Newsy5. Orlen Warsaw Marathon za nami. Kto wygrał? Polak na podium!

5. Orlen Warsaw Marathon za nami. Kto wygrał? Polak na podium!

Orlen Warsaw Marathon 2017 - Wyniki
Grzegorz Dobek
23.04.2017 14:07, aktualizacja: 23.04.2017 14:34

Po strzale z pistoletu startowego Anity Włodarczyk na ulice Warszawy wyruszył kolorowy, kilkunastotysięczny tłum maratończyków i niewiele od niego mniejszy zawodników i zawodniczek biegu Oshee 10 km. Wszystko za sprawą 5. Orlen Warsaw Marathon 2017.

Bieg zakończył się zwycięstwem Kenijczyka Feliksa Kimutaia z czasem 2:10:34. Tytuł mistrza Polski na królewskim dystansie w stolicy obronił Artur Kozłowski (2:12:38), który w całym maratonie stanął na trzecim stopniu podium. Zwycięzcę i Polaka rozdzielił drugi z Kenijczyków Alex Saekwo (2:12:01). Kolejni "Biało-czerwoni": Przemysław Dąbrowski, Andrzej Witek i Grzegorz Gronostaj uplasowali się na lokatach 9-11.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Białorusinka Nastassia Iwanowa (2:28:42), a za jej plecami ze stratą ponad jednej minuty uplasowała się nasza zawodniczka Izabela Trzaskalska (2:29:55).

Podczas maratonu można było spotkać także wiele gwiazd. Naszą uwagę przykuła między innymi świeża mama Kasia Kępka.