Agnieszka Kotulanka miała wrócić do „Klanu”. Scenarzyści ujawnili kulisy wielkiego comebacku. Można się wzruszyć

Agnieszka Kotulanka

Agnieszka Kotulanka

Agnieszka Kotulanka przez lata była jedną z głównych gwiazd Klanu. Chociaż od lat nie pojawiała się w produkcji, scenarzyści byli gotowi na jej powrót.  

Agnieszka Kotulanka już w liceum myślała o tym, by swoją przyszłość związać z aktorstwem. Ukończyła więc studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez długi czas była związana z teatrem, nawet kiedy wyjechała do Kanady, występowała dla Polonii.

Gdy wróciła do kraju, postanowiła spróbować swoich sił w telewizji. W 1997 roku dołączyła do obsady serialu KlanDzięki niej stała się niesamowicie popularna. Cieszyła się ogromną sympatią widzów. To dzięki ich głosom w 2000 roku zdobyła TeleKamerę dla najlepszej polskiej aktorki serialowej.

O ile Agnieszce świetnie układało się w życiu zawodowym, o tyle prywatnie miała mniej szczęścia. Cierpiała na chorobę alkoholową, przez którą w 2013 roku wycofała się z pracy. Chociaż wielu fanów miało nadzieję, że uda się jej wygrać z nałogiem i wróci na ekran, tak się nie stało. Aktorka zmarła w 2018 roku. Przyczyną, która doprowadziła do jej śmierci, był wylew krwi do mózgu.

Agnieszka Kotulanka miała wrócić na plan „Klanu”?

Pomimo że postać Krystyny Lubicz, w którą wcielała się Agnieszka Kotulanka, uśmiercono 29 maja 2014 roku, produkcja serialu bardzo długo walczyła o to, by przywrócić ją do obsady. Beata Kwapisz, reżyserka Klanu w programie Mistrzowie drugiego planu ujawniła, że przez długi czas jej wątek pojawiał się w scenariuszu. W ostatnich momentach dokonywano zmian:

Cały czas chcieliśmy, żeby ona wróciła. Były pisane scenariusze, które później musieliśmy poprawiać.

Reżyserka dodała, że chociaż Kotulanka była osobą trudną we współpracy, wszystko szło ku dobremu:

Walczyliśmy o postać, bo to Krystyna… świetna aktorka, Agnieszka była trudną osobą we współpracy i trudno jej było pomóc. Szło ku dobremu…

Produkcja miesiącami chciała pomóc Agnieszce. Powstawały nawet dwie wersje danego odcinka:

To nie kwestia miesiąca. Znacznie dłużej staraliśmy się. Mam w swoich papierach scenariusze: „odcinek taki i taki, wersja bez Krystyny”. Poprawiliśmy bardzo dużo tekstów pisanych na Krystynę. Wróciła, zagrała w kilku odcinkach i znowu nie.

Całość rozmowy możecie posłuchać w materiale poniżej.


Agnieszka Kotulanka i Kaja Paschalska na planie serialu Klan

Agnieszka Kotulanka i Kaja Paschalska na planie serialu Klan

Agnieszka Kotulanka i Kaja Paschalska na planie serialu Klan

Agnieszka Kotulanka i Kaja Paschalska na planie serialu Klan

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Tomasz Stockinger wspomina zmarłą aktorkę

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Tomasz Stockinger wspomina zmarłą aktorkę

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×