Jest akt oskarżenia wobec Beaty Kozidrak. Wiadomo o jaką karę wnioskuje prokuratura. Nie wygląda to dobrze

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Gwiazda została zatrzymana przez policję, a prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Jaka kara jej grozi?

Beata Kozidrak przechodzi ostatnio niezwykle trudny czas. Chociaż do tej pory jej życie było pasmem zawodowych sukcesów, to okazuje się, że musiała się zmierzyć z wieloma osobistymi problemami. Za sobą ma między innymi rozwód z Andrzejem Pietrasem. Byli małżeństwem przez kilka dekad i razem pracowali. Na szczęście udało im się rozstać i nadal pozostają w dobrych relacjach. Kolejnym nieprzyjemnym wydarzeniem w życiu artystki było zdarzenie, które miało miejsce we wrześniu.

Beatę zatrzymano wówczas za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Zachowanie kierowanego przez nią pojazdu wzbudziło zainteresowanie innych kierowców. Na miejscu pojawił się patrol policji. Po badaniu alkomatem wskazał on aż 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę kierującą samochodem marki BMW. Miała dwa promile w wydychanym powietrzu. Zatrzymano jej prawo jazdy — powiedział wówczas Plotkowi podkom. Robert Koniuszy.

Beata Kozidrak: jest akt oskarżenia. Wiadomo, co grozi wokalistce

Doniesienia o tym, co wydarzyło się na drodze, błyskawicznie obiegły media. Wizerunek piosenkarki mocno na tym stracił, a ona sama szybko wydała oficjalne oświadczenie, a później na jakiś czas usunęła się w cień.

Szybko okazało się, że jest to dopiero początek jej problemów. Firmy, z którymi do tej pory współpracowała, zaczęły zrywać kontrakty reklamowe, a koncerty odwoływano. Pod znakiem zapytania stanęła też realizacja filmu biograficznego o życiu piosenkarki. Jeden z tabloidów kilka dni temu podawał, że produkcja nie dojdzie do skutku. Beata szybko jednak zaprzeczyła tym doniesieniem i zapewniła, że prace idą pełną parą.

Gwiazda estrady będzie musiała zmierzyć się nie tylko z opinią społeczną, ale też z przykrymi prawnymi konsekwencjami swojego występku. Wiadomo, że prokuratura wystosowała już wobec niej akt oskarżenia.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w środę 20 września. Prokuratura zarzuca oskarżonej popełnienie czynu opisanego w art. 178a p. 1 kodeksu karnego, czyli kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – powiedziała PAP Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Wcześniej piosenkarka nie miała żadnych z problemów z prawem, dlatego nie zastosowano wobec niej środków zapobiegawczych. Policja miała jedynie zabezpieczyć jej prawo jazdy. Gwiazda miała również przyznać się do winy, ale odmówiła składania dalszych wyjaśnień. Jak na razie nie podano daty pierwszej rozprawy.


Beata Kozidrak z reżyserem i scenarzystą filmu biograficznego

Beata Kozidrak z reżyserem i scenarzystą filmu biograficznego

Beata Kozidrak - Earth Festival Uniejów 2021

Beata Kozidrak - Earth Festival Uniejów 2021

Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2021

Beata Kozidrak - Polsat SuperHit Festiwal 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×