ExclusiveKatarzyna Glinka zaadoptowała dziecko z Afryki. Niesie pomoc na odległość [WIDEO]

Katarzyna Glinka zaadoptowała dziecko z Afryki. Niesie pomoc na odległość [WIDEO]

Katarzyna Glinka zaadaptowała dziecko na odległość (fot. zrzut ekranu z YouTube)
Katarzyna Glinka zaadaptowała dziecko na odległość (fot. zrzut ekranu z YouTube)
04.12.2023 10:00

Katarzyna Glinka ma dwóch synówFilip ma 11 lat i jest synem Przemysława Gołdona. Leo ma ponad 3 lata. Jego tatą jest Jarosław Bieniecki. Jakiś czas temu gwiazda zdecydowała się na adopcję dziecka na odległość. Chodzi o dziewczynkę imieniem Angel.

Zaraz po urodzeniu została porzucona przez swoją biologiczną mamę i trafiła do Domu Dziecka Kasisi w Zambii. Podjęłam decyzję o adopcji na odległość, dzięki czemu będę mogła zapewnić dziewczynce wszystko, czego potrzebuje – wyznała Kasia fanom.

Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska porozmawiała z aktorką i zapytała ją, dlaczego zdecydowała się na taki gest i wsparła dziewczynkę z Zambii.

Katarzyna Glinka o adopcji na odległość

Nasza rozmówczyni wyjawiła, że zdecydowała się na adopcję, ponieważ jest fanką Afryki. Już dawno temu odwiedziła kontynent i zobaczyła, w jakich warunkach żyją tam sieroty.

Bo to jest przepiękny dar. Ja jestem fanką Afryki. Spędzam tam wiele czasu i niejednokrotnie byłam już w różnego rodzaju ośrodkach adopcyjnych dla sierot i dzieci, które nie żyją w swoich rodzinach. Właściwie od małego zabierałam tam swojego Filipa. Pierwszy raz był w takim ośrodku, kiedy miał 5 lat, więc nie jest mi obcy ten temat – zaczęła.

Kasia wie, że nie zrealizuje wszystkich potrzeb Angel, ale przynajmniej zapewni jej godne życie.

To jest kontynent, gdzie ta potrzeba jest ogromna. Warto to robić i dawać przykład, mówić o tym. Dla nas Europejczyków tak naprawdę nie są to duże wydatki miesięczne i nie jest to jakieś ogromne zobowiązanie. Dla tych dzieci stanowi to zapewnienie podstawowej potrzeby życiowej i nie mówię tu o miłości i sercu, bo tego nie mogą dostać. Przynajmniej zostają spełnione ich potrzeby materialne, a to już dużo – zauważyła.

Czy jest szansa, że jej adopcyjna córka przyleci do Polski tak, jak adopcyjna córka Martyny Wojciechowskiej?

Nie mogę na razie za dużo zdradzać, ale życzyłabym sobie tego – odpowiedziała gwiazda.
Katarzyna Glinka zaadoptowała dziecko z Afryki.  Niesie pomoc na odległość (fot. InstaStories)
Katarzyna Glinka zaadoptowała dziecko z Afryki. Niesie pomoc na odległość (fot. InstaStories)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także