Aleksandra Kwaśniewska otworzyła skrzynkę z wiadomościami i oniemiała. Emocje widzek wzięły górę

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska

Aleksandra Kwaśniewska zdobyła się na przejmujące słowa na temat macierzyństwa i bezdzietności. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała o wiadomościach, jakie dostała od internautek, dla których okazała się ogromnym wsparciem.

Aleksandra Kwaśniewska zadebiutowała w mediach ponad dekadę temu. Córka pary prezydenckiej dała się poznać jako świetna tancerka-amatorka, która swoje umiejętności szkoliła pod okiem Rafała Maseraka w programie Taniec z gwiazdami. Co prawda nie wygrała show (zajęła 2. miejsce, przegrywając z Rafałem Mroczkiem), ale zyskała ogromną sympatię Polaków.

Na fali popularności dostała propozycje współpracy z najlepszymi. Przez chwilę prowadziła Dzień Dobry TVN, potem została gwiazdą Polsat Café i TVN Style. Okazała się świetną rozmówczynią, o czym można przekonać się, sięgając po archiwalne wydania magazynu Viva!, w których Kwaśniewska przeprowadza wywiady z najróżniejszymi postaciami branży rozrywkowej.

Aleksandra po zniknięciu ze szklanego ekranu obiecywała sobie, że nie wróci już na plan żadnego formatu. Swoją zasadę złamała, gdy dostała telefon z propozycją poprowadzenia Miasta kobiet. Gdy tylko usłyszała, że będzie partycypować jej m.in. Marzena Rogalska, od razu przyjęła ofertę. O szczegółach w jednym z wywiadów opowiedział mąż dziennikarki, Kuba Badach:

Jeśli moja żona tęskniła za telewizją, to tylko w jednym aspekcie – brakowało jej spotkań z mądrym kobietami, z którymi można porozmawiać o ważnych rzeczach. Kiedyś dawał jej to program „Mała czarna”, który współprowadziła z wielką pasją i satysfakcją. Później dostawała sporo różnych propozycji, ale zawsze mi powtarzała, że jedyne co interesowałoby ją w telewizji, to właśnie program tego typu. I teraz to się wydarzyło! My sobie tutaj rozmawiamy, a ona właśnie kręci kolejny odcinek „Miasta kobiet”. I znowu – wszystko wydarzyło się w sposób naturalny, w odpowiednim tempie, bez żadnego ciśnienia, bez podszeptywania. Po prostu.

40-latka lepszej decyzji nie mogła podjąć. Rozmowy, jakie przeprowadza z gośćmi, niosą się szerokim echem.

Poruszane przez Kwaśniewską tematy pomagają setkom kobiet uporać się z problemami, o których nie mają z kim porozmawiać. Gwiazda przekonała się o tym po emisji odcinka z udziałem Ewy Chodakowskiej, z którą rozmawiała na temat bezdzietności. Trenerka fitnessu publicznie wyznała, że nie chce mieć dzieci, bo nie czuje instynktu macierzyńskiego. Skupia się na karierze i niesieniu pomocy innym. Szczegółowy zapis wywiadu znajdziecie tutaj.

Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności i niesieniu wsparcia Polkom

Kwaśniewska w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, co wydarzyło się po emisji odcinka. Gdy otworzyła skrzynkę z wiadomościami, oniemiała. Wystarczyły dwie godziny, by prawie 400 kobiet podzieliło się z nią swoją historią. Aleksandra poczuła potrzebę podzielenia się tą informacją z resztą odbiorców, śledzących jej poczynania w social mediach:

Naszym gościem była Ewa Chodakowska i mówiłyśmy o świadomej bezdzietności, o bezdzietności z wyboru. I to ona tak naprawdę zwierzała się ze swoich powodów tej bezdzietności. Ale ja po tym programie, po tym odcinku dostałam bardzo dużo wiadomości od kobiet. W ciągu dwóch godzin napisało do mnie na Instagramie 400 dziewczyn, opisując różne swoje historie – jak są traktowane jako kobiety bezdzietne, czy to kobiety z wyboru, czy starające się mieć dziecko. Szalenie przejmujące były te wiadomości, i to mnie zainspirowało, żeby napisać ten post, którego wydźwięk miał być taki, że przez niektóre osoby został zrozumiany, a przez niektóre osoby został opatrznie zrozumiany.

Post, o którym wspomina Aleksandra, znajdziecie tutaj.

Prezenterka tłumaczy, że chodziło jej tylko i wyłącznie o to, abyśmy szanowali wybory innych – nie oceniając ich przez pryzmat decyzji, jakie podejmują:

Ja tam napisałam wprost, że chodzi mi wyłącznie o to, abyśmy szanowały swoje wybory i nie narzucały nikomu naszego scenariusza na szczęście. Bo mamy różne pragnienia, różne cele i naprawdę to, że nam szczęście daje dziecko, czy brak dziecka, czy wolność związana z nieposiadaniem dziecka, czy ta miłość matczyna, po prostu nie kwestionujmy tego nawzajem. Szanujmy te cudze wybory. Żyj i pozwól żyć innym.

Cała rozmowa poniżej.


