Euro 2020. Szanse Polski na awans mocno spadły. Nie tak to miało wyglądać po wielkim remisie z Hiszpanią

Euro 2020: Awans Polaków

Euro 2020: Awans Polaków

Euro 2020. Nie najlepsze wieści dla reprezentacji Polski. Nasi piłkarze nie mają już żadnych szans na wejście do fazy pucharowej z 3. miejsca w grupie. Czy jeszcze można coś zdziałać?

Euro 2020 przynosi nam coraz więcej emocji. Po przegranej ze Słowakami, kiedy to wielu pożegnało już się z udziałem Polaków w dalszych fazach mistrzostw, nadzieja odżyła ponownie po sobotnim remisie z faworytami grupy, Hiszpanami. Nasza reprezentacja jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, a są szanse, że awansuje do 1/8 finału. Niestety nie będzie jednak to możliwe z 3. miejsca w grupie i z 2 punktami. Dlaczego?

Euro 2020: Polska nie ma już żadnych szans na wejście do fazy pucharowej z 3. miejsca w grupie

Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1, dzięki czemu przedłużyła swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej Euro 2020. Jeszcze w sobotę wieczorem jedna z opcji zakładała, że Polacy mogą zremisować ze Szwedami i nawet mając zaledwie dwa punkty, awansują do 1/8 finału jako zespół z trzeciego miejsca w grupie E. Mało prawdopodobny scenariusz, ale możliwy w niedzielę – po wygranej Szwajcarii nad Turcją 3:1, przestał być brany pod uwagę. Stało się bowiem jasne, że żaden zespół, który ma dwa punkty, nie zdoła wyjść z grupy.

Polska mogła zająć trzecie miejsce z dwoma punktami, gdyby zremisowała ze Szwecją, a Hiszpania przegrałaby ze Słowacją (i wtedy decydowałby bilans bramkowy). Obecnie ta opcja nie wchodzi w rachubę.

Do 1/8 finału awansuje 16 zespołów, dwa najlepsze zespoły z sześciu grup oraz cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym. Cztery czołowe drużyny w tabeli trzecich miejsc mają już co najmniej trzy punkty, a więc dwa, które zakładano na początku, że mogą wystarczyć, to zdecydowanie za mało.

Tak więc, by zagrać w fazie pucharowej, drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału bez względu na wynik meczu Hiszpanów ze Słowacją. Oba starcia będzie można obejrzeć 23 czerwca o godz. 18:00. Co ciekawsze, Polska wciąż może wygrać grupę, jeśli wysoko pokona Szwedów, a Hiszpanie zremisują ze Słowacją.


Euro 2020 - mecz Polska- Hiszpania, nie ma bramki z karnego!

Euro 2020 - mecz Polska- Hiszpania, nie ma bramki z karnego!

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Euro 2020: Jan Bednarek ma problemy ze zdrowiem

Euro 2020: Jan Bednarek ma problemy ze zdrowiem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×