NewsyAndrzej Piaseczny wystosował na swoim profilu emocjonalny apel PO ROSYJSKU! Padły ważne słowa. O co zabiega?

Andrzej Piaseczny wystosował na swoim profilu emocjonalny apel PO ROSYJSKU! Padły ważne słowa. O co zabiega?

Piasek apeluje o pokój
Piasek apeluje o pokój
Elwira Szczepańska
27.02.2022 20:40, aktualizacja: 27.02.2022 21:45

Andrzej Piaseczny od wielu lat ma status gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Może się pochwalić także ogromną grupą fanów, którzy śledzą jego karierę. Muzyk nigdy nie był zbyt wylewny, jeśli chodzi o życie osobiste.

Dopiero niedawno postanowił się otworzyć i wyznał, że jest gejem. Zrobił to przy okazji jednego z wywiadów promującego jego nowy krążek 50/50. Płyta ta zbiegła się w czasie z jego 50. urodzinami, a muzycznym coming outem stała się piosenka Miłość.

Andrzej od czasu, gdy ujawnił swoją orientację, odważnie wyraża swoje poglądy i poparcie dla całego środowiska LGBT. Chętnie udziela też kolejnych wywiadów, w których mówi sporo o planach na przyszłość. Pojawił się między innymi w ostatnim numerze magazynu Replika. Opowiedział tam między innymi o tym, jak powiedział rodzicom, że jest gejem oraz zdradził, jak wyglądają relacje jego 83-letniej mamy z jego partnerem.

Wokalista jest czuły na krzywdy. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Nie przeszedł obojętnie wobec wojny na Ukrainie. Wygłosił emocjonalny apel na Instagramie. Co powiedział?

Andrzej Piaseczny apeluje do Rosjan ws. wojny na Ukrainie

To już czwarty dzień wojny w Ukrainie. Świat z uwagą i strachem obserwuje, co się dzieje za nasza wschodnią granicą. Polacy ruszyli z pomocą humanitarną, robią, co mogą, żeby pomóc Ukraińcom. W działania zaangażowały się gwiazdy.

Andrzej Piaseczny zdecydował się wystosować emocjonalny apel do Rosjan. Wygłosił go w ich ojczystym języku. Podkreślił w nim, że tylko obywatele Federacji Rosyjskiej są w stanie zakończyć wojnę w Ukrainie.

Nasi drodzy rosyjscy bracia i siostry. Od kilku dni patrzymy na to jak świat stanął w płomieniach. Od kilku dni jesteśmy świadkami barbarzyństwa którego mieliśmy nadzieje nigdy nie zobaczyć. Musimy się mu przeciwstawić z całych sił. Jesteście mądrymi ludźmi. Ludźmi którzy czują kochają. Wiecie, że jeśli ktokolwiek może zakończyć tę wojnę, to tylko Wy. Bądźcie silni i powiedzcie NIE. Nie wojnie, nie putinowi. Uratujcie siebie i nas wszystkich. W was cała nadzieja. #makelovenotwar #russia #ukraine - napisał.

Pod apelem Piaska zaroiło się od komentarzy. Internauci przyznają mu racje i dziękują za zabranie głosu.

Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Piasek apeluje o pokój w Ukrainie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także