NewsyGdzie pochowane są gwiazdy i jak znaleźć ich groby? Kora, Anna Przybylska, Violetta Villas…

Gdzie pochowane są gwiazdy i jak znaleźć ich groby? Kora, Anna Przybylska, Violetta Villas…

Jak trafić na groby gwiazd?
Jak trafić na groby gwiazd?
Elwira Szczepańska

01.11.2019 05:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystkich Świętych to czas zadumy i smutnych wspomnień o bliskich, których nie ma już wśród nas. Zastanawialiście się kiedyś, gdzie położone są groby osób, które znacie z telewizji?

Gdzie znajdują się groby gwiazd?

Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku po długiej i wyczerpującej walce z rakiem. We wspomnieniach wciąż pozostaje piękna, żywa i odważna. Aktorka zostawiła po sobie pokaźny dorobek artystyczny, troje wspaniałych dzieci.

Jest pochowana na Cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni. Można go znaleźć przy kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Grób Anny Przybylskiej widać z drogi obiegającej cmentarz na Oksywiu. Już zza ogrodzenia nekropolii dostrzec można biały krzyż górujący nad grobowcem.

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku. Artystka przegrała kilkuletnią walkę z rakiem. Choć w pewnym momencie wydawało się, że najgorsze jest już za nią, choroba wróciła i zaatakowała ze zdwojoną siłą. Olga Sipowicz nie poddawała się jednak i walczyła do samego końca. Czerpała z życia, ile tylko mogła, by w pełni wykorzystać wszystkie ostatnie chwile na ziemi.

Grób artystki znajduje się na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Kora spoczęła w kwaterze „K” w 14. rzędzie, w grobie nr 7, nieopodal Alei Zasłużonych.

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie podczas wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Jego pogrzeb podzielono na dwa dni. W czwartek 29 sierpnia 2019 roku producenta filmowego, podczas mszy żałobnej, żegnali rodzina i przyjaciele. W piątek 30 sierpnia 2019 roku, zgodnie z wolą rodziny, prochy Piotra Woźniaka-Staraka spoczęły na Mazurach, w Fuledzie, z którą producent filmowy był bardzo związany. Majątek rodziny jest strzeżony, więc nie jest dostępny dla zwiedzających.

Daria Trafankowska, która fenomenalnie wcielała się w postać stanowczej siostry oddziałowej w serialu Na dobre i na złe, zmarła przegrywając walkę z rakiem trzustki.

Grób aktorki można znaleźć na Starych Powązkach w kwaterze 207. Jest zawsze zadbany, ma świeże kwiaty, znicze, wyróżnia się wśród innych.

Maria Czubaszek zmarła nagle. Dziennikarka zmagała się z ciężką chorobą już od dawna, jednak nigdy się nie skarżyła, nie chciała również rozmawiać o swoich cierpieniach z mediami. Odważnie i z pozytywnym nastawieniem mówiła jednak o śmierci. Feletonistka zmarła 12 maja 2016 roku. 

Grób znajduje się Powązkach Wojskowych w Warszawie. Ciało dziennikarki zostało skremowane. Urna została umieszczona w kolumbarium Q/7.

Kamila Skolimowska zmarła nagle w wieku 26 lat. Była lekkoatletką uprawiająca rzut młotem, olimpijką z Sydney 2000, gdzie zdobyła złoty medal. Przyczyną śmierci Kamili Skolimowskiej był zator tętnicy płucnej.

Spoczywa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Alei Zasłużonych (C/29).

Agnieszka Kotulanka, aktorka teatralna, filmowa i serialowa zmarła 20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat. Informację o jej śmierci podała rodzina. Powodem śmierci aktorki był niespodziewany wylew krwi do mózgu.

Najbliżsi postarali się o godny nagrobek na cmentarzu w Legionowie. Na płycie pojawiło się nazwisko "Kotulanka". Wcześniej znajdowało się tylko jej nazwisko po mężu "Agnieszka Sas-Uhrynowska". Teraz fani szukający jej grobu mogą bez problemu oddać hołd aktorce.

Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat. Pod koniec życia ciężko chorował. W ostatnich latach życia grał kochanego przez widzów Lucjana Mostowiaka w serialu M jak Miłość.

Aktor został pochowany na cmentarzu w Górze Kalwarii. To w tej miejscowości mieszkał w ostatnich latach swojego życia.

Violetta Villas, jedna z największych gwiazd wokalnych w Polsce, zmarła w wieku 73 lat w Lewinie Kłodzkim, 6 grudnia 2011 roku. W ostatnich tygodniach życia przebywała w nieludzkich warunkach. Nie zajmowano się nią przed śmiercią należycie. W chwili zgonu miała na całym ciele siniaki i krwiaki, chorowała na zapalenie płuc, miała złamaną nogę.

Grób Violetty Villas znajduje się na warszawskich Powązkach, sąsiaduje z grobem reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Aby do niego dojść, trzeba wejść na cmentarz Bramą św. Honoraty. Ma nagrobek w kolorze swoich włosów.

Paweł Adamowicz prezydent Gdańska, który 13 stycznia brał udział w uroczystych obchodach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie zamachu na jego życie. Jego śmierć zszokowała opinię publiczną.

Kamienną urnę z prochami Pawła Adamowicza umieszczono w niszy w ścianie w kaplicy św. Marcina. To był czwarty pochówek w Bazylice Mariackiej w Gdańsku po 1945 roku.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą wam niezawodnie trafić na miejsca pochówku wyżej wymienionych osób publicznych.

  • Witold Pyrkosz - grób w Górze Kalwarii
  • Grób Kory w kwietniu 2019
  • Grób Kamili Skolimowskiej
  • Violetta Villas - grób na warszawskich Powązkach
  • Anna Przybylska, grób w Gdyni
  • Agnieszka Kotulanka - grób na cmentarzu w Legionowie
  • Grób Darii Trafankowskiej
  • Paweł Adamowicz - jest pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
  • Maria Czubaszek - grób na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
[1/9] Witold Pyrkosz - grób w Górze Kalwarii
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także