Doda zdradziła ile kosztowała ją trasa "Aquaria Tour". Kwota zwala z nóg!

Doda zdradziła ile kosztowała ją trasa "Aquaria Tour". Kwota zwala z nóg!

Doda o kosztach trasy koncertowej
Doda o kosztach trasy koncertowej
Źródło zdjęć: © AKPA
07.02.2024 14:43

Doda wymarzyła sobie dużą pożegnalną trasę koncertową. "Aquaria Tour" okazała się ogromnym sukcesem, o czym świadczą pełne hale podczas występów gwiazdy. Piosenkarka zdradziła ile pracy i przede wszystkim środków musiała włożyć w przygotowania. Sumy porażają!

Doda od kilku dekad utrzymuje się w polskim show-biznesie. I choć potrafi być kontrowersyjna, to w ostatnim czasie dużo więcej mówiło się o jej powrocie na scenę estradową. W końcu przez ostatnie kilka lat występowała jedynie na festiwalach czy w muzycznych show. Zdecydowała się jednak na powrót z nowym materiałem i zapowiedziała trasę "Aquaria Tour". Dodę witały tłumy, które szczelnie wypełniały hale, a sama wokalistka przygotowała mnóstwo atrakcji dla swoich fanów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doda kończy karierę estradową. "To była moja ostatnia trasa koncertowa"

Po oficjalnym komunikacie Dody o przygotowaniach do trasy koncertowej, fani piosenkarki tłumnie ruszyli po bilety. Dzięki temu artystka mogła spełnić swoje marzenie i po raz ostatni zapełnić hale koncertowe. Jak sama zapowiedziała, ze śpiewania nie rezygnuje i dalej będzie można oglądać jej występy m. in. na festiwalach muzycznych, ale trasa "Aquarius Tour" była jej ostatnią w karierze.

- Kariera estradowa, jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z estradą, czyli z trasami koncertowymi, ale samo funkcjonowanie na estradzie może mieć jeszcze miejsce podczas pojedynczych piosenek, w trakcie festiwalu, programu muzycznego, zaproszenia na show. To jak porównywanie singla do całej płyty. Przygotowanie do niej trwa pół roku, wiąże się z oprawą, wyjeżdżaniem na halę, dwugodzinnym, wielkim show. Tego już nie będzie - to już jest koniec. "Aquaria" to zakończyła po 20 latach moich tras koncertowych - powiedziała w Esce Doda.

Doda o kosztach trasy koncertowej. Ogromna kwota za "Aquria Tour"

W niedawnym wywiadzie Doda postanowiła podzielić się konkretami na temat kosztów trasy koncertowej. I choć można było spodziewać się wysokiej sumy, bo "Aquaria Tour" przygotowana była na światowym poziomie, to wyliczenia piosenkarki zwalają z nóg. Łączna kwota przekracza milion złotych!

- Agencja, która wzięła w obroty "Aquarię" i mieliśmy z nimi tę trasę halową, powiedziała, że to był najbardziej wymagający pod względem technicznym koncert polskiego artysty, jeżeli chodzi o scenę, całą oprawę, śmiało dorównujący zagranicznym gwiazdom. Mówiąc to, mam na myśli również finansowe aspekty - tutaj same wizualizacje kosztowały grubo ponad 100 tysięcy złotych, scena kosztowała ponad milion złotych. Ludzie sobie czasami nie zdają sprawy, ile takie show pochłania pieniędzy. Mamy bardzo wielką ekipę tancerzy, piony stylizacyjne, które muszą ich ubrać, umalować. Tego jest naprawdę bardzo, bardzo dużo - podsumowała z rozmowie z Eską artystka.

Spodziewaliście się takiej kwoty?

Koszty trasy koncertowej Dody idą w miliony złotych
Koszty trasy koncertowej Dody idą w miliony złotych© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także