NewsyNatalia Siwiec, Sylwia Grzeszczak czy Blanka Lipińska pracują z najlepszą makijażystką w Polsce. Kto je maluje?

Natalia Siwiec, Sylwia Grzeszczak czy Blanka Lipińska pracują z najlepszą makijażystką w Polsce. Kto je maluje?

Makijażystka gwiazd
Makijażystka gwiazd
Elwira Szczepańska
08.03.2020 07:00, aktualizacja: 08.03.2020 18:18

Magda Pieczonka może śmiało o sobie powiedzieć, że jest makijażystką polskich gwiazd. Wzbudza ich zaufanie, a one zadowolone, zawsze do niej wracają. Nie tylko po idealnie dopasowany do okoliczności make up, ale także dlatego, że wiedzą, że ona zrobi wszystko, żeby poczuły się jak na czerwonym dywanie na Oscarach. Nawet wtedy, gdy idą na imieniny.

Magda Pieczonka - kim są jej klientki?

Niewątpliwie Magda Pieczonka jest artystką wśród makijażystów. Chociaż z wykształcenia jest kimś zupełnie innym, bo studiowała w Katowicach na Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Pracowała w dziale marketingu w dużej agencji reklamowej, jednak zrezygnowała z tej pracy na rzecz prawdziwej miłości, jaką okazał się wizaż. Swój pierwszy profesjonalny makijaż wykonała w 2011 roku - na Eska Music Awards. Od tego czasu jej prace niezmiennie zachwycają na wielkich imprezach, nie tylko w naszym kraju. Pracowała przy najpopularniejszych polskich programach rozrywkowych, chociażby "Tańcu z Gwiazdami", a także jako ekspertka w programach Mai Sablewskiej czy show "Stylowy Projekt".

Magda Pieczonka zbudowała swoją markę dzięki talentowi oraz zaufaniu, jakim darzą ją jej klientki. Profesjonalna, zawsze w trendach, potrafi wydobyć piękno każdej kobiety, ale wie także, że do każdego trzeba indywidualnego podejścia, stąd sukces w branży. Wiadomo wszakże, że makijażysta, to także swego rodzaju psycholog.

Magda swoje doświadczenie zawarła w książce. Wydała ją w 2019 roku, a premiera publikacji Twój Makeup z Gwiazdami odbyła się 1 października w Warszawie. Pojawiły się tam największe nazwiska polskiego show biznesu: Natalia Siwiec, Gabi Drzewiecka, Julia Kuczyńska, Izabela Janachowska, Agnieszka Jastrzębska, Agnieszka Hyży, Bogna Sworowska, Maja Bohosiewicz, które są także klientkami Pieczonki. Jest też autorką kolekcji rzęs oraz pędzli do makijażu.

Sama makijażystka o swojej pracy mówi tak:

Ja na to patrzę jak na swoją pracę, swoją miłość. Co jest tajemnicą mojego sukcesu? Może charakter? To, że te gwiazdy faktycznie chcą do mnie przychodzić i mi ufają i wiedzą, że chce im zrobić zawsze jak najładniejszy makijaż i nie chcę im zrobić krzywdy.

Pasja i miłość do tego, co się robi prawie zawsze jest gwarantem sukcesu. Magdzie się udało i każda makijażystka w Polsce o Pieczonce słyszała lub się u niej szkoliła. Pieczonka nagrywa też tutoriale z gwiazdami na swój kanał na youtubie - pojawiają się tam gwiazdy telewizji takie jak Marcelina Zawadzka, Iza Janachowska czy Maja Sablewska, aktorki Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz czy gwiazdy Internetu takie jak Maffashion, Littlemooonster96, Wersow czy Natalia Siwiec.

Magda Pieczonka jest ulubioną makijażystką Natalii Siwiec. Panie się zaprzyjaźniły, a gwiazda z pełnym zaufaniem oddaje się w jej ręce.

Bardzo dobrze się znamy. Uwielbiam Magdę i można powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółkami. Co prawda mało się widzimy, ale absolutnie nie bałabym się użyć tutaj tego słowa. Dlatego, chce w każdym momencie jej kariery pomagać. Już wcześniej zapisałam sobie tę datę. Ja przede wszystkim cenię Magdę za to, jakim jest człowiekiem. Oczywiście robi też przepiękna makijaże. Ale to wspaniałe, jaką jest osobą. Jest po prostu bardzo normalna, co w dzisiejszym świecie jest takim bardzo dużym komplementem i wyróżnieniem - powiedziała na promocji książki.

Kto jest na liście klientek Magdy Pieczonki?

 • Natalia Siwiec,
 • Gabi Drzewiecka,
 • Julia Kuczyńska,
 • Izabela Janachowska,
 • Agnieszka Jastrzębska,
 • Agnieszka Hyży,
 • Bogna Sworowska,
 • Maja Bohosiewicz,
 • Maja Sablewska,
 • Honorata Skarbek,
 • Maffashion,
 • Patricia Kazadi,
 • Agata Rubik i wiele innych.

Magda Pieczonka jest przykładem kobiety, która talentem, determinacją i ciężką pracą osiągnęła wielki sukces. Miarą tego może być to, że jej kanał w serwisie YouTube ma ponad 170 tysięcy subskrypcji! A jej profil na Instagramie obserwuje już prawie pół miliona osób.

Maluje nie tylko gwiazdy. Można zapisać się do niej na make-up. Koszt takiego profesjonalnego makijażu na czerwony dywan lub na przykład na ślub wynosi około 500 złotych. Organizuje też warsztaty zbiorowe oraz indywidualne, gdzie pokazuje różne typy makijażu na modelkach.

Sylwia Grzeszczak w makijażu Magdy Pieczonki
Sylwia Grzeszczak w makijażu Magdy Pieczonki
Natalia Siwiec w makijażu Magdy Pieczonki
Natalia Siwiec w makijażu Magdy Pieczonki
Patrizia Kazadi i Magda Pieczonka
Patrizia Kazadi i Magda Pieczonka
Magda Pieczonka i Izabela Janachowska
Magda Pieczonka i Izabela Janachowska
Magda Pieczonka i Honorata Skarbek
Magda Pieczonka i Honorata Skarbek
Blanka Lipińska w makijażu Magdy Pieczonki
Blanka Lipińska w makijażu Magdy Pieczonki
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także