Szukaj

Ależ ATAK! Dominic D’Angelica uderza w TVN trzy miesiące po wyrzuceniu z „Top Model”! „Kazali mi milczeć”

Dominic D'Angelica odpowiada TVN

Dominic D'Angelica odpowiada TVN

Dominic D'Angelica udzielił pierwszego wywiadu, w którym tłumaczy się ze skandalu i skazania za przestępstwa na tle seksualnym. Model opowiedział fanom swoją wersję wydarzeń. 

Ostatnia edycja programu Top Model upłynęła pod znakiem wielkiego skandalu. Na kilka godzin przed samym finałem, który odbywał się na żywo, media obiegły sensacyjne doniesienia na temat jednego z uczestników. Okazało się, że Dominc D’Angelica, który był jednym z finalistów, został kilka lat wcześniej oskarżony o seks z nieletnią. Czynu tego miał dopuścić się, gdy miał 22 lata.

Po tym, jak mroczna przeszłość aspirującego modela ujrzała światło dzienne, w mediach wybuchła prawdziwa burza. Produkcja programu natychmiast zdecydowała o wyrzuceniu Dominika z programu:

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału „Top Model”. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery – brzmiał oficjalny komunikat.

Dominic na samym początku nie zabierał głosu w sprawie. Dopiero po kilku dniach zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów, że jest niewinny.

Domin D’Angelica uderza w TVN. Przełomowy wywiad z modelem

W sprawie pojawił się szereg komentarzy. Swoje stanowisko opublikowała między innymi rzeczniczka ofiary oraz matka skrzywdzonej dziewczyny. W grudniu na profilu Dominika pojawił się film, w którym opowiedział o kulisach sprawy i o tym, że zgodził się na ugodę ze względów finansowych. Nie było go stać na prawnika, ale podkreślił, że gdyby wtedy dysponował środkami, to zakończyłby tę sprawę w inny sposób.

Po długim milczeniu model zdecydował się udzielić pierwszego oficjalnego wywiadu, w którym przedstawił swoją wersję wydarzeń. W rozmowie z Pudelkiem podkreślił, że chociaż przyjął zasądzoną karę, to nigdy nie uznano go za winnego.

Prawnik powiedział, że możemy wnosić o „no contest”. Zapytałem, co to takiego. Powiedział, że dobrowolnie poddam się karze, ale formalnie nie będę przyznawał się do winy.

Dominic D'Angelica

Dominic D’Angelica

Dominic zdementował też to, o czym informowała matka ofiary. Na ciele dziewczyny miały znajdować się podpisy, które świadczyły o tym, że to właśnie on jest sprawcą zdarzenia:

Mojego podpisu nie było na niczyim ciele. Mojego podpisu nie było na butelce… Dowód, który mieli, to zdjęcia ciał z małymi graffiti, rysunkami i napisy na butelkach alkoholu, który pili – wyznał.

Opowiedział też, co robił feralnego wieczoru, podczas imprezy, na której została skrzywdzona nieletnia. Przedstawił swoją wersję zdarzeń:

Zobaczyłem ją, gdy przyszedłem do domu i to by było na tyle. Ona widziała zdjęcie mojej dziewczyny na ścianie, myślę, że powiedziała mi „cześć”. Ale nie wiem, tak naprawdę jej nie znam. Znałem jej starszą siostrę z liceum i to tyle. I spałem na górze… Mnie nie było tam na dole tamtej nocy.

Dominic zdradził też, co działo się pomiędzy nim a stacją TVN w momencie, w którym cała sprawa ujrzała światło dzienne i został usunięty z Top Model w ciągu kilku godzin. Mówi, że o wszystkim dowiedział się od dzwoniących do niego dziennikarzy. Twierdzi, że stacja nie uprzedziła go o swoich planach, a nawet kazała milczeć:

Gdy TVN mnie wyrzucił, nawet o tym nie wiedziałem. Dziennikarze do mnie dzwonili i pytali, jak się czuję po tym, jak zostałem zdyskwalifikowany. Wtedy wszedłem na stronę „Top Model” i tam było oświadczenie i niedługo po tym zadzwonił do mnie producent. Nie powiedzieli zbyt wiele. Coś w stylu: „Dyskwalifikujemy cię z finału”. I to tyle. A ja powiedziałem: „Wysłałem wam wszystko, czego potrzebowaliście. Poprosiliście mnie o wszystko, a ja wam wszystko dałem, mówiliście mi, żebym był cicho”. Bo to TVN kazał mi milczeć – ujawnił portalowi Pudelek.

Sprawa Dominika pomimo upływu czasu nadal wzbudza mnóstwo kontrowersji i ogromne poruszenie wśród opinii publicznej. Portal Pudelek skontaktował się także z organizacją, która zajmowała się sprawą. Ma ona zaprzeczać wszystkim słowom Dominica.


Dominic D'Angelica został skazany za gwałt

Dominic D'Angelica został skazany za gwałt

Dominic D'Angelica został skazany za gwałt

Dominic D'Angelica został skazany za gwałt

Dominic D'Angelica został skazany za gwałt

Dominic D'Angelica został skazany za gwałt

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×