Gwiazdy na wernisażu ONE: Natalia Kukulska, Joanna Racewicz, Grażyna Wolszczak, Agata Rubik

Gwiazdy na koncercie Natalii Kukulskiej

Gwiazdy na koncercie Natalii Kukulskiej

Joanna Racewicz, Grażyna Wolszczak, Agata Rubik na wernisażu ONE Małgorzaty Jabłońsky i Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej, który uświetnił występ Natalii Kukulskiej. Zdjęcia.

W sobotę 28 maja w Willi Hugonówka w Konstancinie-Jeziornej odbył się wyjątkowy wernisaż, zatytułowany ONE. Małgorzata Jabłońska i Bogna Jarzemska-Misztalska zaprezentowały swój dorobek artystyczny. Idea wystawy zrodziła się, by promować polską sztukę twórców docenionych za granicą.

Podczas wystawy nie mogło zabraknąć również muzycznych emocji, których dostarczył kameralny koncert Natalii Kukulskiej. Artyści na tę okazję przygotowali specjalny recital. Na wydarzeniu nie zabrakło gwiazd. Kto się pojawił?

Natalia Kukulska, Bogna Jarzemska-Misztalska, Małgorzata Jabłońska – wernisaż ONE

Natalia Kukulska, Bogna Jarzemska-Misztalska, Małgorzata Jabłońska – wernisaż ONE

Gwiazdy na koncercie Natalii Kukulskiej. Kto się pojawił?

Ucztę dla koneserów sztuki uświetnił koncert Natalii Kukulskiej. To jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką – utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek, ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem Michałem Dąbrówką zajmuje się też produkcją. Natalia nagrała 7 solowych albumów.

Jest laureatką min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk. Do najbardziej popularnych utworów Natalii, które podbijały listy przebojów, należą m.in.: Piosenka światłoczuła, Im więcej ciebie tym mniej, W biegu, czy Czy ona jest. Jej najnowszy projekt, to Czułe struny, czyli utwory tworzone do dzieł Fryderyka Chopina.

Artysta ma wielkie grono fanów, a każdy jej koncert przyciąga tłumy. Tym bardziej cenny był udział w kameralnym występie, towarzyszącym wystawie.

Podczas wernisażu pojawili się spragnieni kontaktu ze sztuką: Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Nicole Bogdanowicz, Sasha Strunin, Piotr Bajtlik, Agata Rubik i Joanna Racewicz.

Zdjęcia w galerii.

Kim jest Małgorzata Jabłońska? Już na studiach na wydziale malarstwa warszawskiej ASP nazywana była „młodą Abakanowicz”. Unikatem są jej efemeryczne, lekkie i zwiewne rzeźby z kory bananowca o naturalnych, ludzkich wymiarach. To odjęcie ciężaru formom przestrzennym sprowokowało krytyków ”Washington Post” do nazwania jej „inicjatorką nowej dziedziny sztuki”, po wystawie Jabłońskiej w stolicy Stanów Zjednoczonych. Została artystą miesiąca w „Washington Local”, zyskała uznanie „Washington City Paper”.

Artystka kreuje również transparentne, niemalowane, jedwabne obrazy, które tchną spokojem i harmonią oraz podkreślają piękno różnobarwnych kwiatów, zwierząt, ludzi.

Jej prace podziwiać można było na wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Austrii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Portugalii i we Włoszech.

Kim jest Bogna Jarzemska-Misztalska? Tworzy niespotykane obrazy – emalie „ogniem malowane”, pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w temperaturze 1000’C, które mają niemal alchemiczną aurę. Po sukcesie głośnej, przełomowej wystawy w Rijadzie dzieła Bogny zdobią pałace i budynki rządowe Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Niezwykłość jej techniki polega na ciągłym poszukiwaniu nowej materii malarskiej, przechodzeniu przez meandry barw. To fascynująca zabawa sproszkowanymi lakami, które przed wypaleniem mają inną kolorystykę niż po wyjęciu z pieca. Efekt końcowy jest sumą doświadczenia, eksperymentu i grą przypadku, motywującego do twórczych poszukiwań.

Poprzez malarstwo akcentuje to, co ją wzrusza, zastanawia, intryguje w przyrodzie i w odbiorze świata. Sam proces tworzenia jest swoistym oczyszczeniem jak mitologiczne katharsis. Rozgrzana emalia za każdym razem oddaje jej ciepło, które wcześniej w nią włożyła.


Joanna Racewicz - wernisaż ONE i koncert Natalii Kukulskiej

Joanna Racewicz - wernisaż ONE i koncert Natalii Kukulskiej

Joanna Racewicz - wernisaż ONE i koncert Natalii Kukulskiej

Joanna Racewicz - wernisaż ONE i koncert Natalii Kukulskiej

Natalia Kukulska - wernisaż ONE i koncert

Natalia Kukulska - wernisaż ONE i koncert

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×