NewsyElżbieta II przemówiła przed ostatnim oficjalnym wystąpieniem Harry'ego i Meghan. To i tak oni będą gwiazdami

Elżbieta II przemówiła przed ostatnim oficjalnym wystąpieniem Harry'ego i Meghan. To i tak oni będą gwiazdami

Meghan Harry Elżbieta II
Meghan Harry Elżbieta II
Elwira Szczepańska
07.03.2020 17:00

Królowa Elżbieta II wykorzystała swoje doroczne przesłanie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów, aby wychwalać różnorodność za to, że czyni nas silniejszymi. Słowa padły tuż przed ostatnim oficjalnym zaangażowaniem księcia i księżnej Sussex jako starszych członków rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta II - co powiedziała z okazji Dnia Wspólnoty Narodów?

Królowa podkreśliła, w jaki sposób globalna łączność uświadamia ludziom, że ich wybory i działania mogą wpływać na dobrobyt ludzi i społeczności mieszkających nawet daleko - i inspiruje wielu do bardziej ostrożnego korzystania z zasobów naturalnych.

Słowa Elżbiety II zostaną wydrukowane w kolejności nabożeństwa towarzyszącego obchodom Dnia Wspólnoty Narodów w poniedziałek w Opactwie Westminsterskim, z udziałem Królowej i starszych członków rodziny królewskiej, Borysa Johnsona i 2000-osobowego zboru.

Wydarzenie prawdopodobnie zostanie przyćmione pojawieniem się księcia Harry'ego i Meghan na ich ostatnim oficjalnym wydarzeniu jako pracujący członkowie monarchii, zanim 31 marca rozpoczną swoje nowe życie jako niezależni finansowo członkowie rodziny królewskiej.

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej
Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Harry i Meghan w ciągu ostatnich kilku dni przeprowadzali szereg publicznych wystąpień, a w następstwie ich decyzji o wycofaniu się z rangi wyższych rodu i zarabiania własnych dochodów, ostatni raz będą reprezentować monarchie podczas Dnia Wspólnoty Narodów.

Dalej Królowa mówi w swoim przesłaniu:

Przy okazji Wspólnoty zawsze jest inspirujące, aby pamiętać o różnorodności ludzi i krajów, które tworzą naszą światową rodzinę. (...) Taka mieszanka tradycji służy nam, by wzmocnić nas indywidualnie i zbiorowo, zapewniając składniki potrzebne do odporności społecznej, politycznej i gospodarczej.

Tematem Dnia Wspólnoty 2020 jest: Wspólna przyszłość: łączenie, wprowadzanie innowacji, transformacji, a głowa państwa poruszyła ten temat w swoim przesłaniu.

Powiedziała:

Przez całe moje życie miałam okazję zobaczyć i usłyszeć, jak członkostwo w rodzinie Wspólnoty Narodów znaczy tak wiele dla osób mieszkających we wszystkich częściach świata, często w odległych miejscach. Postęp technologii i nowoczesnych mediów umożliwił teraz znacznie większej liczbie osób obserwowanie i cieszenie się - z niezwykłą natychmiastowością - tym doświadczeniem związanym ze Związkiem Narodów, w obszarach takich jak edukacja, medycyna i ochrona przyrody.

Gośćmi honorowymi w zgromadzeniu liczącym 2000 osób będą: Książę Walii, Księżna Kornwalii, Książę i Księżna Cambridge, Sekretarz Generalny Wspólnoty Brytyjskiej Baronowa Szkocji, wysocy komisarze, ambasadorzy, przywódcy religijni oraz ponad 800 uczniów i młodych ludzi.

  • Książę Harry i Meghan Markle, Instagram
  • Królowa Elżbieta II - pierwsze zdjęcia od czasu oświadczenia Harry'ego i Meghan
  • Królowa Elżbieta II z księciem Williamem, księciem Karolem i księciem George'm
  • Książę Karol, książę William, królowa Elżbieta II, książę George
  • Królowa Elżbieta II w futrze
  • Królowa Elżbieta II w wzorzystej sukience
  • Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej
  • Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej
[1/8] Książę Harry i Meghan Markle, Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także