Newsy"Paskudne, obleśne, potwornie drogie". Tym Polacy są karmieni na mundialu! Bosacka pokazała zdjęcia. Aż odechciewa się jeść…

"Paskudne, obleśne, potwornie drogie". Tym Polacy są karmieni na mundialu! Bosacka pokazała zdjęcia. Aż odechciewa się jeść…

Kasia Bosacka
30.11.2022 20:40, aktualizacja: 30.11.2022 23:20

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 rozpoczęły się 20 listopada. Ich organizatorem jest Katar. Mundial od początku budzi kontrowersje. Prestiżowe redakcje wielokrotnie pisały o tym, że Katarczycy, by je zorganizować, dopuścili się przekupstwa. Raz po raz pod adresem państwa pojawiają się zarzuty o łamanie praw pracowniczych, dyskryminację mniejszości i finansowanie islamskich organizacji terrorystycznych, w tym Bractwa Muzułmańskiego i palestyńskiego Hamasu.

Duże wątpliwości dotyczą również tego, jak Katarczycy traktują swoich gości. Kibice narzekają na wszechobecną drożyznę, zachowanie służb porządkowych i jakość świadczonych im usług. Kasia Bosacka, dziennikarka, która jak mało kto zna się na żywieniu, wzięła pod lupę dania, serwowane w trakcie imprezy. Nie tylko są niezdrowe, ale również okropnie wyglądają.

Kasia Bosacka masakruje żywność serwowaną kibicom

Gwiazda zamieściła w sieci zdjęcia kilku potraw: burgerów, sałatek i hot-dogów. Nie miała litości.

Paskudne, obleśne, potwornie drogie, po prostu: KATA(R)STROFA – zaczęła.

Po czym dodała:

To słowo o jedzeniu na stadionach w Katarze mówi wszystko. I tak, wiem, wiem, jedzenie na meczach piłkarskich na całym świecie to nie catering od Ani Lewandowskiej. Wszędzie królują hamburgery, hot-dogi albo kiełbasa stadionowa gięta parzona. W Katarze organizatorzy przeszli jednak samych siebie.

Następnie przyjrzała się każdemu z dań osobno.

Hamburgery ze śladową ilością mięsa i warzyw, z najgorszej jakości serem topionym wyglądają jakby przejechał je czołg, a kosztują 50 złotych (40 riali katarskich) – poświęciła kilka słów o burgerach.

Nie podobają się jej również serwowane przez Katarczyków bułeczkom z czekoladą – jak napisała – są one tak zakonserwowane, jak mumia Lenina.

Hitem sieci jest bułeczka z wysokooczyszczonej maki pszennej, z czekoladą - jedna z tych, która jak Lenin wiecznie żywa - może poleżeć i sto lat, świetnie zakonserwowana jak mumia wielkiego wodza. Słowem najtańsza z najgorszych (15,30 riali katarskich - 19 zł).

Na koniec dotkliwie przejechała się po sałatce.

No i szczyt szczytów. „Sałatka grecka” złożona niemal wyłącznie z najtańszej sałaty lodowej i źdźbła sera fetopodobnego za bagatela… 40 riali (49 złotych) – podsumowała.

Poniżej zdjęcia przywołanych przez nią potraw.

Co myślicie o takim ugoszczeniu gości przez Katar?

Mecz Polska-Argentyna. Relacja

Dziś rozegrał się mecz Polska-Argentyna. Ostra rywalizacja trwała od pierwszych minut meczu. Już siódmej minucie Szczęsny obronił strzał Messiego. W trzydziestej ósmej minucie arbiter, Danny Makkelie, podjął skrajną decyzję: podyktował rzut karny dla Argentyny. Na szczęście Szczęsnemu udało się go obronić!

Messi po raz kolejny musiał się obejść smakiem. Druga połowa nie szła już po naszej myśli. W czterdziestej szóstej minucie było już 1:0 dla Argentyny. Celną bramkę strzelił nam Alexis Mac Allister. Po trzech minutach sędzia dał żółtą kartkę Marcosowi Acunie. Kolejny cios przyszedł w sześćdziesiątej siódmej minucie. Wtedy celny strzał wyprowadził Julian Alvarez.

Mecz zakończył się porażką naszej reprezentacji z wynikiem 2:0.

Mundial 2022. Czy Polska wyszła z grupy?

Równoległe z meczem Polska-Argentyna rozgrywało się starcie Meksyk-Arabia Saudyjska. Arabowie przegrali je z wynikiem 2:1. Co to oznacza? Wychodzimy z grupy i gramy dalej mimo porażki. Sytuacja w tabeli kształtuje się następująco: Argentyna – 6 punktów, Polska – 4 punkty, Meksyk – punkty – 4, a Arabia Saudyjska – 3. Na naszą korzyść wpłynęło to, że bilans bramkowy Meksyku po meczu z Saudami wynosi minus jeden.

W kolejnej rundzie naszym przeciwnikiem będzie Francja.