NewsyKról Karol III ma w gabinecie coś, czego nikt by się nie spodziewał. Wszystko uwieczniły kamery. Jedno zdjęcie sprawi, że inaczej na niego spojrzycie

Król Karol III ma w gabinecie coś, czego nikt by się nie spodziewał. Wszystko uwieczniły kamery. Jedno zdjęcie sprawi, że inaczej na niego spojrzycie

król Karol III
król Karol III
Krystyna Miśkiewicz

14.10.2022 14:20, aktual.: 14.10.2022 15:52

Król Karol III koronę przejął po swojej matce. Dokładnie w dniu jej śmierci, czyli 8 września zaczął pełnić obowiązki monarchy. Najpierw podpisał odpowiednie dokumenty w obecności Rady Akcesyjnej, a teraz pozostaje mu czekać na koronację. Będzie to historyczny moment, ponieważ ostatnie takie wydarzenie miało miejsce 70 lat temu, gdy tego zaszczytu dostąpiła Elżbieta II. Wszystko odbyło się wówczas z wielką pompą, a ceremonii przyglądano się w różnych zakątkach świata.

Zaledwie kilka dni temu Pałac Buckingham podał oficjalną datę uroczystości, którą dla nowego króla zaplanowano na 6 maja 2023 roku. Jest to wyjątkowy dzień dla całej Wielkiej Brytanii, ale prywatnie też dla Meghan i Harry'ego. Właśnie wtedy ich synek Archie będzie świętował 4. urodziny.

W oczekiwaniu na koronację król cały czas pełni swoje obowiązki. Ostatnio odwiedziła go Liz Truss, którą na dwa dni przed swoją śmiercią królowa Elżbieta II mianowała na brytyjską premier.

Król Karol III ma w swoim gabinecie ważne zdjęcie

Nagranie, na którym uwieczniono spotkanie monarchy z premierką Wielkiej Brytanii, szybko stało się hitem w sieci. Ten bowiem nie przywitał jej z wielkim entuzjazmem, a jego komiczna reakcja stała się viralem w social mediach.

Więc wróciłaś? – powiedział do witającej go premier.

Wszystko wydarzyło się w gabinecie króla. A we wnętrzu można dostrzec, że cały czas ma przy sobie bliskie mu osoby. Znajduje się tam sporo zdjęć. Na jednym z nich można dostrzec Meghan i Harry'ego. Rodzinny portret ze ślubu Sussexów stanął w ramce na jednym ze stolików. Widać to na powyższym nagraniu – screen znajdziecie w galerii pod tekstem.

Biorąc pod uwagę szczególną datę koronacji, czy chociażby ten niewielki gest, jak rodzinne zdjęcie, można się domyślać, że rodzina jest na dobrej drodze, by dojść do porozumienia, a Karol robi starania w tym kierunku.

Myślicie, że te subtelne znaki ze strony króla mają właśnie takie znaczenie?

  • Meghan Markle i książę Harry - ślubna sesja z rodziną
  • Księżna Camilla, książę Karol, książę Filip i Królowa Elżbieta II na oficjalnym ślubnym portrecie Meghan Markle i księcia Harry'ego
  • Oficjalny ślubny portret Meghan Markle i księcia Harry'ego. Na zdjęciu z matką panny młodej
  • Książę William i księżna Kate z dziećmi – Charlotte i George'em – na oficjalnym ślubnym portrecie Meghan Markle i księcia Harry'ego
  • Oficjalny ślubny portret Meghan Markle i księcia Harry'ego
  • Księżniczka Charlotte na oficjalnym ślubnym portrecie Meghan Markle i księcia Harry'ego
  • Książę George na oficjalnym ślubnym portrecie Meghan Markle i księcia Harry'ego
  • Król Karol III ma zdjęcie Meghan i Harry'ego
  • Meghan Markle i książę Harry z druhnami i drużbami w ślubnej sesji
[1/9] Meghan Markle i książę Harry - ślubna sesja z rodziną
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także