Gwiazdy na premierze książki Joanny Racewicz „To nie kraj, to ludzie”: Weronika Marczuk, Ewa Błaszczyk, Wojciech Modest Amaro

Gwiazdy na premierze książki Racewicz

Gwiazdy na premierze książki Racewicz

Gwiazdy na premierze książki Joanny Racewicz To nie kraj, to ludzie: Weronika Marczuk, Ewa Błaszczyk, Wojciech Modest Amaro. Zdjęcia.

Joanna Racewicz po ukończeniu studiów na wydziale dziennikarstwa rozpoczęła karierę w mediach. Najpierw związała się z Telewizją Polską, skąd po kilku latach odeszła. Później pracowała dla TVN-u, a następnie znów dla TVP. Od 2018 roku należy do zespołu Polsat News.

Dziennikarka pogodziła życie prywatne z pracą. W 2004 roku wzięła ślub. Cztery lata później na świat przyszedł jej syn, któremu dała na imię Igor. Joanna i jej synek w 2010 roku przeżyli ogromną tragedię. Paweł Janeczek, który był jej mężem oraz ojcem dziecka, zginął w katastrofie smoleńskiej. Prezenterka postanowiła wtedy na jakiś czas wycofać się z show-biznesu i skupiła na macierzyństwie. Obecnie kontynuuje karierę, pisze książki, a także bardzo aktywnie prowadzi social media.

W czwartek 29 września miało miejsce spotkanie autorskie, na którym prezentowała najnowsze dzieło.

Gwiazdy na premierze książki Joanny Racewicz To nie kraj, to ludzie

Joanna Racewicz wydała książkę To nie kraj, to ludzie. To już kolejna książka dziennikarki. Na swoim koncie ma też takie pozycje, jak: 12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie, 12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności i Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii.

W najnowszej Joanna Racewicz sięgnęła po aktualny temat, czyli sytuację uchodźców z Ukrainy. Jest to zbiór historii i dramatów ludzkich, które autorka zebrała na granicy polsko-ukraińskiej, w najtrudniejszym okresie kryzysu humanitarnego. Przedstawiła nie tylko historie uchodźców, ale także rozmawiała z wolontariuszami i mieszkańcami obu stron granic.

Spotkanie autorskie, promujące nową książkę, odbyło się w warszawskiej Hali Koszyki, a poprowadziła je Weronika Marczuk.

Usłyszałam historie, które nie dają spokoju. Opisuję obrazy gorsze od koszmaru. Każda wydarzyła się naprawdę. Wszystko z powodu bestii chorej na władzę. To książka o ludziach, którzy zadziwili świat. Wyręczyli władzę. Zastąpili kraj i system. Dzięki nim o pomagającej Polsce mówiło się tylko z wielkiej litery. Z wielkim szacunkiem. Piersi do orderów wypinają inni. Życie – tak o swojej książce napisała na Instagramie autorka.

Na spotkaniu autorskim pojawili się dziennikarze i przyjaciele Joanny Racewicz, m.in. Ewa Błaszczyk, Natalia Jaroszewska, Wojciech Modest Amaro, Agnieszka Amaro.


Joanna Racewicz- premiera książki To nie kraj, to ludzie

Joanna Racewicz- premiera książki To nie kraj, to ludzie

Joanna Racewicz- premiera książki To nie kraj, to ludzie

Joanna Racewicz- premiera książki To nie kraj, to ludzie

Weronika Marczuk - premiera książki To nie kraj, to ludzie

Weronika Marczuk - premiera książki To nie kraj, to ludzie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×