NewsyLeszek Miller wyjawił wstrząsającą prawdę, kryjącą się za związkiem swojego syna. Wie, dlaczego popełnił samobójstwo?

Leszek Miller wyjawił wstrząsającą prawdę, kryjącą się za związkiem swojego syna. Wie, dlaczego popełnił samobójstwo?

Leszek Miller obwinia narzeczoną syna o jego samobójstwo
Leszek Miller obwinia narzeczoną syna o jego samobójstwo
Elwira Szczepańska

04.09.2018 07:52, aktual.: 04.09.2018 10:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śmierć Leszka Millera Jr była okropnym wstrząsem dla jego najbliższych i Polski. Syn byłego premiera, Leszka Millera, targnął się na swoje życie w wieku 48 lat. Osierocił córkę, Monikę Miller, zostawił za sobą zdruzgotaną rodzinę i zagadkę, której rozwiązanie wcale może nie przynieść ukojenia jego najbliższym. Leszek Miller w pierwszym wywiadzie po śmierci syna nie krył rozgoryczenia i bólu.

Jak zdradził w rozmowie z Super Expressem były premier, plotka o kłótni syna z partnerką, Katarzyną Sobkowiak w dzień, w którym doszło do tragedii, była jak najbardziej prawdziwa. Nie krył również, że jest to przedmiotem śledztwa:

Jego partnerka była ostatnią osobą, która widziała Leszka żywego. I coś między nimi musiało się stać, co pchnęło syna do tej straszliwej decyzji. Ja sobie tego nawet nie wyobrażam, nie chcę wyobrażać. Muszę to wszystko sobie uporządkować, uspokoić się wewnętrznie. Zarówno ja jak i pani Sobkowiak złożyliśmy zeznania na policji. Śledztwo jest prowadzone wnikliwie i szczegółowo. I nie wykluczają żadnego wątku. Będę czekał na jego zakończenie.

Choć niechętnie, Miller wyjawił również, że nigdy nie popierał nowego związku syna. On i jego żona nie byli zachwyceni wybranką ukochanego jedynaka:

Nie chcę się w tej sprawie wypowiadać, bo jak sądzę, to jest przedmiotem dochodzenia. Kiedyś może jak przyjdzie czas, to szerzej się wypowiem na ten temat. Ale teraz powiem tyle, że moja żona i ja patrzyliśmy na związek syna z nową partnerką bardzo krytycznym okiem. Może kiedyś będę mógł powiedzieć więcej. Ich związek trwał z przerwami od czterech lat. Rozchodzili się, a to znowu się schodzili…

Wyjaśnił też, że prokuratura ustaliła już wstępnie co mogło zajść tego okropnego dnia, ale nie chciał zdradzać szczegółów:

Nie chcę spekulować. Jest wstępne rozpoznanie prokuratury, że syn targnął się na życie, ale chciałbym poznać wszystkie okoliczności.

Jak myślicie? To rzeczywiście kłopoty w związku mogły pchnąć Leszka Millera Jr do tej strasznej w skutkach decyzji?

Leszek Miller Jr nie żyje
Leszek Miller Jr nie żyje
Leszek Miller & Monika Miller
Leszek Miller & Monika Miller
Dorota Soszyńska i Leszek Miller na premierze książki Marioli Bojarskiej-Ferenc Życie ma smak
Dorota Soszyńska i Leszek Miller na premierze książki Marioli Bojarskiej-Ferenc Życie ma smak
Leszek Miller - 25 lat Super Expressu
Leszek Miller - 25 lat Super Expressu
Leszek Miller Jr, syn Leszka Millera, nie żyje
Leszek Miller Jr, syn Leszka Millera, nie żyje
Zmarł Leszek Miller Jr
Zmarł Leszek Miller Jr
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także