Szukaj

Monika Kuszyńska o życiu po wypadku: „Nie czułam się kobietą, czułam się bezpłciowa”. Poruszający wywiad z gwiazdą [WIDEO]

Monika Kuszyńska o wypadku

Monika Kuszyńska o wypadku

Monika Kuszyńska o wypadku samochodowym, który zmienił jej życie. Gwiazda w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wspomina tragiczne wydarzenia sprzed 14 lat, po których musiała nauczyć się żyć na nowo. Dziś może być inspiracją dla innych.

W listopadzie 2015 do księgarni trafiła biografia Moniki Kuszyńskiej zatytułowana Drugie życie. Piosenkarka opisała w niej wypadek samochodowy, do którego doszło latem 2006 roku z winy Roberta Jansona. Zespół Varius Manx wracał z koncertu, który dzień wcześniej zagrał w Miliczu.

Na łuku drogi samochód jadący z prędkością 100 kilometrów na godzinę uderzył w drzewo z taką siłą, że wyrwał je z korzeniami. Najbardziej ucierpiała właśnie Kuszyńska. Gwiazda po latach od tragedii zdradziła, że przybyli na miejsce ratownicy musieli wycinać ją piłą ze zgniecionej blachy samochodu. Z poważnym urazem kręgosłupa trafiła do szpitala. Po wypadku dowiedziała się, że być może nigdy już nie stanie na nogi.

Zobacz także: Monika Kuszyńska pokazała dom i dzieci w TVN-ie

Monika Kuszyńska wspomina wypadek i pierwsze lata po tragedii

Jak zmieniło się życie gwiazdy po wypadku? Monika w rozmowie z naszą reporterką podzieliła się osobistą historią:

Dzisiaj to już jest 14 lat od wypadku, więc mam do tego dystans i wiele rzeczy zdarzyło się takich, które mi udowodniły, że mimo trudnych przeżyć można po prostu prowadzić fajne życie i spełniać się w wielu dziedzinach. Ale na początku było to w mojej głowie nie do wyobrażenia, że będę artystką, że będę kobietą. Nie czułam się kobietą, czułam się bezpłciowa w tej formie. Nie wiedziałam, jak będzie moje życie wyglądało. Widziałam dużo barier, dużo przeszkód. Widziałam wszystko w czarnych barwach. Na szczęście czas robi swoje i my, jako ludzie, umiemy się przystosować. Dlatego dzisiaj zupełnie inaczej patrzę na innych.

Monika Kuszyńska na Eurowizji 2015 w sukience Marty Kuszyńskiej

Monika Kuszyńska na Eurowizji 2015 w sukience Marty Kuszyńskiej

Kuszyńska tłumaczy też, jak wyglądało jej życie jeszcze kilka lat temu, zaraz po tragicznym wypadku:

Wiem, jak to jest odnaleźć się nagle w obcym świecie. Ja nagle ze świata przyjaznego, stałam się ufoludkiem, wylądowałam na innej planecie, chociaż byłam dokładnie w tym samym miejscu. Świat zrobił się dla mnie kompletnie nieprzyjazny, więc wiem, jak to jest być u siebie, ale jednak nie u siebie. To nie jest łatwe. Z pomocą dobrych ludzi, wierzę w siebie, dzięki otwartości na drugiego człowieka udało mi się to wszystko poukładać.

Zobacz także: Monika Kuszyńska o Eurowizji. Dlaczego co roku przegrywamy?

Dzisiaj Monika może być inspiracją dla innych. Nagrywa płyty, koncertuje, odniosła sukces na Eurowizji, a prywatnie jest spełnioną żoną i matką dwójki uroczych dzieci – synka Jeremiego i córeczki Kaliny.

Moje życie, moje doświadczenie nauczyło mnie tego, że możemy się znaleźć w przedziwnych, nieprzewidywalnych sytuacjach w naszym życiu. Nagle coś co jest dla nas nieprzewidywalne może się zupełnie zmienić i nasze życie nas zaskakuje, jesteśmy inni. Tak jak ja w pewien sposób stałam się inna. Należę do tej mniejszości, jako osoba niepełnosprawna, więc musiałam się też nauczyć o sobie mówić w ten sposób, musiałam się nauczyć akceptować siebie jako kogoś innego. Ta tolerancja dla innych osób, ale też dla samego siebie jest często trudna do nauczenia się i to jest wyzwanie.

Cała rozmowa z piosenkarką poniżej.


Monika Kuszyńska i jej mąż, Kuba Raczyński

Monika Kuszyńska i jej mąż, Kuba Raczyński

Monika Kuszyńska urodziła córkę Kalinę

Monika Kuszyńska urodziła córkę Kalinę

Monika Kuszyńska urodziła syna Jeremiego. Zdjęcie

Monika Kuszyńska urodziła syna Jeremiego. Zdjęcie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×