Szukaj

Andrzej Duda zareagował na doniesienia o Strajku Kobiet. Nie pozostał obojętny na uwagę Kożuchowskiej

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda, chociaż oficjalnie nie zabrał głosu na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne, zdobył się na zaskakującą aktywność na Instagramie. Co zrobił? 

Andrzej Duda ma koronawirusa, co potwierdził w sobotę. Dodał wideo na Twitterze, w którym przeprosił wszystkich tych, których niechcący mógł zarazić. Powiedział, że nie zauważył u siebie żadnych symptomów choroby, dlatego nawet nie zakładał, że test może wykazać pozytywny wynik:

Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. […] Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę.

Prezydent i jego żona przebywają w izolacji, którą spędzają w podwarszawskiej rezydencji głowy państwa. Do dyspozycji mają m.in. basen, jacuzzi, a także kilka innych udogodnień, o czym pisaliśmy tutaj.

Andrzej Duda na Instagramie polubił jeden z postów. Jaki?

Krótko przed kwarantanną Andrzeja Dudy, tysiące kobiet rozpoczęły strajk. Nie zgadzają się z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, do czego zobowiązuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Panie wyrażają opinie na ten temat podczas protestów, udostępniają posty w social mediach.

Wśród osób, które są zaniepokojone zmianami w Polsce, nie brakuje gwiazd. Swój sprzeciw wyraziła m.in. Małgorzata Kożuchowska, która na Instagramie podzieliła się pierwszym zdjęciem z okresu ciąży. W opisie zwróciła uwagę na problem. Podkreśliła, że chociaż sama nigdy nie usunęłaby dziecka, nie może mówić innym, co mają robić:

Każda mama i tata chcą mieć zdrowe dziecko, dla każdego aborcja to ostateczność (wierzę,że tak jest) pozostawia wyrzuty sumienia na całe życie. Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam — podkreślała aktorka.

Wpis wywołał niemałe poruszenie w sieci. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, a także ponad 120 tysięcy polubień. Wśród osób, które zareagowały na post gwiazdy, był też Andrzej Duda. Czyżby prezydent nie zgadzał się z decyzją trybunału? Na ten moment prezydent nie skomentował sprawy.


Andrzej Duda polubił post Małgorzaty Kożchowskiej

Andrzej Duda polubił post Małgorzaty Kożchowskiej

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda ma koronawirusa

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda - Narodowe Czytanie 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×