NewsyTo dlatego Meghan i Harry opuścili rodzinę królewską akurat 31 marca. W grę weszły ogromne pieniądze

To dlatego Meghan i Harry opuścili rodzinę królewską akurat 31 marca. W grę weszły ogromne pieniądze

Meghan Markle, książę Harry
Meghan Markle, książę Harry
Elwira Szczepańska
02.04.2020 07:40

Meghan Markle i książę Harry na początku roku zrezygnowali z pełnienia dalszych obowiązków w rodzinie królewskiej, o czym poinformowali w oficjalnym oświadczeniu i wywołali wielką burzę, żeby nie powiedzieć skandal:

Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następny rozdział, w tym uruchomienie naszej nowej organizacji charytatywnej – informowali w styczniu.

W ramach porozumienia, które zawarli z królową Elżbietą II, rodzinę reprezentowali do 31 marca. Skąd taka data? To nie jest przypadek.

Dlaczego Harry i Meghan wybrali 31 marca na pożegnanie się z obowiązkami?

Meghan i Harry, tuż po ogłoszeniu rewelacji, wyprowadzili się z Londynu i przenieśli się do Vancouver. Ostatnio jednak mówi się, że już opuścili Kanadę i zamieszkali w Los Angeles. Od momentu rezygnacji z obowiązków starszych członków rodziny królewskiej, kolorowa prasa regularnie informuje, co nowego u małżonków.

Pod koniec marca, na przykład, pojawili się na Wyspach Brytyjskich, by po raz ostatni oficjalnie reprezentować królową Elżbietę II. Meghan zachwycała wtedy swoim wyglądem, potwierdzając tylko, że podjęli świetną decyzję.

Dlaczego jednak to właśnie 31 marca był data końcową? Z wyjaśnieniami spieszy magazyn Hello!. Otóż postanowili, że to będzie ten dzień, gdyż wtedy właśnie kończy się rok budżetowy. Każdego roku rodzina królewska publikuje swoje rozliczenie około czerwca, a więc ta data ma jak największy sens w tym kontekście.

Królewska korespondentka HELLO Online, Danielle Stacey, wyjaśniła:

Jednym z powodów, dla których książę i księżna Sussex oficjalnie wycofali się z obowiązków królewskich w tym dniu, jest fakt, że 31 marca, to koniec roku finansowego dla rodziny królewskiej. Około czerwca, królewskie gospodarstwo domowe publikuje roczne sprawozdanie finansowe, raport Suwerennego Granta za poprzedni rok. Szczegóły w rocznych raportach obejmują koszty podróży, personelu i utrzymania nieruchomości. Harry i Meghan wyrazili chęć stać się niezależnymi finansowo, a ponieważ nie będą już otrzymywać funduszy z Suwerennego Grantu, logicznym było odejść w tym konkretnym dniu.
Meghan Markle i Harry - Dzień Wspólnoty Narodów 2020
Meghan Markle i Harry - Dzień Wspólnoty Narodów 2020
Książę Harry i Meghan Markle złamali protokół
Książę Harry i Meghan Markle złamali protokół
Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej
Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej
Książę Harry i Meghan Markle, Instagram
Książę Harry i Meghan Markle, Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także