Anna Mucha żadnej pracy się nie boi. W CV ma znacznie więcej osiągnięć niż aktorstwo. Można się zdziwić

Anna Mucha

Anna Mucha

Anna Mucha zmarnowała wiele lat życia? Kiedyś nie marzyła o aktorstwie. Chciała zajmować się zupełnie innymi profesjami. Ma na swoim koncie imponujące sukcesy w różnych branżach.

Anna Mucha urodziła się w 1980 roku w Warszawie. Już jako dziewięciolatka zagrała w filmie Korczak w reżyserii Andrzeja Wajdy. Jeszcze jako dziecko zagrała w kilku innych filmach. Widzowie mogą ją kojarzyć z ról w obrazach, takich jak: Lista Schindlera, Chłopaki nie płaczą, Sąsiady, M jak miłość, Pitbull. Nowe porządki, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową, Panna nikt, Młode wilki 1/2, Prosto w serce, Matki, żony i kochanki, Panna Nikt, Marszałek Piłsudski, Anioł, Andżela, Uwikłani, Komisarz Mama, Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4. 

Mucha, w życiu prywatnym, deklaruje się jako ateistka. Ze związku z Marcelem Sorą ma dwoje dzieci: Stefanię (ur. 2011) i Teodorę (ur. 2014). Wytrwali obserwatorzy mogą ją pamiętać z relacji z Kubą Wojewódzkim. Kulisy ich relacji dziennikarz opisał w książce pt. Nieautoryzowana autobiografia. Pisał tam m.in.:

Byłaś moim najpiękniejszym dopełnieniem. (…) Podobno mężczyźnie wystarczy zaledwie 8,2 sekundy, żeby zakochać się w kobiecie. Tego dnia szedłem na rekord życia. Ania była zaprzeczeniem wszystkiego, co było w kobietach tamtego czasu. (…) Była wtedy związana z przystojnym młodym biznesmenem Tomkiem, by wkrótce zamienić go na nieprzystojnego życiowego anarchistę o żydowskim imieniu.

Była partnerka Wojewódzkiego, podobnie jak on, próbowała też sił w telewizyjnych programach typu reality show. Była m.in. jurorką w programie Dance Dance Dance w TVP2.

Anna Mucha nie chciała być aktorką. Jaką karierę wolała?

Anna Mucha aktywnie prowadzi Instagram. Czasami organizuje tam sesje Q&A. Podczas jednej z nich fan zapytał ją o jej karierę. Okazuje się, że Mucha kiedyś nie chciała wiązać swojego życia z aktorstwem i telewizją. Fan sformułował pytanie w następujący sposób:

Czy zawsze chciałaś być aktorką?

Na co Mucha odpowiedziała mu:

Nie, kiedyś chciałam być dziennikarką (i byłam), politykiem (i byłam) i socjologiem (i mimo skończonych w tym kierunku studiów – nie zajmowałam się tym nawet przez jeden dzień). A teraz jestem producentką i bardzo to lubię.

Przypomnijmy, że Mucha pracowała jako dziennikarz w Radiu Bis, Radiostacji i Dzień dobry TVN. Ukończyła wydział Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie zajmuje się m.in. produkcją spektaklów teatralnych (sama też gra w teatrze). Czy żałuje więc wybranej przez siebie drogi? Raczej nie. W końcu wszystkiego spróbowała po trochu. I to właśnie aktorstwo przyniosło jej ogólnokrajowy rozgłos. W rankingu „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” Forbesa, zajęła lokatę numer 73. To naprawdę wspaniała pozycja.

Mucha, co warto podkreślić, ciągle też udziela się na tematy polityczne. W ostatnim czasie wspiera kobiety walczące z ograniczaniem ich praw. Uchodzi za zwolenniczkę Strajku Kobiet.


Skrin z InstaStories Anny Muchy

Skrin z InstaStories Anny Muchy

Anna Mucha. Nowe zdjęcie. Instagram

Anna Mucha. Nowe zdjęcie. Instagram

Anna Mucha - drogi kurs taksówką

Anna Mucha - drogi kurs taksówką

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×