NewsyBorysewicz był blisko Kukiza. Dziś go nie oszczędza: „Nigdy nie można było na niego liczyć”. I pokazuje TO

Borysewicz był blisko Kukiza. Dziś go nie oszczędza: „Nigdy nie można było na niego liczyć”. I pokazuje TO

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Elwira Szczepańska

12.08.2021 17:20, aktual.: 13.08.2021 07:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od wczoraj media rozgrzewa sytuacja, która miała miejsce w sejmie podczas głosowania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, złożonej na początku lipca przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada ona, że stacje, które nadają w naszym kraju, nie mogą pochodzić spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dla TVN, który należy do kapitału z USA, oznacza to, że może stracić możliwość emisji. Ustawa, dlatego że najbardziej godzi w wymienioną stację, natychmiast została nazwana Lex TVN, lub anty-TVN.

W środę miało miejsce głosowanie, które ułożyło się po myśli polityków PiS. Wszystko za sprawą trzech posłów ruchu Kukiz'15 z ich liderem na czele. Show-biznes nie zostawił na Pawle Kukizie suchej nitki. Osoby publiczne nie przebierając w słowach, komentują zachowanie muzyka.

W czwartek kolejna gwiazda postanowiła odnieść się do wczorajszej sytuacji z sejmu. Mowa o Janie Borysewiczu. Pod jego postem swoje trzy grosze dodali także Radek Majdan i Tomasz Organek.

Jan Borysewicz ostro o decyzji Pawła Kukiza ws. Lex TVN. Majdan i Organek komentują

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz nagrali razem album Borysewicz & Kukiz w 2003 roku. Po głosowaniu w sprawie lex TVN muzyk Lady Pank postanowił skomentować zachowanie posła, byłego lidera zespołu Piersi. Zrobił to we wpisie na Instagramie. Opublikował okładkę wspólnej płyty z wykreślonym nazwiskiem Pawła. Do tego dodał opis.

Niestety ja nie jestem tym zaskoczony, bo nawet jak był moim kolegą to i tak nigdy nie można było na niego liczyć…Boję się o moją Polskę #polska #mójkraj @ladypank_official - napisał.

Znamienne są słowa lidera Lady Pank, że nigdy nie mógł liczyć na Pawła Kukiza i że nie miał do niego zaufania. Pod wpisem Borysewicza odezwali się także Radosław Majdan i Tomasz Organek:

I tak Pawel K. został symbolem prostytucji sejmowej… chyba kiedyś nie o takie przesłanie mu chodziło . Smutne - napisał pierwszy z nich.

Drugi dodał, nawiązując do przeboju z płyty Borysewicz & Kukiz:

Bo tutaj jest, jak jest, Jan….

Wielu internautów w komentarzach cytuje słowa utworów Kukiza i przypomina jego deklaracje, zanim wstąpił do polityki i te późniejsze. Nie brakuje niecenzuralnych słów.

Przypomnijmy także, że w sprawie Pawła Kukiza wcześniej wypowiedział się inny członek zespołu Lady Pank - Janusz Panasewicz. Wokalista użył jeszcze ostrzejszych słów niż Borysewicz.

Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc), ale to, co stało się dziś, na oczach ludzi, jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju - skomentował zajścia w Sejmie.

Coraz więcej osób publicznych decyduje się na wpisy w podobnym tonie. Jakie macie zdanie na ten temat?

Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Jan Borysewicz o zachowaniu Pawła Kukiza
Jan Borysewicz o zachowaniu Pawła Kukiza
Komentarze pod wpisem Jana Borysewicza
Komentarze pod wpisem Jana Borysewicza
Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Jan Borysewicz i Paweł Kukiz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także