NewsyEuro 2020: Szwedzkie media nazwały Polaków zdesperowanymi i zaliczyły spore potknięcie. Ale wtopa!

Euro 2020: Szwedzkie media nazwały Polaków zdesperowanymi i zaliczyły spore potknięcie. Ale wtopa!

Euro 2020
Euro 2020
Zuza Maciejewska
21.06.2021 13:00, aktualizacja: 21.06.2021 13:33

Mecz inaugurujący Euro 2020 dla Polaków nie zaczął się dobrze. Biało-czerwoni na boisku w Sankt Petersburgu zmierzyli się ze Słowacją. Gola stracili już w pierwszych 45. minutach. W drugiej połowie, po czerwonej kartce dla Grzegorza Krychowiaka, grali w osłabionym składzie. To sprawiło, że nasi piłkarze przegrali 1:2.

Gdy wydawało się, że Polacy mogą się pożegnać z turniejem, stanęli do walki z Hiszpanią, która była typowana na zwycięzcę. Szczęście tym razem nie dopisało naszym rywalom. Chociaż zdobyli bramkę w 25. minucie, nie wykorzystali rzutu karnego. Piłka odbiła się o słupek. Álvaro Morata nie trafił z dobitki. Po celnym strzale Roberta Lewandowskiego spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Euro 2020: Szwedzkie media komentują mecz z Polską i popełniają błąd

Polacy w środę rozegrają trzeci mecz w turnieju. W Sankt Petersburgu zmierzą się z drużyną Szwecji. Chociaż pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz wzbudza ono spore emocje. Od niego zależy bowiem być albo nie być biało-czerwonych w Euro 2020. Głos na ten temat zabrała m.in. Krystyna Pawłowicz. Zaapelowała do Szwedów, by ci oddali, w jej ocenie zrabowane pamiątki i skarby:

Szwedzi!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie.

Chociaż próbowała się wytłumaczyć ze swoich słów, niesmak i tak pozostał. Jej wpis skomentowano nawet na łamach szwedzkiej prasy. Nie był to jednak jedyny artykuł, który poświęcono środowemu meczowi.

Nie jest tajemnicą, że rywale Polaków celują w zwycięstwo w grupie. Tamtejsze media zdają sobie jednak sprawę, że wcale nie będzie to takie łatwe:

Wniosek z meczu w Sewilli jest jeden: zdesperowana Polska to nie jest coś, na czym można oprzeć życzenia Szwedów - podaje Aftonbladet.

Dziennikarze w tym samym artykule zaliczyli sporą wpadkę. Według nich Wojtek Szczęsny w meczu z Hiszpanią obronił rzut karny. To jednak mija się z prawdą. Piłka po strzale Gerarda Moreno nie poleciała w stronę bramkarza, tylko trafiła w słupek.

Euro 2020: Jan Bednarek ma problemy ze zdrowiem