Eurowizja Junior 2020: Ostateczna wersja piosenki Alicji Tracz. Wprowadzono sporo zmian

Alicja Tracz – I'll Be Standing

Alicja Tracz – I'll Be Standing

Alicja Tracz zaprezentowała oficjalną wersję piosenki na Eurowizję Junior 2020. Utwór I'll Be Standing przeszedł zmiany nie tylko w warstwie tekstowej.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się już za miesiąc. 29 listopada zobaczymy prezentacje młodych wokalistów z 13 krajów, w tym po raz pierwszy z Niemiec. Konkurs odbędzie się w Polsce, ale ze względu na trwającą pandemię i ograniczenia w przemieszczaniu się zdecydowano o zdalnych występach. Wszystkie wykonania zostaną nagrane w lokalnych studiach, a następnie wyemitowane jedno po drugim.

O zwycięstwo dla Polski zawalczy Alicja Trcza. 10-latka podczas dziecięcej Eurowizji zaśpiewa piosenkę I’ll Be Standing, z którą wygrała eliminacje zorganizowane w ramach programu Szansa na sukces. Za utwór naszej kandydatki odpowiadają Gromee i jego żona, wokalistka zespołu Łzy, Sara Chmiel-Gromala.

Propozycja Ali Tracz od początku wzbudza sporo emocji wśród fanów widowiska. Wszystko za sprawą tekstu, który łamał zasady regulaminu Eurowizji Junior. Zgodnie z wytycznymi utwór musi być przynajmniej w 60% napisany w języku ojczystym uczestnika. Pierwotna wersja piosenki zawierała dosłownie kilka słów po polsku, co w przypadku braku odpowiedniej reakcji wiązałoby się z dyskwalifikacją.

Alicja Tracz – I’ll Be Standing. Oficjalna wersja piosenki na Eurowizję Junior 2020

Miesiąc po krajowych eliminacjach usłyszeliśmy finalną wersję piosenki Ali Tracz na Eurowizję Junior 2020. W I’ll Be Standing zmieniono nie tylko zwrotki z angielskich na polskie, ale też nadano nowoczesnego, radiowego bitu. Utwór jeszcze bardziej wpada w ucho i ma coraz większą szansę na zwycięstwo. A przynajmniej takiego zdania są fani Eurowizji, którzy w komentarzach zachwalają ostateczne brzmienie polskiej propozycji.

  • Teledysk jest naprawdę fajny. Osobiście podoba mi się bardziej wersja z Szansy na sukces, super tam słychać piękny głos Alusi, tutaj ta muzyka czasami jest zbyt intensywna. Alusia ma tak wspaniały głos, że naprawdę nie potrzebuje żadnych wspomagaczy. Trzymam kciuki, jest naprawdę dobrze 🙂
  • Świetny utwór, doskonały wybór.
  • Wygrana w kieszeni. Kolejny raz zorganizujemy Eurowizję w Polsce. Oby tylko występ pozostał z tymi lampionami i będzie ślicznie.
  • Świetny głos i równie dobry numer. Fajnie, że jest jakiś koncept na teledysk i jest on spójny z tekstem utworu.

Piosenka Alicji Tracz doczekała się również oficjalnego teledysku, który możecie obejrzeć poniżej.

Zmiany w głosowaniu na Eurowizji Junior 2020

Producenci Eurowizji Junior postanowili w tym roku zmodyfikować zasady głosowania w konkursie. Podobnie jak w ostatnich edycjach będzie można wspierać reprezentanta swojego kraju za pośrednictwem aplikacji na oficjalnej stronie. Głosujący będą mogli wskazać tylko trzy utwory, czyli o dwa mniej niż rok temu. O wynikach zdecydują widzowie i jurorzy w stosunku 50:50.


Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020

Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020

Alicja Tracz

Alicja Tracz

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Viki Gabor i Alicja Tracz – Eurowizja Junior 2020 eliminacje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×