NewsyMichał Szpak nie zawsze TAK wyglądał. Pokazał stare zdjęcie z liceum. Ma za sobą sporą metamorfozę

Michał Szpak nie zawsze TAK wyglądał. Pokazał stare zdjęcie z liceum. Ma za sobą sporą metamorfozę

Michał Szpak (fot. KAPIF)
Michał Szpak (fot. KAPIF)

30.08.2023 08:10, aktual.: 30.08.2023 09:03

Michał Szpak jako wokalista zadebiutował przed szerszą publicznością w programie X Factor. Z czasem zaczął osiągać imponujące sukcesy, aż w końcu dane mu było reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. Co prawda, nie wygrał, ale stał się znany w innych zakątkach kontynentu. Fani kochają Michała nie tylko za jego niezwykły głos, ale również ciekawy wizerunek sceniczny. Rockman uwielbia skórzane stroje, koszulki z siatki czy maski z cekinów.

Odwaga w doborze stylizacji idzie u Szpaka w parze z odwagą wyrażania samego siebie i własnych poglądów. 32-latek jest zdeklarowanym rzecznikiem praw osób LGBT+ i krytykiem Kościoła. Jego zdaniem ludzie nie potrzebują kontaktu z duchownymi, by zgłębiać prawdy wiary.

Idąc do miejsca, w którym głosi się Słowo Boże, dostajemy interpretację Słowa Bożego danej osoby, która stoi na ambonie. Równie dobrze my moglibyśmy zinterpretować i powiedzieć to samo, i wydaje mi się, że byłoby to czasami czystsze, niż słyszymy z ambony. Nie miałoby tego "backgroundu", całego szkolenia i dostosowywania tego, jak kierować społeczeństwem, żeby uwierzyło, że to, co mówimy, jest dobre. Wszystko jest napisane – powiedział w wywiadzie dla Moniki Olejnik, który zacytował Pudelek.pl.

Dzisiejszy skandalista zawsze był sobą, lecz nie zawsze preferował tak mocny styl, jak dzisiaj. W relacji na Instagramie pochwalił się zdjęciem z czasów nauki w liceum (uczył się w Zespole Szkół w Jaśle, a następnie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach).

Jak wyglądał Michał Szpak jako uczeń szkoły średniej?

Dzięki fotce wiemy, że Michał już jako nastolatek nosił długie, lekko kręcone włosy. Wtedy jeszcze nie podkreślał wizerunku makijażem i wybierał znacznie bardziej stonowane stroje. Nie ma się czemu dziwić. Szkoła to nie scena i musi rządzić się surowszymi prawami...

Archiwalne zdjęcie Szpaka z przeszłości, znajdziecie w poniższej galerii. Zapraszamy.

Michał Szpak
Michał Szpak
Michał Szpak na wakacjach
Michał Szpak na wakacjach
Michał Szpak podgrzewa atmosferę i publikuje nowe zdjęcia
Michał Szpak podgrzewa atmosferę i publikuje nowe zdjęcia
Jak wyglądał Michał Szpak jako uczeń szkoły średniej?
Jak wyglądał Michał Szpak jako uczeń szkoły średniej?
Michał Szpak
Michał Szpak
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także