NewsyJarosław Kaczyński trafił do szpitala! Czeka go pilna operacja

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! Czeka go pilna operacja

Jarosław Kaczyński - operacja
Jarosław Kaczyński - operacja
Elwira Szczepańska
02.12.2019 18:46, aktualizacja: 02.12.2019 19:08

Jarosław Kaczyński jest prezesem jednej z największych partii politycznych w Polsce. Niestety napięty przed niedawnymi wyborami grafik, nie pozwolił mu zadbać o zdrowie. Teraz jednak przyszedł już czas, żeby zadbać o zdrowie, bo od jakiegoś czasu doniesienia o jego stanie jeśli chodzi o polityka, nie są krzepiące.

Jarosław Kaczyński: musi poddać się operacji. Dlaczego?

Prezes Kaczyński trafił do szpitala, ale wicerzecznik PiS nie chce podać żadnych informacji na temat jego stanu zdrowia.

Od kilku lat już mówi się w kuluarach, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego stale się pogarsza. W połowie września w programie Newsroom był Radosław Fogiel - rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Skomentował tam pojawiające się w mediach pogłoski. Okazuje się, że prezes PiS około półtora roku temu zapisał się na listę oczekujących na operację kolana, która zostanie wykonana w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak udało się ustalić Wirtualnej Polsce, Jarosław Kaczyński już w najbliższy poniedziałek ma przejść planowany zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

Rzecznik PiS-u jednak nie chce zabierać głosu w tej sprawie:

Nie informujemy o stanie zdrowia prezesa. Takie mamy ustalenie - tłumaczył sytuację Radosław Fogiel.

Zabieg najpierw był zaplanowany na styczeń tego roku, jednak prezes Kaczyński zdecydował się przełożyć termin:

Z nogą Jarosława Kaczyńskiego jest już lepiej, rehabilitacja przynosi efekty i może już w miarę normalnie funkcjonować przez kilka godzin: siedzieć na spotkaniach i chodzić niewielkie dystanse. Ale operacja i tak jest planowana. I raczej nie da się jej uniknąć. Stan na kilka tygodni temu był taki, że dojdzie do niej po Nowym Roku - powiedział w rozmowie z wp.pl współpracownik polityka.
Partia Jarosława Kaczyńskiego opatentowała przepis na żonę
Partia Jarosława Kaczyńskiego opatentowała przepis na żonę

Jak we wrześniu informował Super Express, Kaczyński ze swoją dolegliwością zmaga się od wielu miesięcy, konkretniej od końca 2018 roku, kiedy rozpoczął walkę z infekcją bakteryjną. Przytrafiła mu się ona po tym, jak rozbolało go kolano.

Polityk przez jakiś czas poruszał się o kulach. By wrócić do pełnej sprawności, będzie musiał przejść aż dwie operacje. Pierwsza z nich była zaplanowana na jesień tego roku.

Po najbliższych wyborach przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga, która jest na szczęście w znacznie lepszym stanie. W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem - przyznał polityk w rozmowie z tabloidem.

Kaczyński dodał, że w pierwszych dniach po operacji nie da się normalnie funkcjonować. Z biegiem czasu jednak zacznie chodzić o jednej kuli, a wtedy będzie mu łatwiej się poruszać. Życzymy prezesowi szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek - pogrzeb Kornela Morawieckiego
  • Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek - pogrzeb Kornela Morawieckiego
  • Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
  • Jarosław Kaczyński i Jolanta Szczypińska dogadywali się bez słów
  • Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński
  • Jarosław Kaczyński – Ślub Marty Kaczyńskiej i Piotra Zielińskiego
  • Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonili Marta Kaczyńska, Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda
[1/7] Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek - pogrzeb Kornela Morawieckiego
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także