NewsyAdam Ferency wspomina szkołę średnią i problemy z nałogiem. "Trzykrotnie wyrzucano mnie za alkohol"

Adam Ferency wspomina szkołę średnią i problemy z nałogiem. "Trzykrotnie wyrzucano mnie za alkohol"

Adam Ferency szczerze o swoim nałogu
Adam Ferency szczerze o swoim nałogu
Źródło zdjęć: © AKPA

29.05.2024 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adam Ferency pojawił się niedawno w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Aktor opowiedział o swoim życiu i trudach w zawodzie aktora. Najbardziej uderzyła jednak informacja o jego nałogu i konsekwencjach, które na niego czekały.

Adam Ferency nie dał się zaszufladkować i w całej swojej karierze aktorskiej występował zarówno w rolach komediowych, jak i niezwykle mrocznych czy tajemniczych. Popularność przyniosła mu rola kamerdynera w serialu TVN "Niania", jednak w ostatnich latach wcielał się w dużo bardziej złożone postaci. Aktor jakiś czas temu wyznał, że jest alkoholikiem, a nałóg towarzyszy mu od dawna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Adam Ferency o zawodzie aktora. "Trzeba być wariatem"

We wspomnianym podcaście, Adam Ferency niezwykle się otworzył. Sporo poruszonych w rozmowie z dziennikarzami kwestii dotyczyło zawodu aktora. Przyznał, że już na początku swojego życia, w podstawówce, marzył o tym, aby w przyszłości pracować właśnie w tej branży. Dodał, że szczególnie na początku kariery zatracanie się w fikcji dawało mu spokój i bez wątpienia wybór takiej ścieżki był dobrą decyzją.

Trzeba być wariatem, żeby poświęcić się fikcji i to fikcji, która opanowuje człowieka tak strasznie, że trudno się wyzwolić z tego. W moim przypadku najpierw to był czas komuny, potem niestety ostatnie lata to był dosyć przykry moment polskiej historii też, więc wczesne uciekanie w fikcję taką, którą mi teatr dawał, to była dobra decyzja - powiedział w rozmowie Adam Ferency.

Adam Ferency szybko wpadł w szpony nałogu. Przez alkohol wyrzucano go ze szkoły

Choć o problemach z alkoholem Adama Ferencego mówiono od dawna, to aktor opowiedział o swoim nałogu dopiero w zeszłym roku. Od tego momentu częściej porusza ten temat. Zrobił to również w podcaście "WojewódzkiKędzierski", wspominając, że nadużywał alkoholu już wiele lat temu. W wyniku tego kilkukrotnie wyrzucany był ze szkoły. "Trzykrotnie mnie wyrzucano ze szkoły za alkohol" - powiedział.

Adam Ferency od lat walczy z nałogiem
Adam Ferency od lat walczy z nałogiem© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także