Wirtualna Polska

Piasek zrobił coming out! Nagrał piosenkę o „nim”, a w wywiadzie wygłosił przełomowe słowa. „Mówię o tym z uśmiechem”

Piasek zrobił coming out! Nagrał piosenkę o „nim”, a w wywiadzie wygłosił przełomowe słowa. „Mówię o tym z uśmiechem”

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny opowiedział o piosence Miłość. Przy okazji premiery nowej płyty Piasek zrobił coming out. Już nie ukrywa, że jest gejem.

Wirtualna Polska

Andrzej Piaseczny od wielu lat jest na fali popularności. Tworzy piosenki, które przypadają do gustu słuchaczom, a także pojawia się w programach rozrywkowych. Wziął udział w produkcji Starsza pani musi fiknąć, gdzie wystąpił razem ze swoją mamą, był też jurorem w formatach typu The Voice. 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Piosenkarz co jakiś czas udziela wywiadów. O ile chętnie wypowiada się na tematy zawodowe, o tyle sprawy prywatne komentuje nieco bardziej oszczędnie. W jednym z wywiadów powiedział, że nie pokazuje się z ukochaną osobą, bo nie chce związku na pokaz. Ujawnił, że jest w szczęśliwej relacji i nie wyklucza ślubu:

Nie chcę istnieć w przestrzeni medialnej jako: „dobrze, a to jest moja żona” czy: „to jest mój mąż”, „to są moje dzieci” itd. „Popatrzcie jak my żyjemy”. Gdybym chciał wstąpić w związek małżeński, to być może pokazałbym to światu wtedy. Jako kropkę nad „i” – powiedział w Kulisach Sławy Extra.

Andrzej Piaseczny o piosence Miłość. Odważne słowa

Niedawno Piaseczny gościł w Radiu ZET, gdzie promował nową płytę 50/50. Opowiedział m.in. o kulisach powstania albumu. Znajdują się na nim piosenki, które stworzył z innymi, znanymi artystami. W duecie z Andrzejem śpiewają m.in. Kuba Badach, Kayah oraz Majka Jeżowska:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wydanie tej płyty jest ucieczką od podsumowań. Zaprosiłem dziesięcioro moich przyjaciół, którzy wyprodukowali mi utworu.Spełniły się dwie moje prośby. Ta płyta jest przede wszystkim wesoła, ale i charakterna. Każdy artysta jest wyrazisty i mam nadzieję, że krążek też zostanie tak odebrany.

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50

Piaseczny opowiedział też o utworze, który znajduje się na krążku, Miłość. Pojawia się w nim fragment „nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim”. Piosenkarz w wywiadzie podkreślił, że nie można nikogo wykluczać przez pryzmat tego, kogo kocha:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Piosenka „Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą.

Andrzej Piaseczny zdobył się na przełomowe słowa, które mogą brzmieć jak coming out. Powiedział, że wspomniana piosenka, w której śpiewa „o nim”, jest o jego życiu. Mówi o tym z uśmiechem na twarzy:

Wirtualna Polska

Piszę o jakichś swoich sprawach. To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem.

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50 już trafiła do sprzedaży.

Najważniejszy tytuł LGBT także zachwycony jest deklaracją Piaska. Na Instagramie magazynu pojawił się post, w którym między innymi napisano:

(…) Jak pewnie wielu z Was zdaje sobie sprawę, czekaliśmy na ten coming out długo – i wreszcie jest! Pamiętajcie przy tym, że w coming outach nie chodzi o to, kto wiedział (lub podejrzewał) wcześniej, ale o to, kto MÓWI, kto daje sobie PRAWO do powiedzenia o sobie. Piasek dał sobie to prawo – i z tego dziś BARDZO się cieszymy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Piaseczny ocenia rząd Andrzeja Dudy

Wirtualna Polska

Andrzej Piaseczny udzielił też wywiadu Onet Rano. Wypowiedział się na tematy związane z polityką i nawiązał do prezydenta Andrzeja Dudy:

Każdy człowiek, który jest rozpoznawalny, staje przed tym dylematem. Mówić czy nie mówić? Szczerze się przyznaję, że przez bardzo długie lata nic nie mówiłem. Myślałem, że nie potrafię, nie mam takiego języka, który w twórczości byłby jak Kazik czy Taco. Ale w pewnym momencie pomyślałem, że wyłączanie telewizora na kanałach informacyjnych nie pomaga, niestety. Polityka ingeruje, wchodzi powoli do naszego łóżka. Kiedy wygrywa się wybory na prezydenta, strasząc gejami, Niemcami i Żydami, to trzeba wstać i powiedzieć: nie zgadzam się z tym.

