Newsy20 lat temu ruszył "Idol"! Tak dziś wyglądają gwiazdy show – w większości już zapomniane. Niektórych aż ciężko rozpoznać

20 lat temu ruszył "Idol"! Tak dziś wyglądają gwiazdy show – w większości już zapomniane. Niektórych aż ciężko rozpoznać

Jak zmieniły się gwiazdy Idola?
Jak zmieniły się gwiazdy Idola?

08.04.2022 06:00, aktual.: 08.04.2022 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Legendarny Idol to pierwszy polski talent-show oparty na zagranicznym formacie. Program zadebiutował 5 kwietnia 2002 roku. Pierwsza edycja szczególnie zapisała się w pamięci widzów m.in. za sprawą jurorów, którymi byli znani z mocnych tekstów oraz ciętych ripost: Elżbieta ZapendowskaJacek CyganRobert Leszczyński Kuba Wojewódzki.  Charyzmą wyróżniali się też prowadzący, czyli Maciej Rock i dziś już zapomniana Paulina Jaskólska.

Pamiętacie jeszcze finalistów pierwszej edycji? Program wylansował wiele gwiazd, które do dziś są obecne na scenie muzycznej. Jeszcze inni finaliści zajmują się czymś zupełnie innym.

Alicja Janosz. Jak dziś wygląda i co robi?

Alicja Janosz to zwyciężczyni programu. W nagrodę otrzymała możliwość podpisania kontraktu z BMG Polska. Wytwórnia wydała jej debiutancki krążek pt. Ala Janosz. Dziś kontynuuje karierę wokalną i cieszy się popularnością. Dwa lata temu wyszedł jej ostatni album – Dzieciom. W życiu prywatnym związała się z perkusistą Bartoszem Niebieleckim (wzięli ślub w 2010 roku), z którym ma syna Tymona. Od czasu programu wydoroślała, zmieniła fryzurę i styl ubioru.

Ewelina Flinta. Jak dziś wygląda i co robi?

Ewelina Flinta zajęła drugie miejsce. Dalej zajmuje się muzyką, choć jej kariera przyhamowała. W ubiegłym roku serwis YouTube usunął piosenkę projektu, który współtworzyła – Sounds Like Women. Wokalistka jest dojrzalsza, ma inną fryzurę i i kolor włosów.

Szymon Wydra. Jak dziś wygląda i co robi?

Szymon Wydra zamknął podium zwycięzców pierwszej edycji. Obecnie kontynuuje działalność z zespołem Carpie Diem, z którym ostatnią płytę wydał trzy lata temu. Finalista mocno się zmienił: jego długie włosy to przeszłość – pokazuje się z wygolonymi bokami i włosami zaczesanymi do góry. Także jego sylwetka jest bardziej męska. Jest mężem Anny i ojcem Ryszarda i Simony.

Małgorzata Stępień. Jak dziś wygląda i co robi?

Małgorzata Stępień nie znalazła się na podium. Choć pokazała warsztat, jej kariera szybko się skończyła. Co prawda, uczestniczyła w festiwalach i brała udział w projekcie z Yugopolis, ale w końcu zniknęła ze sceny. Ostatni raz było o niej głośno za sprawą występu w Bitwie na głosy w 2012 roku.

Tomasz Makowiecki. Jak dziś wygląda i co robi?

Tomasz Makowiecki kontynuuje karierę. Właściwie jest jednym z najlepiej radzących sobie uczestników show. Jego albumy zajęły wysokie miejsca w zestawieniu OLiS. W ubiegłym roku wydał singiel pt. Bardziej niż zwykle. Przez pewien czas był mężem Reni Jusis, z którą ma dwoje dzieci: Teofila Gaję. Ma teraz dłuższe włosy i gęstszy zarost.

Paweł Nowak. Jak dziś wygląda i co robi?

Paweł Nowak przyszedł do programu w wieku zaledwie 16 lat. Aktualnie nie wiąże życia z show-biznesem. W sieci nawet nie znajdziemy jego aktualnych fotek.

Patrycja Wódz. Jak dziś wygląda i co robi?

Patrycja Wódz po odejściu z programu działała w zespole Queens. Obecnie jest szczęśliwą żoną i matką dwojga dzieci. Zawodowo występuje w Teatrze Roma. Dodatkowo stroni od aktywności w mediach społecznościowych. Jej profile są skrzętnie ukryte przed obcymi osobami. Poniżej jej zdjęcie sprzed kilku lat. Jak widać, niewiele się zmieniła!

Ania Dąbrowska. Jak dziś wygląda i co robi?

Ania Dąbrowska święci sukcesy, mimo upływu lat, tworzy muzykę i występuje na scenie. Nagrała sześć albumów studyjnych. W życiu prywatnym jest matką dwojga dzieci: Stanisława Melanii, których ojcem jest Paweł Jóźwicki. Dąbrowska jest aktywna w social mediach, zwłaszcza na Instagramie. Ciemne włosy zmieniła na blond.