Aleksandra Kwaśniewska na Gali Marki Roku

Aleksandra Kwaśniewska na Gali Marki Roku

Aleksandra Kwaśniewska i Marzena Rogalska w Dzień Dobry TVN

Aleksandra Kwaśniewska i Marzena Rogalska w Dzień Dobry TVN

Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Komentarze

 • Gość pisze:

  Każdy człowiek ma prawo żyć jak chce ,z dziećmi lub bez.Kiedyś kobiety rodziły dzieci mężowi bo musiały; dziedzica….No i córki.Opiekę sprawowały nianie,chyba że MAMA KOCHAŁA i chciała mieć dzieci.Teraz ocenia się kobiety bez względu czy może mieć dzieci czy nie,Dzieci mają być ,całe stado najlepiej łącznie z upośledzonymi,…gromada.Sztuki mają być jak bydło.Wiem,że ważny jest przyrost naturalny.Jednak zdrowie i szczęście kobiet,zdrowe dzieci ,szczególnie psychicznie to podstawa.Wszelka manipulacja,krytyka zamiast opieki,profilaktyki i zdrowego myślenia nic nie zmieni.Pani Godek to szczyt braku kultury i zdrowego rozsądku.Robi wraźenie nawiedzonej,szkoda mi jej,zniechęca kobiety do macierzyństwa nie mówiąc o wierze.Wzajemny szacunek,spokój,zrozumienie i zwykła ludzka pomoc,życzliwość i nieoceanianie to droga do budowy każdego społeczeństwa.

 • Gość pisze:

  niech ta pani wreszcie zniknie ze swiecznika i rzeczywiscie zacznie zyc gdzies w zaciszu domu bo ona nikogo nie interesuje

 • Gość pisze:

  A ja życzę wszystkim paniom żeby jednak zostały mamami
  Później będą żałować.

 • Gość pisze:

  Dlaczego czepiacie się tej sympatycznej, kulturalnej dziewczyny. Dajcie Jej żyć

  • Jaaa pisze:

   Lubię ją, sympatyczna, nawet gdyby nie mogła mieć dzieci , co komu do tego to jej życie i juz!!!!!

 • Gość pisze:

  Sratatata jak będąc normalną kobietą można mówić takie brednie i jeszcze niech powie ,że jest za aborcją ,ludzkość upada . Koniec świata się zbliża wielkimi krokami . A araby mnożą się na potęgę , historia się powtarza muzułmanie wytępia chrześcijan i chyba sami sobie na y zasłużymy.

  • Gość pisze:

   Glupi jesteś

  • Gość pisze:

   Puknij się w ten pusty łeb dzbanie. Jej życie, jej sprawa.

  • Gość pisze:

   jestem normalną kobietą – nie mam dzieci i mieć nie będę bo nie chcę. Jestem za aborcją i nie interesuje mnie czy „Araby mnożą się na potęgę”. Niech każdy zajmie się swoim życiem i nie robi krzywdy innym. Życzę więcej rozumu i pokory w ocenie innych.

 • Gość pisze:

  Najlepiej to urządzać palenie na stosie. To potrafimy najlepiej. Jak zwykle kobiety i ich uczucia się nie liczą. Cieszę się, że poruszane są takie tematy. To znaczy, że jeszcze do końca nie zakneblowali nam ust. Jestem kobietą, matką ale uważam, że kazdy ma prawo w swoim życiu dokonać wyboru. Pani Olu świetna robota. Tak trzymać.

 • GośćJanka pisze:

  Olka nie ściemniaj. Nie masz odwagi powiedzieć wprost że nie możesz mieć dzieci intyle! Wesołych Świąt !!!

 • GośćMaria pisze:

  Mądra i bardzo sympatyczna kobieta. Nie da się jej nie lubić. Dużo szczęścia życzę.

 • Gośćela pisze:

  Nie znam kobiety , która decyduje się świadomie na bezdzietność;!! Dlatego cenie panią Gosię Rodzenek, bo ona nie ukrywa, że dzieci poczęła za pomocą in vitro…że jest szalona, to inna sprawa. Poza tym osoba taktowna nigdy publicznie nie będzie komentować bezpłodności innych .

 • Gość ela pisze:

  Chcialaby zajść w ciążę ale nie może I tyle w temacie

 • Gość pisze:

  No i racja. To sprawa osobista kazdej kobiety. Nic obcym do tego.

 • Gość pisze:

  Lubię słuchać wypowiedzi Pani Aleksandry Kwaśniewskiej.
  Oby w mediach więcej było takich osobowości.

 • GośćDuża twarz pisze:

  Kawał z niej baby za ojcem

 • Anna pisze:

  Ole jest mądra i lepiej, że ona coś mówi niż kolejna potwora typu Godek. Szanujmy się i tyle. A gość, który krytykuje p.Ole niech posłucha co mowi, a nie pierdziele farmazony.

 • Gość pisze:

  Widać p.Ola wymaga przypomnienia o sobie, bo nie wzbudza zainteresowania swoją osobą.

  • Gosia Kruk pisze:

   Ty jestes jakiś chory z nienawiści. Państwo Badach są świetni a Ola to mądra dziewczyna. Żal Ci dupe ściska i tyle. Zajmij się doba i idź do lekarza. Teleporada nie pomoże.

  • Gość pisze:

   Gdzie tu nienawiść? Za to p. Godek można nazywać potworem, jak w innej wypowiedzi i to oczywiście nie jest nienawiść? A Kwaśniewska nie ma nic mądrego bo powiedzenia.

 • Gość pisze:

  Jak się ma wstęp do reszty artykułu?

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×