NewsyAndrzej Piaseczny już wie, kto stoi za jego zwolnieniem z TVP. Mocne słowa wokalisty

Andrzej Piaseczny już wie, kto stoi za jego zwolnieniem z TVP. Mocne słowa wokalisty

Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny
Zuza Maciejewska

02.08.2021 13:00, aktual.: 02.08.2021 21:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej Piaseczny pierwsze kroki na scenie stawiał z zespołem Mafia. Od 1998 roku koncentruje się na występach solowych. Wydał dziesięć albumów studyjnych — na każdym znajdują się piosenki, które pokochali słuchacze.

Muzyk przez lata obecności na scenie zgromadził wokół siebie mnóstwo fanów. Nie tylko przychodzą na jego koncerty, ale także obserwują programy, w których się pojawia. Artysta był kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy i trenerem w kilku edycjach The Voice of Poland i The Voice Senior. 

Andrzej Piaseczny już wie, kto stoi za jego zwolnieniem z TVP

Andrzej Piaseczny przy okazji promocji najnowszej płyty zdobył się na słowa, które odbiły się szerokim echem w mediach. Przyznał, że jest gejem. Od tego momentu co jakiś czas zaczął udzielać wywiadów. W rozmowie z Gazetą Wyborczą wypowiedział się o swojej przyszłości w TVP. Podkreślił, że nie sądzi, by pojawił się jeszcze we wspomnianej telewizji:

Nie sądzę, żebym pozostał w jury The Voice Senior. Ludzie, którzy podejmują decyzje, są twardogłowi i nie mają takich dylematów jak ja. Dla nich wszystko jest albo czarne, albo białe i cóż, mają do tego prawo. Nie spotkały mnie ze strony TVP żadne przykrości, ale z rozmów zakulisowych wiem, że raczej nie dostanę propozycji przedłużenia umowy – mówił w wywiadzie.

Piasek temat zwolnienia z Telewizji Polskiej skomentował też w Dużym Formacie. Powiedział, że jego zdaniem sporą rolę odegrał w tym prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński:

 Podobno do telewizji zadzwonił sam "towarzysz Winnicki", jak żartobliwie nazywamy ze znajomymi prezesa Kaczyńskiego — rzecz wzięta z kultowego serialu "Alternatywy 4", pasuje idealnie — powiedział, żeby mnie zdjęli ze wszystkich anten TVP.

Piosenkarz dodał, że niektórzy dziennikarze związani z mediami publicznymi, mają zakaz rozmawiania z nim:

Nie boję się wycięcia z mediów publicznych. Przyjdzie zaraz walec, wszystko rozjedzie, zaczniemy od początku.

Wspomnijmy, że chociaż Andrzej Piaseczny jesienią nie zagości w Telewizji Polskiej, nie znika z ekranu. Będzie jurorem najnowszej edycji Tańca z gwiazdami.

Andrzej Piaseczny - SuperHit Festiwal 2021
Andrzej Piaseczny - SuperHit Festiwal 2021
16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Andrzej Piaseczny
16. Festiwal Zaczarowanej Piosenki - Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny w programie Moniki Olejnik
Andrzej Piaseczny w programie Moniki Olejnik
Gala French Touch Andrzej Piasek Piaseczny
Gala French Touch Andrzej Piasek Piaseczny
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także