Michael Zawitkowski. Jak dziś wygląda i co robi?

Michael Zawitkowski – „Mike” szybko odpadł z programu. Równie szybko zniknął z show-biznesu. Były muzyk jest żonaty i pracuje jako ekspert ds. technologii cyfrowej.

Jakub Rutnicki. Jak dziś wygląda i co robi?

Jakub Rutnicki jest największym zaskoczeniem. Łysy wokalista porzucił śpiew i został politykiem! Od 2005 roku jest nieprzerwanie posłem na Sejm z PO. Lekko nadgryzł go ząb czasu, sprawiając, że nie przypomina już zwariowanego muzyka z początków nowego stulecia.

2. edycja Idola. Krzysztof Zalewski

Drugą edycję show wygrał Krzysztof Zalewski. Tego pana chyba nie trzeba przedstawiać! Dotychczas nagrał pięć albumów studyjnych. W ubiegłych latach próbował też sił w aktorstwie, grając główną rolę w filmie historycznym Historia Roja.

2. edycja Idola. Mariusz Totoszko

Drugie miejsce zajął Mariusz Totoszko. Gwiazdor zrobił później karierę z zespołem popowym Volver i występował jako artysta solowy. Niedawno pisaliśmy, że rozstał się z partnerką.

2. edycja Idola. Hania Stach

Z drugiej edycji sporą karierę zrobiła także Hania Stach, która wydała dwie płyty i była o włos od reprezentowania Polski na Eurowizji w 2007 roku. Obecnie mieszka w Malezji, gdzie spełnia się jako mama rocznego synka.

Obraz

2. edycja Idola. Marta Smuk

Jakiś czas temu znów było głośno w mediach o Marcie Smuk. Wokalistka znalazł się w gronie finalistek drugiej edycji. W 2005 roku wzięła ślub z innym uczestnikiem programu, Mariuszem Totoszką, ale ich relacja nie przetrwała próby czasu. W 2019 roku Marta wyjawiła, że ma raka. Wtedy też napisała o utracie włosów swoich długich, pięknych włosów. Na najnowszych fotkach, które publikuje w sieci, cieszy się już krótkimi włosami w kolorze blond. Dzielna artystka ponownie stanęła na ślubnym kobiercu, jest mamą i spełnia się jako pedagog.

2. edycja Idola. Damian Aleksander

Damian Aleksander, choć nie zrobił sporej kariery w programie, odniósł spory sukces jako aktor telewizyjny i teatralny. Zagrał w wielu serialach, ale jest najbardziej znany z występów na deskach teatrów.

2. edycja Idola. Bartosz Król

Bartosz Król postanowił kontynuować karierę po zakończeniu programu. Nagrał płytę wraz z zespołem Mafia, a w 2014 roku wydał swój solowy debiut.

2. edycja Idola. Paulina Sykut

W programie pojawiła się także Paulina Sykut, która niedawno podzieliła się archiwalnymi zdjęciami z czasów Idola. Możemy na nich zobaczyć m.in. Sarę Boruc i Łukasza Zagrobelnego. Sykut zrezygnowała z prowadzenia kariery muzycznej i została prezenterką telewizji Polsat, w czym wyśmienicie się odnajduje.

2. edycja Idola. Sara Boruc

Sara Boruc (wówczas Mannei) nie zrobiła w Idolu większej kariery.

2. edycja Idola. Łukasz Zagrobelny

Jurorzy nie docenili Łukasza Zagrobelnego. Popełnili tym samym wielki błąd, bo piosenkarz później zrobił wielką karierę. Chyba trudno znaleźć w tym kraju osobę, która nie znałaby jego nazwiska.

3. edycja Idola. Monika Brodka

Trzecią edycję wygrała Monika Brodka. Dziś uchodzi ona za jedną z ikon muzyki alternatywnej, a jej twórczość ma tysiące wiernych fanów. W dorobku ma kilkanaście albumów. Zdaje się, że ta finalistka jeszcze nieraz nas zaskoczy!

3. edycja Idola. Kuba Kęsy

Z Moniką o mały włos wygrał Kuba Kęsy. Dalej jest aktywny na scenie, ale nie osiąga komercyjnych sukcesów. Wciąż pozostał wierny rockowym brzmieniom, a jakiś czas temu grał razem ze wspomnianą już Alicją Janosz.

3. edycja Idola. Paweł Kowalczyk

Na ostatniej lokacie znalazł się Paweł Kowalczyk. Co prawda, nie jest on pierwszoplanową postacią, ale dalej nagrywa nowe utwory. W 2019 roku wydał czwarty album pt. Piosenki Mistrza. Musimy przyznać, że zaliczył jedną z najbardziej spektakularnych metamorfoz ze wszystkich bohaterów tekstu!

