Katarzyna Bosacka radzi, jaką szynkę wybrać do święconki. Na TO trzeba zwrócić uwagę
Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i to dobry moment, aby zwrócić uwagę na to, co powinno znaleźć się na stole. Katarzyna Bosacka przy okazji najróżniejszych okazji radzi, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Tym razem skupiła się na wędlinach. Zdradziła, czym charakteryzuje się idealna szynka.
Katarzyna Bosacka to jedna z najpopularniejszych ekspertek ds. zdrowego żywienia. Dziennikarka przez lata prowadziła programy w TVN, w których pokazywała, co warto jeść. W 2019 roku odeszła z telewizji, przenosząc się do social mediów. Tam dalej prężnie działa w temacie odpowiedniego odżywiania się. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych zwróciła uwagę na wędliny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Robert Stockinger o Filipie Chajzerze i wegetariańskiej Wielkanocy.
Katarzyna Bosacka o odpowiedniej szynce na Wielkanoc
Z racji nadchodzących świąt Polacy tłumnie ruszyli na zakupy. W sklepach nie brakuje jednak kiepskiej jakości produktów, które często nieświadomie trafiają na nasze stoły. Z pomocą przychodzi Katarzyna Bosacka, która radzi, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wędliny. Przede wszystkim chodzi o to, aby szynka miała w sobie dużo mięsa i białka.
Jaka szynka do święconki i przede wszystkim na święta? Taka, która ma w sobie dużo mięsa. (...) W dodatku, kiedy ją przekroimy, nie widać w środku dziurek, czyli nie jest nastrzykiwana żadną wodą, żadnymi substancjami wiążącymi, żadnymi fosforanami. (...) Jeśli kupujemy szynkę, to sprawdźmy, ile ma białka. Powinna mieć co najmniej 17 gramów w 100 gramach produktu — podkreśliła Bosacka.
Tego należy unikać podczas zakupu szynki na Wielkanoc. Bosacka radzi, aby czytać etykiety
Bosacka podkreśla, że podczas wyboru odpowiedniej szynki, na starcie trzeba zajrzeć do jej składu. Oczywiście im jest krótszy i prostszy, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę, czy nie ma w niej konserwantów — właśnie takich produktów należy szukać na sklepowych półkach. Przestrzega jednak, że takie wysokojakościowe wędliny mają dużo krótszą datę ważności. I to właśnie takie szynki powinny znaleźć się na naszych stołach.