Córka Ewy Błaszczyk wybudzi się ze śpiączki?! Niewiarygodny przełom w leczeniu Oli!

Ewa Błaszczyk, przełom w leczeniu córki

Ewa Błaszczyk, przełom w leczeniu córki

Córka Ewy Błaszczyk wybudzi się ze śpiączki?! Pojawiły się kolejne nadzieje na szczęśliwe zakończenie tragicznego wypadku sprzed 19 lat! Wszystko za sprawą powstającego w Warszawie laboratorium.

Ewa Błaszczyk przeżyła w swoim życiu niebywałą tragedię. 19 lat temu, jej ukochana córeczka Ola Janczarska zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Nikt nie mógł uwierzyć w tak dramatyczne wydarzenie, które niestety ciągnie się po dziś dzień. Dorosła już kobieta nadal bowiem nie odzyskała przytomności.

Olą przez cały czas opiekuje się Ewa. Każdego dnia gwiazda wstaje rano z nadzieją, że jeszcze kiedyś porozmawia z córką. I choć do tej pory nic się nie zmieniło, aktorka stale mocno wierzy, że jej dziecko przebudzi się:

Stajemy na rzęsach, żeby utrzymać Olę w jak najlepszej formie, bo przecież nauka nie stoi w miejscu, medycyna się zmienia. I kto wie, czy za pięć, dziesięć albo piętnaście lat nie będzie się można od Oli dowiedzieć, co do niej docierało, kiedy pozostawała w śpiączce?

Przełom może nastąpić jednak już niebawem. Fundacja którą zarządza aktorka, rozpocznie budowę laboratorium, w którym naukowcy będą pracować nad komórką macierzystą „której wypreparowane białko będzie bezpośrednio podawane do mózgu”:

Będziemy to robić jako pierwsi na świecie. To jest coś, co może przewrócić medycynę do góry nogami, bo pozwoli wyleczyć człowieka po wylewie czy udarze, osoby chore na parkinsona i stwardnienie rozsiane. To byłoby wręcz fantastyczne! – zdradziła Ewa w jednym z ostatnich wywiadów.

Będzie to szansa także dla osób w śpiączce:

Jeśli nasz eksperyment się uda, to będzie pierwszy na świecie, jeśli chodzi o śpiączkę – wyznał Tomasz Jastrzębski, współpracownik fundacji.

Trzymamy więc mocno kciuki!

Zobacz:  Ewa Błaszczyk nie poddaje się w walce o życie córki. Pierwszy raz opowiedziała o jej operacji

Zobacz: Córka Ewy Błaszczyk wyrosła na śliczną dziewczynę! Kończy studia aktorskie i planuje wielką filmową karierę!

Zobacz: Ewa Błaszczyk w poruszających słowach o stanie zdrowia swojej córki. Od 18 lat ma nadzieję, że Ola się wybudzi


Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską

Ewa Błaszczyk z córką Aleksandrą Janczarską

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk

11.12.2017, Koncert Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie, Fot.: Radoslaw NAWROCKI / PMPG POLSKIE MEDIA SA

11.12.2017, Koncert Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie, Fot.: Radoslaw NAWROCKI / PMPG POLSKIE MEDIA SA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×