Syn Kamila Durczoka zdecydował, czy przyjmie spadek po ojcu. W grę wchodził spory majątek, ale też długi. Co postanowił?

Kamil Durczok spadek

Kamil Durczok spadek

Kamil Durczok zmarł, mając zaledwie 53 lata. Dziennikarz pozostawił w żałobie jedynego syna. To on musiał zdecydować, czy przyjmie spadek po ojcu. Co postanowił?

Kamil Durczok przez wiele lat był jednym z najsławniejszych i najbardziej cenionych dziennikarzy w kraju. Karierę zaczynał na antenie TVP. Z publicznym nadawcą był związany do 2006 roku. Przez wiele lat był szefem programu informacyjnego stacji TVN. Funkcję redaktora naczelnego i prowadzącego Faktów pełnił od 2006 do 2015 roku. Dziennikarz ze stacją rozstał się w atmosferze skandalu. W tle pojawiły się zarzuty o mobbing, jednak włodarze zdecydowali się rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem stron.

Kamil Durczok zmarł 16 listopada zeszłego roku. Tuż przed śmiercią zdążył jeszcze udzielić wywiadu Plejadzie, w którym wyjawił, jak wyglądały jego relacje z pracownikami TVN.

W TVN wobec leni i niekompetentnych osób byłem tyranem. Wcale się tego nie wstydzę. Przekonałem się na własnej skórze, że duża grupa ludzi autentycznie mnie nienawidziła, ale byli to na tyle tchórzliwi ludzie, że nie umieli przyznać się do tego, gdy byłem na szczycie. Gdy z niego spadłem, wskoczyli na mnie bez miłosierdzia – wspominał na kilkanaście dni przed śmiercią.

Kamil Durczok zostawił po sobie spadek. Czy syn zdecydował się go przyjąć?

W ostatnich latach medialna działalność Kamila była mocno kontrowersyjna. Próbował rozkręcić własną aplikację pod nazwą Durczokracja. Tam pojawiło się kilka jego tekstów. Niestety jego dzieło przerwała nagła śmierć. Trafił do szpitala, jednak pomimo usilnych prób lekarzy nie udało się go uratować. Placówka tuż po tym jak odszedł, wydała oficjalny komunikat:

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Kamil pozostawił w żałobie przyjaciół z branży, wielu fanów, którzy podziwiali jego dziennikarski kunszt, ale także jedynego syna. W latach 1995-2017 jego żoną była Marianna Dufek. Małżonkowie doczekali się potomka, Kamila juniora. Ten gdy osiągnął pełnoletność, postanowił zmienić nazwisko, by nie być mylonym ze sławnym ojcem.

Kamil nosi w tej chwili nazwisko Dufek-Durczok. Jest dorosły, była to jego decyzja. Chce się odróżniać, a wychowywali go dziadkowie z obu stron i uznał, że to będzie rodzaj szacunku wobec nich – zdradziło źródło jednego z portali interetowych.

Kamil pozostawił po sobie spory spadek, ale jak się okazało także długi. Na majątek dziennikarza ma składać się dom z basenem w Szczyrku, zabytkowy mercedes 500 SEC, pół mieszkania w Katowicach, w którym mieszka Marianna, a także dostęp i zyski z aplikacji Durczokracja. Jak donosił jakiś czas temu portal Pomponik, wartość jego zobowiązań mogła jednak przekroczyć dziedziczony majątek.

Jego jedynym spadkobiercą w naturalny sposób staje się syn – Kamil junior. To on będzie musiał teraz zdecydować, czy przyjmuje spadek, na który składają się nie tylko nieruchomości, ale i długi. I to ogromne – donosi Pomponikowi osoba blisko związana z rodziną Durczoka.

Teraz ten sam portal informuje o tym, że junior zdecydował się zrzec spadku po ojcu. Nie ma on chęci na walkę z bankami i komornikami, ponieważ teraz skupia się na pracy i edukacji.

Ten chłopak ma teraz zupełnie inne rzeczy na głowie, pisze pracę magisterską, pracuje i stara się być samodzielny. Trauma po tragicznej śmierci ojca już i tak jest wystarczająco mocna, by dokładać do niej jeszcze spłacanie długów po nim. Tam nie było o co walczyć, on nie miał na to sił – zdradza Pomponikowi osoba związana z rodziną Durczoków.

Myślicie, że Kamil junior podjął dobrą decyzję?


Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok, jego syn Kamil i żona Marianna

Kamil Durczok, jego syn Kamil i żona Marianna

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×