Edyta Górniak przerywa milczenie po głośnej przemowie: „Proces ruszył i nic tego nie zatrzyma”. Nie zabrakło ostrych słów

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak wydała obszerne oświadczenie. Odniosła się w nim do zamieszania, jakie wybuchło po jej głośnej przemowie. Co w nim zawarła?

Edyta Górniak kilka dni temu gościła na XIX Zlocie Wolnych Ludzi Harmonia Kosmosu 2022. W trakcie swojego wystąpienia na tym wydarzeniu przekonywała słuchaczy, że wśród nas – ludzi, żyją istoty, takie jak bioroboty, hybrydy i reptilianie.

Naprawdę, ja pracuje w show-biznesie. Wiecie, ile tam jest reptyli? Słowo daję. Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia.

Słowa wywołały wiele kontrowersji. Dość krytycznie odniósł się do nich ksiądz Janusz Koplewski. Duchowny powiedział w rozmowie z dziennikiem Fakt:

Każdy człowiek składa się z duszy i ciała – wszystkie nasze marzenia, zdolności, predyspozycje, uczucia mają wymiar duchowy. Nie da się podzielić ludzi na tych z duszą i tych bez duszy. Jak można powiedzieć, że ktoś nie ma duszy? Jak nie ma duszy i ma samo ciało, to znaczy, że jest w grobie. Dopiero śmierć odłącza duszę od ciała.

Opinia sługi Kościoła dotarła do Edyty, która – jako praktykująca katoliczka – postanowiła mu odpowiedzieć, tym samym przerywając milczenie.

Edyta Górniak przygotowała oświadczenie. Co w nim zawarła?

Odpowiedź zamieściła na Facebooku. Zaczęła od tego, że jest zadowolona z dyskusji, którą wywołały jej słowa o repitilianach i innych demonicznych istotach.

Cieszę się, że moja wypowiedź wywołała dyskusje. To zdecydowanie potwierdza, że podjęłam ważne zagadnienia. Prędzej czy później i tak spotkanie z historią Naszego Świata jest nieuniknione. I jest absolutnym priorytetem w procesie właściwego rozpoznania siebie, swojego miejsca i zadania we Wszechświecie

Dalej zwróciła się do ks. Koplewskiego, przekonując go do tego, że nie każda osoba, wyglądająca jak człowiek, ma duszę. Odwołała się przy tym do nauczania Kościoła.

W odpowiedzi na wypowiedź dla ks. Koplewskiego mam dla Niego smutną wiadomość. Z całą pewnością muszę potwierdzić, iż niestety nie każda istota, która wygląda jak Człowiek ma Duszę. Temat ten jest ukrywany w historii i jest mocno złożony, więc dla rozpoznania jego najprostszego fragmentu stawiam pytanie – Skąd wzięło się określenie uznane przez Kościół i używane w kazaniach jako pouczenie i przestroga – „Zaprzedałeś Duszę diabłu” – ?

Na dowód tej tezy przywołała posługę księży egzorcystów, którzy – według katolików – walczą przecież o dusze wiernych z diabłem i złymi duchami.

Czy posługa Księży Egzorcystów nie służy odzyskiwaniu straconej Duszy w Człowieku, kiedy ma on tzw. podpięcia demoniczne i kiedy zniewolony Człowiek kierowany jest do czynów haniebnych, nie godnych Człowieka, bo nie kieruje nim świadomość pierwotna, czyli połączenie ze Świętym Źródłem – Bogiem, które to połączenie dostępne jest wyłącznie dla Duszy?

Nie tylko słowa księdza dotyczące duszy nie spodobały się diwie. Pozwoliła sobie też skomentować jego opinię na temat tego, że człowiek to tylko ciało i dusza, z czym się nie zgodziła. Odwołała się przy tym do autorytetu innego duchownego – nieżyjącego już ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.

Nie mogę utożsamić się z Księdzem także w zakresie wypowiedzi, że człowiek to tylko ciało i Dusza. To zbyt maksymalne uproszczenie. To tak jakby powiedzieć, że chleb to tylko woda, mąka i droższe. Nie powstałby gdyby nie był poddany procesowi. Człowiek, to Istota także biologiczno – chemiczno – elektro – magnetyczna. Wielu, jak choćby ks. prof. Włodzimierz Sedlak potwierdził to wiele lat temu.

Na koniec powtórnie wyraziła wdzięczność za dyskusję.

Jestem bardzo szczęśliwa, że poruszamy temat Duszy, zamiast wielu próżnych, które wylewają się zewsząd. Pozdrawiam wszystkich Świetlistych i świadomych, ale także tych, którzy mają uczulenie na Światło :)))

Pełen wpis Edyty Górniak zamieściliśmy w galerii.

Co myślicie na temat tej sytuacji?


Edyta Górniak odpowiada księdzu

Edyta Górniak odpowiada księdzu

Edyta Górniak odpowiada księdzu

Edyta Górniak odpowiada księdzu

Edyta Górniak i Allan Krupa

Edyta Górniak i Allan Krupa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×