Edyta Górniak skrytykowana przez duchownego za odważne poglądy. To może być cios dla deklarującej wiarę gwiazdy

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak zawsze należała do gwiazd, które odważnie wypowiadają swoje zdanie. Ostatnio poruszyła bardzo delikatny temat związany z duszą i duchowością ludzi. Została skrytykowana przez duchownego. 

Edyta Górniak jest jedną z największych gwiazd w historii polskiej muzyki. Wokalistka przez lata kariery zgromadziła wokół siebie spore grono fanów, którzy chętnie przypatrują się jej karierze, ale też życiu prywatnemu. Już jakiś czas temu zadbała o to, aby w tym drugim zaszły pewne zmiany. Podjęła między innymi decyzję o wyprowadzce z miasta i osiedliła się na Podhalu, gdzie spędza czas w pięknej willi. Tam nie stroni też od kontaktu z naturą.

Gwiazda zapewnia także o głębokiej wierze i skupia się na swojej duchowości. Założyła nawet Akademię Przebudzenia, dzięki której jeszcze bardziej skupia się na tym, aby zajrzeć w głąb siebie i do tego samego zachęca także swoich fanów. Artystka stała się dla wielu osób drogowskazem w tym temacie. Była też jedną z tych, która otwarcie sprzeciwiała się szczepieniom przeciwko koronawirusowi i wprowadzaniu obostrzeń.

Duchowny skrytykował wypowiedź Edyty Górniak

Edyta nie zwykła ukrywać swoich poglądów i odważnie głosi to, w co wierzy. Nic więc dziwnego, że ma spore poparcie wśród fanów, którzy cenią ją za ogromną odwagę w tym temacie. Gwiazda pojawiła się ostatnio w Torzymiu na Zlocie Wolnych Ludzi Harmonia Kosmosu 2022. Nie tylko zaśpiewała, ale powiedziała ze sceny o swoich przemyśleniach. Uderzyła między innymi w świat show-biznesu.

Naprawdę, ja pracuje w show-biznesie. Wiecie, ile tam jest reptyli? Słowo daję. Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia – przekonywała.

Słowa Edyty wywołały spore kontrowersje i poruszenie. Cytowała ją większość portali internetowych i kolorowej prasy. Do tych słów postanowił się także odnieść duchowny. W rozmowie z Faktem zdecydowanie nie zgodził się z twierdzeniami gwiazdy.

Każdy człowiek składa się z duszy i ciała – wszystkie nasze marzenia, zdolności, predyspozycje, uczucia mają wymiar duchowy. Nie da się podzielić ludzi na tych z duszą i tych bez duszy. Jak można powiedzieć, że ktoś nie ma duszy? Jak nie ma duszy i ma samo ciało, to znaczy, że jest w grobie. Dopiero śmierć odłącza duszę od ciała – mówi dla Faktu ksiądz Janusz Koplewski.

Dla Edyty to może być bardzo przykre, ponieważ gwiazda wiele razy deklarowała, że jest osobą wierzącą i często dawała temu wyraz także publicznie.


Edyta Górniak na Zlocie Wolnych Ludzi

Edyta Górniak na Zlocie Wolnych Ludzi

Edyta Górniak na wielkanocnym koncercie Cud życia

Edyta Górniak na wielkanocnym koncercie Cud życia

Edyta Górniak w Grecji

Edyta Górniak w Grecji

Komentarze

 • Gość pisze:

  Podziwiam panią Edytę za odwagę. Ciężko się mówi o takich tematach wśród najbliższych a co dopiero publicznie. Wielki szacunek. Dla niedowiarków polecam odszukać pewien artykuł z wypowiedzią Mela Gibsona co dzieje się w Hollywood, albo np Katty Perry co odpowiedziała na pytanie dziennikarza co trzeba zrobić żeby osiągnąć wielką karierę w showbiznesie…… A teraz pytanie do wszystkich niedowiarków twardo stąpających po tej Ziemi. Myślicie że tym światem rządzą ludzie??????????? To powodzenia wam życzę…… PS; UWIERZCIE W NIEMOŻLIWE

 • Mimmi pisze:

  Edytko kochana żyjesz w prawdzie i nie boisz się jej głosić…

 • Gość pisze:

  Jezeli wyjsc z zalozenia ze wszyscy maja dusze, to trzeba przyznac ze sa tacy ktorzy sa od tej duszy zupelnie oderwani, traca swiadomosc wlasnych czynow i odpowiedzialnosci za nie. Wystarczy znalesc kozla ofiarnego, to on placi za wszelkie zlo, rola ktora ma jeszcze wielka przyszlosc na tym swiecie.

 • Prawda pisze:

  Popieram p. EDYTĘ. Trafne stwierdzenie. Ludzie wierzący w Jedynego Stworce, wiedzą że człowiek ma dusze, i karmią ja właściwie. A ludzie bez wiary żyją jakby jej nie mieli bo karmią tylko ciało.

 • Prawda pisze:

  Bardzo trafnie Edyta oceniła. Można być człowiekiem i dusze zapodrzedac, a żyć tak jakby jej nie było.
  Ludzie wierzący w Jedynego Stworce, wiedzą to dobrze.

 • Gość Nela pisze:

  Duchowny zbyt poważnie podszedl do tych słów i nie zrozumiał ich sensu.A Edzia cóż wiemy że potrafi czasem odlecieć.

  • Telos pisze:

   Tak wszyscy myśmy odlecieli. I nie tylko w Polsce. Jaka ciemnogród to nic nie widzisz

  • Gość pisze:

   Prawda jest taka że nie można wierzyć w jakąs tam energię a P Edyta odpływa mocno

  • Gość pisze:

   skoro można wierzyć w boga takiego czy innego to można i w energię a także w krasnoludki

 • Ufo pisze:

  A może by ten „duchowny” opowiedział o egzorcyzmach. Jak to jest ze w jednym kombinezonie biologicznym potrafi być wiele bytów? Wolni ludzie dobrze wiedzą skąd pochodzą.

  • Gość pisze:

   bardzo dobra uwaga!!!!

  • Gość pisze:

   Dokładnie. A pani Edyta wyraźnie powiedziała że Reptilianie nie mają duszy. Choć są podejrzenia że mogą mieć a wtedy sprawy bardzo się komplikują.

 • Gość pisze:

  W główce się pomieszało ,przykre to

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×