NewsyMistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Czy Polska wyszła z grupy po przegranym meczu z Argentyną? Znamy odpowiedź!

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Czy Polska wyszła z grupy po przegranym meczu z Argentyną? Znamy odpowiedź!

Czy Polska wyszła z grupy po meczu z Argentyną? Mundial 2022
30.11.2022 22:00, aktualizacja: 30.11.2022 23:25

Polska na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze została zakwalifikowana do Grupy C. Wraz z nami trafiły do niej: Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna. Z Meksykiem zremisowaliśmy (0:0), z Arabią Saudyjską – wygraliśmy (2:0), z Argentyną – przegraliśmy (2:0).

Na boisku po polskiej stronie mogliśmy zobaczyć: Wojciecha Szczęsnego, Matty'ego Casha, Kamila Glika, Jakuba Kiwiora, Bartosza Bereszyńskiego, Piotra Zielińskiego, Grzegorza Krychowiaka, Krystiana Bielika, Karola Świderskiego, Przemysława Frankowskiego, Roberta Lewandowskiego. Emiliano Martinez, Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna, Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez, Alexis Mac Allister, Angel Di Maria, Leo Messi, Julian Alvarez  – to gracze Argentyny.

Ostra rywalizacja trwała od pierwszych minut meczu. W trzydziestej ósmej minucie trener, Danny Makkelie, podjął bardzo krytykowaną decyzję: podyktował rzut karny dla Argentyńczyków. Akcję Szczęsnego zobaczycie poniżej. Trudno odmówić mu talentu!

O ile w pierwszej połowie radziliśmy sobie przyzwoicie, gorzej było w drugiej. W czterdziestej szóstej minucie było już 1:0 dla naszych przeciwników. Gola strzelił Alexis Mac Allister. W sześćdziesiątej siódmej minucie było już 2:0. Bramkę trafił Julian Alvarez. Tym samym przegraliśmy mecz z wynikiem 2:0. Czy mimo to wyszliśmy z grupy?

Mundial 2022. Czy Polska wyszła z grupy?

Równoległe z meczem Polska-Argentyna rozgrywało się starcie Meksyk-Arabia Saudyjska. Arabowie przegrali je z wynikiem 2:1. Co to oznacza? Wychodzimy z grupy i gramy dalej mimo porażki. Sytuacja w tabeli kształtuje się następująco: Argentyna – 6 punktów, Polska – 4 punkty, Meksyk – punkty – 4, a Arabia Saudyjska – 3. Na naszą korzyść wpłynęło to, że bilans bramkowy Meksyku po meczu z Saudami wynosi minus jeden.

W kolejnej rundzie naszym przeciwnikiem będzie Francja. Mecz obejrzymy w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00. Rozegramy go na stadionie Al-Thumama. Będzie to nasz pierwszy mundialowy mecz na tak odległym etapie po 36 latach przerwy.