stoją pozostali nasi rywale. Szwecja zdobyła 98 proc., Hiszpania 81 proc., a Słowacja 40 proc.

O tym, czy te przewidywania się potwierdzą, przekonamy się już w środę, 23 czerwca. Trzymacie kciuki za biało-czerwonych?


Euro 2020 - mecz Polska- Hiszpania, nie ma bramki z karnego!

Euro 2020 - mecz Polska- Hiszpania, nie ma bramki z karnego!

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Kacper Kozłowski objawieniem Euro 2020

Kacper Kozłowski objawieniem Euro 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×