4. edycja Idola. Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak wzięła udział w czwartej edycji programu. Odpadła w niej już na etapie grupowym. To dość dziwne, ponieważ sama zrobiła większą karierę niż finaliści tej edycji. Młoda wokalistka w chwili występu miała zaledwie 16 lat. Nietrudno dostrzec, że pojawienie się w programie kosztowało ją sporo nerwów.

4. edycja Idola. Maciej Silski

To Maciej Silski był zwycięzcą czwartej edycji. W kolejnych latach zniknął z show-biznesu. Dalej jednak możemy go oglądać na scenie.

4. edycja Idola. Sławek Uniatowski

Sławek Uniatowski zajął w programie drugie miejsce. Nie odpuścił kontynuowania kariery. Założył zespół Uniatowski Project i nagrał solowy album (zdobył status złotej płyty). Wielu widzów może go też kojarzyć z dobrze przyjętej roli Leszka Krajewskiego w serialu M jak miłość.

4. edycja Idola. Piotr Lato

Piotr Lato zajął w konkursie piąte miejsce. Od czasu show trochę usunął się w cień, by powrócić w ostatnich latach. W 2019 roku poprosił o fanów o wsparcie finansowe, które było mu niezbędne do tworzenia nowej muzyki. Jeszcze w ciągu ostatnich miesięcy na jego kanale w serwisie YouTube pojawiały się nowe utwory.

4. edycja Idola. Nina Cieślińska

Nina Cieślińska też dostała się do finałowej dziesiątki. Wokalistka była wtedy dość „pyzata”, przez co Wojewódzki nazywał ją „pączkiem”. Dziś ma figurę seksbomby i pracuje w telewizji.

Słuchacie czasami piosenek któregoś z tych artystów?

 • Mariusz Totoszko na premierze książki Jana Kuronia "Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia"
 • Mariusz Totoszko i Justyna Tomańska
 • Artur Boruc i Sara Boruc na randce
 • Sylwia Grzeszczak w Idolu
 • Damian Aleksander obecnie
 • Sylwia Grzeszczak dziś
 • Nina Cieślińska kiedyś
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola
 • Alicja Janosz w Idolu
 • Ewelina Flinta w Idolu
 • Hania Stach z synkiem Iwo
 • Paulina Sykut dziś
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola. Na ujęciu widać też Krzysztofa Zalewskiego
 • Maciej Silski w Idolu
 • Piotr Lato dziś
 • Nina Cieślińska w Idolu
 • scena z: Tomasz Makowiecki
SK: fina³, Polska 2002, Idol, program muzyczny
fot. Proñczyk/AKPA
 • scena z: Jakub Rutnicki
SK: Idol, koncert finalistów "Idola" w Operze Leœnej w Sopocie, Polska 2002, 30.08.2002
fot. Niemiec/AKPA
 • Damian Aleksander obecnie
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola. Na zdjęciu widać też Sarę Boruc i Łukasza Zagrobelnego
 • Damian Aleksander w Idolu
 • Sara Boruc (Mannei) w Idolu
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola
 • Maciej Silski dziś
 • Sławek Uniatowski dziś
 • Piotr Lato kiedyś
 • Krzysztof Zalewski, zwycięzca drugiej edycji Idola (2002 rok)
 • Mariusz Totoszko
 • Hania Stach w Idolu
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola
 • Sławek Uniatowski w Idolu
 • scena z: Szymon Wydra
SK: Polska 2002, Idol, program muzyczny, finaliœci
fot. Niemiec/AKPA
 • scena z: Pawe³ Nowak
SK: fina³, Polska 2002, Idol, program muzyczny
fot. Proñczyk/AKPA
 • scena z: Patrycja Wódz
SK: fina³, Polska 2002, Idol, program muzyczny
fot. Proñczyk/AKPA
 • scena z: Bartek Hom
SK: Idol, druga edycja programu Idol, luty 2003
fot. Proñczyk/AKPA
 • Marta Smuk w Idolu
 • Damian Aleksander w Idolu i obecnie
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola. Na ujęciu widać też Hanię Stach
 • scena z: Ma³gorzata Stêpieñ
SK: fina³, Polska 2002, Idol, program muzyczny
fot. Proñczyk/AKPA
 • scena z: Anna D¹browska
SK: Idol, koncert finalistów "Idola" w Operze Leœnej w Sopocie, Polska 2002, 30.08.2002
fot. Niemiec/AKPA
 • scena z: Mike Zawitkowski
SK: Idol, koncert finalistów "Idola" w Operze Leœnej w Sopocie, Polska 2002, 30.08.2002
fot. Niemiec/AKPA
 • Krzysztof Zalewski - Razem z Ukrainą
 • Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare fotki z czasów Idola
 • Łukasz Zagrobelny
[1/46] Mariusz Totoszko na premierze książki Jana Kuronia "Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia"
Zobacz także