Piosenkarz dodał, że w ostatnich wyborach nie wygrali jego faworyci. Uważa, że rządzący nie szanują obywateli:

Chciałbym, żeby ten kraj wyglądał inaczej, mimo to że biorę udział we wszystkich wyborach, głosuję i powiedzmy, moje poglądy nie zwyciężyły, to nie znaczy, że nie można mnie nie zauważać. Kiedy zdobywa się władzę, to trzeba szanować całą resztę. Niestety, to się nie dzieje. Szacunku nie ma i o nim mówię w mojej piosence.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podzielacie opinię Andrzeja Piasecznego?


Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego 50/50

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Andrzej Piaseczny - jadalnia

Andrzej Piaseczny - jadalnia

Andrzej Piaseczny - dom

Andrzej Piaseczny - dom

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  A co nas to obchodzi, kogo on kocha. Wprawdzie mnie też nie obchodzi co on śpiewa, bo słucham innej muzyki. Taka płaska taniocha, inna odmiana Krawczyka.

  • Gość pisze:

   Jak trochę swojskie melodii to zaraz Baniocha.Panie Piasek jakieś tak odważny to idź do spowiedzi z całego życia i proś o uwolnienie bo Ci nic nie pomoc?e za ileś tam lat Twoje wyznanie a wręcz przeciwnie myślę że Ci trochę dorzuca.Walcz w trudnej dla siebie sprawie.Blagaj O przemianę serca.Szczerze życzę prawdziwej miłości i znalezienia siły czasu a przede
   wszystkim mądrego kapłana.I niech się wszystko wyciszy

 • Gośćxxx pisze:

  Przeciez ten człowiek to zaklamany hipokryta. Przyjaźni się z Nergalem. Dla mnie to rynsztok.

  • Gość pisze:

   A co masz do Nergala – jeden z bardziej rozsądnych ludzi w Polsce. A że walczy z polskim zaściankiem, dulskością, pseudo religijnością – w skrócie z PiSiorami – chwała mu za to. Gdyby świat pełen był takich ludzi jak Piasek czy Nergal, byłby znacznie lepszy.

  • Gość pisze:

   Nergal to frajer. także dobrali się z tym piaskiem. Żenada.

 • Gość pisze:

  Po wulgarnych komentarzach widać jak prostackie osobniki wyżywają się słownie bo nic innego nie mają do zaoferowania.
  Tragedia jak tak można lekceważyć człowieka?!!!

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Scarab pisze:

  Andrzej zawsze ceniłem Cię za to właśnie że nie wypowiadałeś się na te tematy miłości i polityki i to było super. Nie obnosiłeś się z tym po mediach. Teraz niestety dużo straciłeś nie tylko w moich oczach.

  • Gość pisze:

   Widocznie nigdy naprawdę nie kochałeś. Gdy się kogoś bardzo kocha, gdy trafiamy na tą jedną jedyną osobę to chcemy się tym dzielić ze światem. Może i Pan Andrzej jest zakochany i stąd jego wyznanie. W takim wypadku trzeba gratulowac i życzyć szczęścia

 • Gość pisze:

  Ludzie! opamiętajcie się pisząc te wszystkie komentarze przepełnione taka dawka frustracji i zła, które Was przenika! Przecież, to co piszecie świadczy o Was! o nikim innym!! nie o Piasku, czy kimkolwiek innym kogo weźmiecie na tapetę! tylko o Was samych!! wstyd!! wstydźcie się!!

 • Łukasz88 pisze:

  Haha jebłem z tego głupiego komentarza.

 • Agnieszja pisze:

  Kowidowa sprzedajna kukiełka

 • Monika pisze:

  Piasek , jestes lewackim gnojkiem i tyle !…..łachudro …

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×