Szokująca decyzja Mołek, która od 15 lat rozpoczynała weekendowe poranki wraz z milionami widzów, wywołała istne trzęsienie w mediach. W ciągu 48 godzin pojawiła się cała masa publikacji, w których nie brakuje spekulacji na temat ewentualnych powodów nagłego opuszczenia obsady śniadaniówki przez ulubienicę widzów. Wiadomo również, że na miejsce Magdy i Marcina stacja zaproponuje dwa nowe duety prowadzących. Nieoficjalnie plotkuje się, że na jesieni poranne wydania prowadzić będą Małgorzata Ohme i Filip Chajzer, duet doskonale znany widzom programu Big Brother.
Odejście Mołek wywołało wielki smutek wśród internautów, którzy obserwują jej coraz popularniejszy profil na Instagramie. Pod oświadczeniem gwiazdy pojawiło się prawie 2 tysiące komentarzy. Widzowie w większości wspierają Magdę, szanując jej decyzję.
Dziennikarka po kilku dniach, gdy emocje już nieco opadły, postanowiła w zabawny sposób skomentować zaistniałe zamieszanie:
O tym, że Magda narozrabiała w mediach, jak nigdy przedtem, świadczy kolejna porcja wpisów zamieszczonych przez internautów:
- Moja mama mówiła "Splunęłaś, idź do przodu, nie cofaj się i nie liż tego"
- Ale Łobuziara...
- Czasem trzeba po prostu zdobyć się na odwagę i podjąć tę decyzję.. BRAWO!
- Narozrabiała Pani z odejściem z DDTVN... Liczę jednak na powrót.
Coś czujemy, że temat odejścia Magdy Mołek z Dzień Dobry TVN tak szybko się nie skończy…