NewsyZamordowano jej córkę. Co roku upamiętnia wyjątkowy dzień we wzruszający sposób

Zamordowano jej córkę. Co roku upamiętnia wyjątkowy dzień we wzruszający sposób

Eleni
Eleni
29.08.2023 08:20, aktualizacja: 29.08.2023 08:48

Eleni to piosenkarka pochodzenia greckiego, ale swoje utwory wykonuje także po polsku. Wiele lat temu musiała zmierzyć się z ogromną tragedią - straciła ukochaną córkę, która została zamordowana z zimną krwią.

Tragedia Eleni

Do stycznia 1994 roku Eleni kojarzyła się Polakom z łagodnymi utworami, w których pobrzmiewa klimat greckich wysp i delikatnym, melodyjnym głosem. Później już zawsze była "tą piosenkarką, której zamordowano córkę". Cały kraj żył tą sprawą i bardzo współczuł wokalistce.

Afrodyta miała jedynie 17 lat i zerwała z chłopakiem, który był wobec niej coraz bardziej zaborczy. Młody mężczyzna nie był w stanie pogodzić się z tą stratą. Zawiózł dziewczynę do lasu i zastrzelił z nielegalnie posiadanej broni. Ponieważ celował w skroń i serce, nie było szans na to, by córka Eleni przeżyła.

Sąd skazał mordercę Afrodyty na 25 lat więzienia, ale ten wyszedł już na wolność przedterminowo i, po zmianie nazwiska, wyjechał z kraju.

Eleni zawsze pamięta o córce

Pod koniec sierpnia przypada rocznica urodzin córki piosenkarki, która w tym roku kończyłaby 47 lat. Jak podaje Fakt.pl, jak co roku na jej grobie pojawił się bukiet pięknych, świeżych kwiatów.

W moim sercu Afrodyta będzie żyła zawsze. Nadal obchodzę każde jej urodziny, rocznicę śmierci, zastanawiam się, jaka by była, co by robiła, czy miałaby dzieci. Ale na co dzień nie rozpaczam. Pogodziłam się z myślą, że moje dziecko jest już w lepszym świecie, do którego wszyscy zdążamy. Nie czuję złości ani nienawiści. Mam pokój w sercu. Bez tego nie mogłabym żyć ani śpiewać - mówiła Eleni Twojemu Imperium jeszcze w 2013 roku.

Zapewne to właśnie ona przyniosła kwiaty. Grób dziewczyny nie jest typowy - zamiast marmurowego nagrobka, ułożono tam kamienie, których strzegą figurki aniołków. Nie brakuje także zieleni.

Pamiętacie tę tragedię?

Eleni (fot. KAPiF)
Eleni (fot. KAPiF)
Eleni (fot. KAPiF)
Eleni (fot. KAPiF)
Eleni i Maryla Rodowicz
Eleni i Maryla Rodowicz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także