NewsyJacek Braciak zrobił coming out: "Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada". Przed transformacją pojawili się na salonach

Jacek Braciak zrobił coming out: "Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada". Przed transformacją pojawili się na salonach

Jacek Braciak z dziećmi
Jacek Braciak z dziećmi
Sebastian

26.11.2021 14:10, aktual.: 26.11.2021 16:54

Jacek Braciak, to jeden z czołowych polskich aktorów. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Swoje pierwsze kroki stawiał na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Wkrótce później jego kariera ruszyła z kopyta. Zaczął pojawiać się w największych produkcjach w kraju. Zagrał m.in. w głośnym filmie Kler oraz Pitbullu, a także w serialach: Rodzinka.pl, Czas honoru oraz BrzydUla. Aktor za swoje osiągnięcia był wielokrotnie nagradzany. Jest laureatem Złotych Lwów oraz Orła.

53-latek niechętnie mówi o swojej prywatności. Uważa, że to życie powinno zostać w domu, a nie być przedmiotem medialnych dywagacji. Wiadomo jednak, że przez pewien czas był mężem Ilony Braciak, z którą ma dwie córki – Zosię i Jadwigę. Po rozwodzie, na horyzoncie pojawiła się Maja Hirsch. Braciak, mimo iż nie zdecydował się ponownie na ślub, po raz trzeci został ojcem. Na świat przyszła Marysia. Niedługo po tym, para się rozstała.

O aktorze ucichło w 2018 roku, zaraz po premierze głośnego filmu Kler. Okazało się, że Jacek zaczął spotykać się z Agatą Buzek. Ich uczucie prawdopodobnie narodziło się na planie właśnie tej produkcji. Niedawno pojawiły się plotki o kryzysie w ich związku. Na szczęście para szybko zaprzeczyła temu i pojawiła się razem na pokazie specjalnym w teatrze.

Jacek Braciak o transpłciowym synu

Jacek Braciak zdobył się na szczerość i na łamach magazynu Zwierciadło wyznał, że jedna z jego córek jest osobą transpłciową. Zdradził także nowe imię swojej pociechy:

Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni.

Swoje stanowisko w sprawie przedstawił redaktor naczelny magazynu Replika. Mariusz Kurc nie ukrywa, że głos Jacka Braciaka jest szczególnie ważny:

Po Piotrze Jaconiu, który w czerwcu br. w wywiadzie na łamach „Repliki” wyznał, że ma transpłciową córkę, Jacek Braciak jest drugim w tym roku tak znanym rodzicem, który robi swoisty coming out – jako rodzic osoby transpłciowej. Takich deklaracji bardzo potrzeba polskiej społeczności LGBT+, a w tym zwłaszcza - społeczności osób transpłciowych - mówi.

Nie trudno się z nim nie zgodzić, biorąc pod uwagę, że akceptacja ze strony społeczeństwa, w tym rodzica, jest w Polsce rzadkością.

Przypomnijmy, że niedawno o swojej transpłciowej córce opowiedział Replice dziennikarz TVN24, Piotr Jacoń. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia
Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia
Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia
Jacek Bracia z córkami: Jadwiga i Zosia
Agata Buzek. Jacek Braciak - Moje wspaniałe życie
Agata Buzek. Jacek Braciak - Moje wspaniałe życie
Jacek Braciak w kalendarzu Fundacji Mam Marzenie - Życie jest piękne
Jacek Braciak w kalendarzu Fundacji Mam Marzenie - Życie jest piękne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także